Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Chihuahua do uśpienia. Właściciel sklepu zoologicznego uważa, że „suczka jest wadliwa”
Marta Kulik
Marta Kulik 29.10.2019 17:05

Chihuahua do uśpienia. Właściciel sklepu zoologicznego uważa, że „suczka jest wadliwa”

chihuahua
kochamyzwierzaki.pl

Chihuahua do uśpienia. Właściciel sklepu zoologicznego uważa, że suczka jest wadliwa i należy się jej pozbyć. Mężczyzna przywiózł ją do gabinetu weterynaryjnego i oczekiwał wykonania usługi. Biednego czworonoga nikt nie chciał kupić, dlatego został skazany na śmierć.

Chihuahua do uśpienia. Właściciel sklepu zoologicznego uważa, że suczka jest wadliwa i należy się jej pozbyć. Mężczyzna przywiózł ją do gabinetu weterynaryjnego i oczekiwał wykonania usługi. Biednego czworonoga nikt nie chciał kupić, dlatego został skazany na śmierć.

Przerażona suczka rasy Chihuahua trzęsła się w pudełku. Długo czekała na nowego właściciela, ale z powodu niewielkiej wady nie mogła znaleźć domu. Sprzedawca miał dość czekania i postanowił, że najlepiej będzie ją uśpić. Na szczęście piesek trafił na kogoś, kto odmienił jego los.

Chihuahua do uśpienia

Dimitra Molossi z Social Tees Animal Rescue siedziała na korytarzu jednej z klinik weterynaryjnych, gdy do pomieszczenia wszedł pewien mężczyzna. Zostawił recepcjonistce niewielkie pudełko i wyszedł. Dimitra dowiedziała się, że skulona w środku Chihuahua ma zostać uśpiona. Kobieta zauważyła, że suczka ma problemy z chodzeniem i wygiętą łapkę. Najprawdopodobniej pochodziła z zamkniętej hodowli i nie miała szansy na naukę chodzenia.

Chihuahua

Dimitra Molossi natychmiast zorganizowała pomoc, a suczka trafiła w ręce ratowników. Dostała imię Clover i powoli dochodziła do siebie. Zrobiono jej prześwietlenia, podawano zastrzyki i uczono chodzić. Przestała odczuwać ból w łapkach, dzięki czemu nauka szła jej coraz lepiej. W domu tymczasowym odzyskała siły i trafiła do adopcji.

Jaki charakter ma Chihuahua?

Chihuahua ma charakter niezwykle łagodny. Rasa jest bardzo przyjacielska, wesoła i uwielbia kontakt z człowiekiem. Warto zauważyć, że to psy bardzo wrażliwe i źle znoszą wszelkie zmiany miejsca, rozłąkę z właścicielami czy pobyty u weterynarza. Uwielbiają spędzać czas z domownikami i bardzo się do nich przywiązują.

Chihuahua

Psy rasy Chihuahua są delikatne, dlatego nie są odpowiednie dla małych dzieci. Potrafią za to bronić swojego terenu i głośno szczekać. Dobrze znoszą towarzystwo innych zwierząt, ale warto zadbać, aby były one łagodnie usposobione. Jako szczenięta wymagają szczególnej opieki, wychowywane w nieodpowiednich hodowlach mogą być zalęknione, co utrudnia ich relację z ludźmi i innymi zwierzętami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ranking najbardziej wpływowych Polaków. Poseł i pisarka lepiej niż premier
  2. Agnieszka Kaczorowska wyznała prawdę o swoim porodzie. Nie było łatwo
  3. Internauta skrytykował nogi Barbary Kurdej-Szatan. Odpowiedziała w mistrzowski sposób
  4. Marta Kaczyńska martwi się o Polaków. Ujawniła alarmujące dane, nie jest dobrze
  5. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  6. Niestety, nie istnieje żaden skuteczny lek. O swojej nieuleczalnej chorobie Karolina Szostak dowiedziała się za późno
Powiązane
Najnowsze
Polecane