Swiatzwierzat.pl
bokser przy zniszczeniach

SWNS/Jill Kirkham

Bokser został sam w domu i nieźle narozrabiał. Niewinny wybryk kosztował właścicielkę fortunę

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Bokser wystawił miłość swoich opiekunów na ciężką próbę. Zdarza się, że zwierzaki, które trzymamy w domach, brudzą lub uszkadzają nasze sprzęty. Ten pies przekroczył jednak wszystkie granice. Spowodowane przez niego straty kosztowały

Bokser kosztował więc swoich właścicieli małą fortunę. Niektórzy szczycą się wydatkami na swoje zwierzęta, zwykle jednak chodzi o drogie zabawki, wizyty u najlepszych groomerów i weterynarzy, czy zakupy wysokiej jakości karmy. W tym wypadku opiekunowie psa podliczyli po prostu wartość wszystkich sprzętów, które musieli naprawić lub wymienić ze względu na niszczycielską działalność pupila. Więcej o psach tej rasy możecie dowiedzieć się z naszego artykułu na ich temat.

Bokser rozrabia pod nieobecność właścicieli

Mimo wyrządzonych przez psa szkód i poniesionych przez nich kosztów Steven i Jill Kirkham bardzo kochają swojego pupila. Wykazują się wobec niego niebywałym zrozumieniem i cierpliwością.

- Cooper to najgorszy brytyjski pies. Nie możesz oderwać od niego oczu na sekundę, bo inaczej coś się w domu stanie - wyznała portalowi TheSun.com właścicielka czworonoga.

Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by bokser rozpruł jakąś poduszkę, pogryzł obicie kanapy czy zaczął z ogromnym zapałem gryźć pilota od telewizora. Wiele osób poważnie zastanawiałoby się nad oddaniem tak niesfornego zwierzaka.

Czworonóg, jak do tej pory pogryzł dwa stoły, tak że w ich nogach pojawiły się poważne ubytki w drewnie, osiem sof zostało przez niego dosłownie rozerwanych na strzępy, dwa krzesła z jadalni i dziesięć pilotów od telewizora.

Można by pomyśleć, że nawet święty straciłby cierpliwość do tak niszczycielskiego psa. Właściciele robią jednak wszystko, co w ich mocy, by wspólnie poradzić sobie z jego kosztownymi wybrykami.

null

null

Twój pupil broi jak ten bokser? Wiemy co robić

Pierwszą rzeczą, jaką powinien zrobić właściciel, którego pies wykazuje niszczycielskie instynkty, jest usunięcie z jego zasięgu wszystkich sprzętów, które mógłby uszkodzić. Choć może się to wydawać oczywiste, należy minimalizować straty.

Najczęściej polecaną metodą jest oferowanie psu zabawki, w zamian za przedmiot, którego nie powinien gryźć. Jeśli zwierzak zaczyna żuć twojego buta - zwróć na siebie jego uwagę, po czym daj mu zabawkę. By przyśpieszyć efekty szkolenia, możesz nagrodzić go za jej przyjęcie.

W niektórych wypadkach niezbędna może okazać się pomoc behawiorysty, który dotrze do przyczyn nadmiernego gryzienia. Często może ono stanowić objaw nerwicy lub depresji czworonoga.

źródło: fakt.pl

Tagi:

Jakub PasekAutor

Redaktor portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >

Pozostałe

Polacy go pokochali. Cała prawda o kocie, który wchodził na Giewont

Czytaj więcej >
Pies rozrywa kołnierz

Pozostałe

Zemsta jest słodka. Reakcja psa na znienawidzony kołnierz rozkłada na łopatki

Czytaj więcej >