Naukowcy postanowili sprawdzić, czy stereotyp „starej panny z kotem” jest prawdziwy. Wyniki badań wszystko wyjaśniły
Badania, które wykonali naukowcy, aby sprawdzić, czy stereotyp starej panny z kotem jest prawdziwy, szokują wynikami. Czy w tym popularnym żarcie jest chociaż ziarno prawdy?
O co właściwie chodzi z mitem starej panny z kotem? Mowa o wiecznych singielkach, które, aby wypełnić pustkę, adoptują bądź kupują kota – najlepiej jednego po drugim. Zanim się zorientują ilość kotów w domu jest znacznie za duża, a one do końca swojego życia zostają same. Czy badania to potwierdzają?
Badania na temat stereotypu starej panny z kotem
Na kobiety narzucana jest duża presja przez społeczeństwo, bliskich czy rodzinę. Kobieta ma być Panią Domu, matką, ale jednocześnie rozwijać swoją karierę zawodową. Jeśli dziewczyna już w młodym wieku postanawia, że chce najpierw rozwinąć się w swoim zawodzie, ustatkować sobie życie i zapewnić stabilność finansową, często jest krytykowana. Co ciekawe, matka, która nie pracuje, a dom utrzymuje jedynie mąż, również jest krytykowana.
Wydawać by się mogło, że niezależnie od tego, co zrobimy ze swoim życiem, ktoś może mieć z tym problem. Możemy być za to skrytykowani, dlatego też nie powinniśmy na takie docinki w żaden sposób reagować czy przejmować się nimi. Skąd wziął się stereotyp starej panny z kotem? Czy jest w nim ziarenko prawdy? Odpowiadamy!
Stara panna z kotem: mit czy prawda?
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles postanowili przyjrzeć się nieco bliżej tej teorii. Mówi się, że młoda, niezamężna kobieta przygarniając pod swój dach kota od razu spisana jest na straty. Według wielu kot ma zastąpić związek i miłość.
Badania wykazały, że nie ma żadnego dowodu na prawdziwość tego stereotypu. Właścicielki kotów wcale nie są i nie muszą być wiecznym singielkami. Nie są zdesperowane i nie różnią się niczym od kobiet, które tego kota nie posiadają.
Stereotyp szalonej kociary czy panny z kotem jest prawdziwy?
W badaniu wzięło udział ponad 500 kobiet. Respondentki nie wiedziały czego dokładnie dotyczy to badanie, zatem możemy uznać je za wiarygodne. Taki sam eksperyment przeprowadzono także już 2 lata temu.
W internecie krąży również pasta, która mówi o tym, że mężczyźni nie powinni zakochiwać się w kobietach, które kochają zwierzęta do szaleństwa. Z czego to wynika? Być może chodzi o strach ze strony mężczyzn, że ulubiony kociak czy psiak jego dziewczyny zawsze będzie w hierarchii wyżej, niż on. Czy tak naprawdę jest? Choć dla wielu pupil to pełnoprawny członek rodziny, pies zawsze pozostaje psem, a kot na zawsze pozostanie kotem. Kochamy je w zupełnie inny sposób, niż kochamy ludzi – miłością bezwarunkową!
Tak więc badanie wykazało, że nie ma czegoś takiego jak stara panna z kotem. Nie powinniśmy brać do siebie tego rodzaju stereotypów, a tym bardziej nie powinniśmy komentować lub nawet krytykować wyborów życiowych drugiej osoby. Pozwólmy każdemu żyć tak jak chce – i kochajmy nasze koty!
ZOBACZ ZDJĘCIA:
Czy stereotyp starej panny z kotem sprawdza się w rzeczywistości?
Badania na ten temat dały jasną odpowiedź – nie ma on nic wspólnego z prawdą!
Nie daj sobie niczego wmówić i kochaj swoje kocurki 🙂
ZOBACZ TEŻ:
- Niespodziewany zwrot wydarzeń ws. 500 plus. Młode matki znalazły sposób, żeby masowo pomnażać pieniądze
- Jamnik był tak otyły, że nie mógł chodzić. Schudł 23 kg i zyskał nowe życie
- Kobieta po 11 latach odnalazła swojego kota. Gdy zobaczył swoją właścicielkę zareagował od razu
- Żadna dziewczyna nie chciała iść z nim na studniówkę. Postanowił więc zabrać swoją kotkę i świetnie się bawił
- Pies uwielbia, kiedy właścicielka czyści mu zęby. Nagranie bawi do łez
- Mąż nie wiedział, że żona nagrywa go po kryjomu. Myślał, że jest z pieskiem sam na sam