Swiatzwierzat.pl
Raz

youtube/thedodo

Piesek chihuahua boi się spać sam. Tylko jedna rzecz pozwala mu pokonać lęk, wideo rozczuli każdego

13 Listopada 2020

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Chihuahua najbardziej na świecie nie lubi spać w pojedynkę. Szerokim łukiem omija swoje posłanie, gdy tylko zbliża się wieczór. Opiekunka załamywała ręce i nie wiedziała, co zrobić ze zlęknionym czworonogiem. Piesek postanowił jej pokazać, że wsp&o

Chihuahua jest jedną z najpopularniejszych ras psów nie tylko w Polsce, ale i wielu innych krajach. Ze względu na swój miniaturowy rozmiar potrafią zdobyć serca miłośników zwierząt w każdej kategorii wiekowej. Zdarza się jednak, że niektórzy opiekunowie tych pupili traktują swoje pociechy jak żywe maskotki. Okazuje się jednak, że ich niewielki rozmiar nie idzie w parze z charakterem. Chihuahua to zadziorny zwierzak, który potrafi zdominować zarówno duże większe psiaki, jak i własnych właścicieli! 

Chihuahua nie chce iść do swojego łóżeczka

Chociaż chihuahua wydają się na pozór nieszkodliwymi pupilami, który nie skrzywdziłyby nawet muchy, w rzeczywistości mają w sobie duży temperament i odwagę. Te psy nigdy nie przegapią okazji, aby stanąć w obronie swojego opiekuna, lecz czasami potrafią się wystraszyć z błahych powodów.

Uroczy piesek o imieniu Raz bardzo boi się spać na własnym posłaniu. Odkąd był szczeniakiem, zawsze unikał spania w pojedynkę. Każdej nocy skradał się w stronę łóżka właścicielki i piskami zwracał jej uwagę, żeby zaprosiła go na łóżko. Nie potrafiła mu odmówić.

Kobieta próbowała przekonać Raza do spania na miękkim posłaniu, lecz wkrótce zrozumiała, że zwierzątko czuje się bardzo samotne, gdy nie może przebywać obok swojej pani. Doszła do wniosku, że w tej kwestii może przymknąć oko. 

Raz najbardziej lubi spać opatulony kołderką. Ten rytuał trwa po dziś dzień, chociaż Razowi stuknęło już 10 lat. Wciąż zasypia wtulony w swoją panią i słodko wystawia języczek na dowód tego, że w tej pozycji czuje się najbezpieczniej.

Piesek rasy chihuahua przywiązuje się do jednej osoby i potrafi być o nią bardzo zazdrosny. Jeśli zastanawiasz się nad adopcją tego czworonoga, to musisz wiedzieć, że będzie on idealnym przyjacielem dla dzieci w wieku szkolnym oraz osób starszych. Ludzie, którzy żyją w skromnych warunkach lub nie mogą sobie pozwolić na psa wymagającego wielogodzinnych aktywności fizycznych, też z pewnością docenią towarzystwo psiaka z Meksyku. To typowy pies salonowy, który dobrze znosi mieszkanie nawet w kawalerce. Warto jednak pamiętać, że nie nadaje się on dla maluchów, które niechcący mogą zrobić krzywdę delikatnemu pieskowi. 

źródło: thedodo

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >