Swiatzwierzat.pl

Rasy psów z zamiłowaniem do piłki. Miejsce 4 potrafi zaskoczyć, najchętniej nie wypuszczałby jej z pyska

19 Listopada 2022

Udostępnij:

Pies z piłką; fot. unsplash/Luiza Sayfullina

Z racji zbliżającego się Mundialu prezentujemy Wam kilka ras psów, które również z chęcią pograłyby w futbol. Niektóre z nich najchętniej nigdy nie oddawałyby piłki.

Slajd 1 z 7

Golden Retriever; fot. Pexels/Barnabas Davoti

fot. Pexels/Barnabas Davoti

Golden Retriever

Jedną z ras psów, która uwielbia zabawy na świeżym powietrzu, jest bez wątpienia Golden Retriever. Pupile te są niesamowicie posłuszne i chętne do współpracy, a przy tym są bardzo wytrzymałe fizycznie. To sprawia, że zabawa z piłką będzie dla nich niczym marzenie. Ciekawostką jest, że golden retriever o imieniu Finley z Canandaigua w stanie Nowy Jork umie nosić w pysku jednocześnie sześć piłek tenisowych!

Slajd 2 z 7

Labrador; fot. Pexels/Yuki Ghost

fot. Pexels/Yuki Ghost

Labrador

Labradory, podobnie, jak ich poprzednicy, uwielbiają biegać i spędzać czas na dworze. Rasę tę cechuje jeszcze większa pobudliwość, niż ma to miejsce w przypadku Golden Retrievera, a do tego należy ona do psów aportujących. Jak sama nazwa wskazuje, świetnie odnajdują się podczas tego typu zabaw i sztuczek, dlatego też piłka może być ich nieodłącznym towarzyszem.

Slajd 3 z 7

Border Collie; fot. Pexels/Magda Ehlers

fot. Pexels/Magda Ehlers

Border Collie

Psy te należą do przedstawicieli kilku ras łowieckich, w związku z czym w ich naturze jest pogoń i szukanie. Pupile uwielbiają różnego rodzaju zabawy z piłką, a do tego cechuje je ogromna inteligencja i świetny kontakt z człowiekiem. Jeżeli zastanawiacie się nad najlepszym sposobem wykorzystania piłki podczas zabawy z tym pieskiem, warto użyć jej jako nagrody.

Slajd 4 z 7

Owczarek niemiecki; fot. Pexels/Messina Photo

fot. Pexels/Messina Photo

Owczarek niemiecki

Owczarki niemieckie szczerze kochają zabawy z piłką. Podobnie, jak ich poprzednicy w tym zestawieniu, byli w przeszłości wykorzystywani do zaganiania bydła, a to sprawiło, że cechują się świetnym instynktem, a także uwielbiają pogoń. Warto jednak pamiętać, że przedstawiciele tej rasy mogą się bardzo szybko uzależnić od piłki i z trudem przyjdzie nam ją odebrać. Najlepiej więc wykorzystywać ją w charakterze nagrody.

Slajd 5 z 7

Owczarek szetlandzki; fot. Pexels/Blue Bird

fot. Pexels/Blue Bird

Owczarek szetlandzki

Psy te uwielbiają nie tylko bieganie na świeżym powietrzu, ale również aportowanie. Podobnie, jak owczarki niemiecki bardzo łatwo mogą uzależnić się od piłki i domagać się jej o każdej porze dnia i nocy. Nie da się jednak ukryć, że przyniesie im ona mnóstwo radości i satysfakcji.

Slajd 6 z 7

Jack Russell Terrier; fot. Pexels/ Lior Binyamini

fot. Pexels/ Lior Binyamini

Jack Russell Terrier

Zwierzaki te były pierwotnie wykorzystywane do łapania szczurów i z tego powodu są niesamowicie szybkie, zwinne i łatwo potrafią skupić się na przemieszczającym się przedmiocie. To wszystko sprawia, że wydają się wręcz idealne to zabaw z piłką. Do tego cechuje ich ogromna nadpobudliwość i chęć ciągłej zabawy z ich nową zabawką.

Slajd 7 z 7

Chart angielski; fot. Pexels/Ron Lach

fot. Pexels/Ron Lach

Chart angielski

Przedstawiciele tej rasy znani są z uwielbiania dla biegania i gonitwy. W przeszłości psy te były wykorzystywane w myślistwie do polowania na króliki. Nic więc dziwnego, że zabawa z piłką i gonienie za nią są jedną z ich ulubionych atrakcji, a jednocześnie sposobem na stymulację w ciągu dnia.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

MUNDIAL 2022. Gwiazdy reprezentacji Polski i ich zwierzaki. Poznajcie milusińskich naszych piłkarzy

Polscy piłkarze to nie tylko znakomici sportowcy, ale również miłośnicy zwierząt. Swoimi pupilami chętnie dzielą się w swoich social mediach ku uciesze fanów. To właśnie czworonożni przyjaciele są z nimi nawet wtedy, gdy wyniki meczu zawodzą ich oczekiwania. W ich towarzystwie zdecydowanie łatwiej jest się także zrelaksować po trudnym meczu i odpocząć przed kolejnymi zawodami. Trzeba przyznać, że niektóre rasy są naprawdę interesujące!

Zobacz nastepną galerię >