Swiatzwierzat.pl > Galerie > Pies dla introwertyka: 9 ras, które pasują do Twojej osobowości. Miejsce 4 to spore zaskoczenie
14.07.2022 12:45

Pies dla introwertyka: 9 ras, które pasują do Twojej osobowości. Miejsce 4 to spore zaskoczenie

Psy znane są ze swojej ruchliwości i potrzeby ciągłego towarzystwa. Mimo to istnieją rasy, które nadadzą się również dla introwertyków, którzy wymagają odrobiny więcej spokoju. Niektóre propozycje mogą was zaskoczyć

Chow chow
unsplash/Nathan Dumlao

Slajd 1 z 9

Basset

Basset będzie idealny przyjacielem każdego domatora. Psy z tej rasy charakteryzują się łagodnym charakterem i spokojnym sposobem bycia. Jeśli poczują się w twoim domu bezpiecznie, chętnie będą przesypiać w nim długie godziny.

Slajd 2 z 9

Pekińczyk canv PRO

Pekińczyki należą do domatorów. Długie letnie spacery nie są dla nich, a zimą ograniczają je krótkie łapki. Ponadto nie lubią obcych, dlatego lepiej odnajdą się w domu introwertyka niż ekstrawertyka.

Slajd 3 z 9

Shiba Inu canva PRO

Shiba na tej liście może być dla wielu zaskoczeniem. Jednak wbrew pozorom jest to jeden z "najbardziej kocich" psów, jakie istnieją. To niezwykle inteligentna rasa, która świetnie nada się dla osób lubiących przebywać w swoim towarzystwie. Shiby Inu są bowiem bardzo lojalne, jednak początkowo nieufne.

Slajd 4 z 9

Mops canva PRO

Mops łączy w sobie cechy, które idealnie sprawdzą się w domu introwertyka. Psy tej rasy nie lubią zostawać same w domu, co niewątpliwie nie będzie im grozić u boku osoby stroniącej od towarzystwa. Ponadto mopsy nie wymagają dużo ruchu.

Slajd 5 z 9

Alaskan Malamut canva PRO

Jeśli jesteśmy fanami większych psów, w naszym domu idealnie sprawdzi się alaskan malamut. Nie jest to typowy kanapowiec, który stroni od ruchu. Mając go pod swoją opieką, powinniśmy przygotować się na dłuższe spacery.

Slajd 6 z 9

Akita canva PRO

Innym psem o większych rozmiarach, nad którym powinni zastanowić się introwertycy, jest akita. Pies ten jest jednocześnie ufny wobec swojego właściciela i nieufny wobec obcych. Będzie on wspaniałym przyjacielem na lata.

Slajd 7 z 9

Piesek canva PRO

Chihuahua został stworzony dla introwertyków. Chociaż znany jest z "wyszczekania" to po bliższym poznaniu staje się bardzo uroczy i zabawny. Piesek ten chętnie spędzi z nami mnóstwo czasu w domu na wygodnej kanapie.

Slajd 8 z 9

Chow chow canva PRO

Chow Chow to mało hałaśliwa rasa, która nie wymaga wiele ruchu. Do tego jest średnich rozmiarów, dzięki czemu nada się do życia w mieszkaniu w bloku. Introwertycy jednak powinni uważać - oryginalny wygląd pieska będzie przykuwał spojrzenia przechodniów.

Slajd 9 z 9

Beagle

Aby utrzymać beagle'a w domu trzeba mieć duże zasoby finansowe oraz sporo przestrzeni. Jeśli jednak spełnimy te warunki, to możemy znaleźć sobie w tej rasie najlepszego przyjaciela. Beagle lubi przebywać w domu wraz z bliską osobą. Poza tym nie jest zbyt otwarty na nowe znajomości.

Tagi: