Bokser został sam w domu i nieźle narozrabiał. Niewinny wybryk kosztował właścicielkę fortunę
Bokser kosztował więc swoich właścicieli małą fortunę. Niektórzy szczycą się wydatkami na swoje zwierzęta, zwykle jednak chodzi o drogie zabawki, wizyty u najlepszych groomerów i weterynarzy, czy zakupy wysokiej jakości karmy. W tym wypadku opiekunowie psa podliczyli po prostu wartość wszystkich sprzętów, które musieli naprawić lub wymienić ze względu na niszczycielską działalność pupila. Więcej o psach tej rasy możecie dowiedzieć się z naszego artykułu na ich temat.
Bokser rozrabia pod nieobecność właścicieli
Mimo wyrządzonych przez psa szkód i poniesionych przez nich kosztów Steven i Jill Kirkham bardzo kochają swojego pupila. Wykazują się wobec niego niebywałym zrozumieniem i cierpliwością.
- Cooper to najgorszy brytyjski pies. Nie możesz oderwać od niego oczu na sekundę, bo inaczej coś się w domu stanie - wyznała portalowi TheSun.com właścicielka czworonoga.
Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by bokser rozpruł jakąś poduszkę, pogryzł obicie kanapy czy zaczął z ogromnym zapałem gryźć pilota od telewizora. Wiele osób poważnie zastanawiałoby się nad oddaniem tak niesfornego zwierzaka.
Czworonóg, jak do tej pory pogryzł dwa stoły, tak że w ich nogach pojawiły się poważne ubytki w drewnie, osiem sof zostało przez niego dosłownie rozerwanych na strzępy, dwa krzesła z jadalni i dziesięć pilotów od telewizora.
Można by pomyśleć, że nawet święty straciłby cierpliwość do tak niszczycielskiego psa. Właściciele robią jednak wszystko, co w ich mocy, by wspólnie poradzić sobie z jego kosztownymi wybrykami.
Twój pupil broi jak ten bokser? Wiemy co robić
Pierwszą rzeczą, jaką powinien zrobić właściciel, którego pies wykazuje niszczycielskie instynkty, jest usunięcie z jego zasięgu wszystkich sprzętów, które mógłby uszkodzić. Choć może się to wydawać oczywiste, należy minimalizować straty.
Najczęściej polecaną metodą jest oferowanie psu zabawki, w zamian za przedmiot, którego nie powinien gryźć. Jeśli zwierzak zaczyna żuć twojego buta - zwróć na siebie jego uwagę, po czym daj mu zabawkę. By przyśpieszyć efekty szkolenia, możesz nagrodzić go za jej przyjęcie.
W niektórych wypadkach niezbędna może okazać się pomoc behawiorysty, który dotrze do przyczyn nadmiernego gryzienia. Często może ono stanowić objaw nerwicy lub depresji czworonoga.
źródło: fakt.pl