Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Dlaczego psy jedzą trawę? Powody mogą zaskakiwać
Agnieszka Kruk
Agnieszka Kruk 04.01.2019 14:32

Dlaczego psy jedzą trawę? Powody mogą zaskakiwać

Fot. unsplash.com / mitchorr

Dlaczego psy jedzą trawę? Nawet nie posiadając psa, zauważyłeś pewnie, że tym czworonogom zdarza się czasami jeść zieleninę. Istnieje dużo mitów na ten temat, jednak może okazać się, że niektóre mają realny wpływ na zwierzaki. Kiedy psy jedzą trawę? Po co to robią?

Dlaczego psy jedzą trawę? Jest kilka powodów, dla których czworonogi decydują się na spożywanie tego rodzaju zieleniny. Niekiedy może wynikać to z ich instynktów, dotyczących żywienia. Czy spożywanie trawy przez psa jest bezpieczne? Po co psy jedzą trawę?

Dlaczego psy jedzą trawę?

Psy mają różne zwyczaje żywieniowe. Chociaż lubią przekąski i wszelkie resztki z twojego obiadu, to swoje upodobania odnajdują także w zieleninie, a dokładnie trawie. To zachowanie często niepokoi właścicieli, zwłaszcza kiedy pojawia się raz na jakiś czas. Ludzie często tworzą mity na ten temat, wymyślając historię, które często nie mają związku z naturą psa. Jak się okazuje, jedzenie zieleniny jest naturalnym zachowaniem, które psy wykorzystują w momentach, kiedy chcą sobie pomóc. Należy pamiętać, że jeżeli nie zdarza się to nadmiernie często, to również nie powinniśmy przejmować się takim zachowaniem. Po co psy jedzą trawę? Powodów jest kilka.

Czyszczenie żołądka

Wychodząc z psem na spacer, zauważyłeś pewnie, że twój zwierzęcy przyjaciel nie zje pierwszej lepszej trawy z podwórka. Często szuka, kręci się i wywąchuje tą najlepszą, która spełni jego upodobania. Czemu psy jedzą trawę? Jeżeli zdarza się to sporadycznie, możesz przeczuwać, że chodzi o jego kwestie zdrowotne. Psy jedząc trawę, w naturalny sposób wywołują wymioty. Co ciekawe, najczęściej robią tą w okresie linienia, żeby pozbyć się własnej sierści z przewodu pokarmowego. Często zdarza się również, że mogą czuć ucisk w żołądku po zjedzeniu kości. W takiej sytuacji psy będą połykać trawę o dużych liściach, by jak najszybciej wywołać wymioty.

Zachowanie instynktowne

Jedzenie trawy w dużej mierze wynika z ich instynktu i upodobań dietetycznych. Dlaczego psy jedzą trawę? Spożywając ją, mogą chcieć uzupełnić wartości odżywcze, na przykład witaminy. Niekiedy karma nie spełnia wszystkich oczekiwań zwierzaka, więc ten musi uzupełnić braki podczas spacerów. Taka sytuacja jest szczególnie prawdopodobna w momencie, kiedy pies spożywa trawę nadzwyczaj często. Jeżeli zauważyłeś taką zależność, spróbuj zamienić karmę, na taką która jest bogata w błonnik i witaminy. Jeżeli jednak nic się nie zmieni, warto wybrać się do weterynarza.

Próbowanie nowych rzeczy

Czemu psy jedzą trawę? Taka sytuacja spotka najczęściej twojego szczeniaka. Młode psy są ciekawe świata, dlatego chętnie próbują nowych rzeczy, zwłaszcza kiedy wyczują nowy, nieznany dotąd zapach. Mogłeś zauważyć również, że wraz z wiekiem, twój pies ciągle spożywa zieleninę. Może to wynikać z jego przyzwyczajeń, dotyczących przyciągania uwagi właściciela. We wczesnym stadium życia pies mógł zauważyć, że podczas gdy spożywał trawę, skupiał na sobie twoją uwagę. Inteligentne psy niekiedy mogą o tym pamiętać i właśnie w ten sposób domagać się twojego zainteresowania nim.

ZOBACZ GALERIĘ:

Dlaczego psy jedzą trawę

Psy zazwyczaj jedzą trawę po to, aby wywołać wymioty. Taka sytuacja zdarzy się, na przykład w sytuacji, kiedy będą liniały.

Dlaczego psy jedzą trawę

Szczeniaki mogą spożywać trawę w sytuacji, kiedy będą chciały poznać nowe rzeczy.

Dlaczego psy jedzą trawę

Jeżeli pies zauważy, że przez jedzenie trawy skupia twoją uwagę, może to wykorzystać i specjalnie robić w przyszłości.

Dlaczego psy jedzą trawę

Niekiedy psy jedzą trawę, kiedy chcą uzupełnić swój posiłek w witaminy lub błonnik, którego brakuje im w karmie.

Dlaczego psy jedzą trawę

Jedzenie trawy przez psy wynika z ich natury i nie powinno budzić naszych obaw.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jakich chłopaków lubią dziewczyny? Najzabawniejsze opinie kobiet
  2. Ania Mucha: Wojewódzki to jej były facet. Poznajcie historię wielkiej miłości
  3. Gdzie mieszka Magda Gessler? Wszystkiego się spodziewaliśmy, ale nie tego

Źródło: royalcanin.pl, copiesnato.pl