Swiatzwierzat.pl
cher i słoń kaavan

SplashNews.com/EAST NEWS/facebook.com/Free Kaavan the Elephant

Światowa gwiazda muzyki, Cher uratowała samotnego, smutnego słonia. Osobiście wszystkiego dopilnowała

1 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Cher, ikona muzyki pop, która w tym roku skończyła 74 lata, po raz kolejny pokazała, że los pokrzywdzonych przez los nie jest jej obcy. Gwiazda aktywnie działa na rzecz osób LGBTQ, weteranów, osób starszych, ale i zwierząt. Ty

Cher postanowiła pomóc słoniowi, o którym już od dłuższego czasu było głośno w mediach. Kaavan, 36-letni, otyły i smutny staruszek miał tylko rok, gdy został zamknięty w zoo w Pakistanie. Nie miał tam zapewnionej odpowiedniej diety, ruchu, ani towarzystwa. Kiedy w 2012 roku zmarł jego jedyny towarzysz, słoń pogrążył się w depresji i samotności. Ikona popu postanowiła coś z tym faktem zrobić i osobiście dopilnowała, by wszystko się udało.

Cher uratowała słonia

O samotnym, otyłym i smutnym słoniu już od kilku lat głośno mówią aktywiści. W końcu, po latach walki udało się spełnić marzenie wielu z nich i przenieść Kaavana w miejsce, gdzie będzie mógł się godnie zestarzeć.

Sama Cher dowiedziała się o smutnym słoniu z Twittera, z którego chętnie korzysta. Od razu postanowiła, że zaangażuje w akcję ratunkową swoją fundację

Ostatnie dni gwiazda spędziła w pakistańskim zoo, gdzie dotrzymywała Kaavanowi towarzystwa. Gwiazda, która jest współzałożycielką organizacji Free the Wild zajmującą się ratunkiem dzikich zwierząt, postanowiła zrobić wszystko, by zapewnić zwierzęciu komfort i w końcu jej plan się udał. 

- Moje życzenia w końcu się spełniły. Odliczaliśmy do tej chwili i marzyliśmy o tym od tak dawna, że widok Kaavana przetransportowanego z zoo [w Islamabadzie] pozostanie z nami na zawsze - napisała Cher w oświadczeniu organizacji.

Islamabad, stolica Pakistanu to miejsce, w którym dorastał słoń, zupełnie samotny, chory i otyły. Jednak piosenkarka postanowiła zapewnić mu godną emeryturę w Kambodży, gdzie znajduje się azyl dla dzikich zwierząt.

Najbardziej samotny słoń na świecie nie jest już sam

Ikona popu osobiście dopilnowała transportu słonia do nowego ośrodka i pilnowała, by jego podróż była w pełni bezpieczna. Podziękował jej minister środowiska, a sama piosenkarka podziękowała również premierowi Pakistanu za umożliwienie jej przeniesienia Kaavana.

Po 23-godzinnej podróży, od wczoraj słoń jest już bezpieczny w azylu, a kilka godzin temu w sieci ukazało się wideo, na którym widzimy pierwszą interakcję Kaavana z innym słoniem od lat!

Pracownicy ośrodka przekazali na Facebooku, że trening, który przed podróżą odbył słoń bardzo się opłacił - pojętny uczeń w ogóle nie bał się lotu ani zmiany środowiska. Został powitany w Kambodży jak prawdziwy król.

Kto wie, być może gdyby nie interwencja Cher i jej fundacji, Kaavan nie doczekałby się szczęśliwego rozwiązania sprawy. Wspaniale, że gwiazdy, także z naszego rodzimego podwórka (między innymi Aleksandra Kwaśniewska czy Joanna Krupa), stają w obronie zwierząt. Bijemy brawo i cieszymy się, że los słonia w końcu się odmienił!

Zobacz zdjęcia i wideo:

źródło: pudelek.pl, theguardian.com

Zuza SiwekAutor

Wydawca w portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy i ich zwierzęta

Jak odpowiedzialnie adoptować psa? Małgorzata Kożuchowska zna odpowiedzi

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Maciej Mikołajczyk mówi stop transportowi konnemu na trasie do Morskiego Oka

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Alan Kwieciński zamknął psa na grillu? Skandaliczny "żart" rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Katarzyna Ankudowicz pożegnała czworonożnego przyjaciela. „Żegnaj, kochany Panie Kredko"

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Zygmunt Chajzer znalazł suczkę błąkającą się po ulicy. Teraz szuka jej właściciela

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

David Beckham zaskoczył swoich fanów niezwykłym wideo. Zdania internautów są podzielone

Czytaj więcej >