Swiatzwierzat.pl > Galerie > Rasy psów z zapierającymi dech w piersiach niebieskimi oczami. Zachwyca się nimi cały świat
07.04.2022 10:29

Rasy psów z zapierającymi dech w piersiach niebieskimi oczami. Zachwyca się nimi cały świat

Chociaż błękitne oczy u ludzi nie występują wcale rzadko, to u psów wyglądają zjawiskowo. U jakich ras pojawiają się te wyjątkowe barwy tęczówek? Przedstawiamy je w naszej galerii. (fot. unsplash/Nataliia Kvitovska)

oczy
unsplash/Nataliia Kvitovska

Slajd 1 z 6

husky

Husky syberyjski słynie ze swoich fenomenalnie wyglądających niebieskich oczu. Jest to pies zaprzęgowy, który najlepiej czuje się w zimowym klimacie, ale w naszym umiarkowanym także świetnie się odnajduje. (Fot. SocialMaus, canva.com)

Slajd 2 z 6

Wyżeł weimarski krótkowłosy

Wyżeł weimarski krótkowłosy ma brązowe lub błękitne oczy, od których ciężko oderwać wzrok. Srebrzystoszare umaszczenie w połączeniu z niebieskimi oczami wygląda bardzo oryginalnie. (Fot. jmalov, canva.com)

Slajd 3 z 6

Owczarek australijski

Owczarek australijski to pies pasterski, który wyróżnia się kolorowym umaszczeniem. Wystarczy jego wielobarwna sierść, aby przyciągał uwagę. Do tego jeszcze hipnotyzujące błękitne oczy sprawiają, że jego wygląd jest naprawdę interesujący! (Fot. Eileen Kumpf, canva.com)

Slajd 4 z 6

Border collie

Border collie może mieć różne kolory umaszczenia - od czarno-białego i czekoladowego, po marmurkowo-niebieskie. Błękitne oczy występują u psów tej rasy, które mają sierść w kolorze merle. (Fot. Bas Geerlings z Pexels, canva.com)

Slajd 5 z 6

Welsh corgi cardigan

Welsh corgi cardigan mają marmurkową sierść i posiadają także rzadkie, błękitne oczy. Te niewielkie psy uwielbiają aktywnie spędzać czas, dlatego znakomicie się sprawdzą w roli towarzyszy spacerów czy górskich wycieczek. (Fot. Kurt Pas, canva.com)

Slajd 6 z 6

Catahoula leopard dog

Catahoula leopard dog to dobrze zbudowane psy o krótkiej sierści, której gama kolorów jest szeroka. Mogą mieć jednolite umaszczenie lub marmurkowe. Te, których wygląd jest najbarwniejszy, posiadają hipnotyzujące błękitne oczy. (Fot. Koljambus, canva.com)

Tagi: