Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Galerie > Niezwykli ludzie, którzy wyglądają jak koty. Internauci nie mogą się napatrzeć, zdjęcia obiegły świat
24.03.2022 18:54

Niezwykli ludzie, którzy wyglądają jak koty. Internauci nie mogą się napatrzeć, zdjęcia obiegły świat

Brytyjski fotograf zachwycił świat swoim projektem porównującym ludzi do kotów. Artysta zestawił modeli z dumnymi zwierzętami o różnorodnych futrach, udowadniając przy tym, że wcale tak dużo ich od siebie nie różni.Wszystkie zdjęcia w poniższej galerii należą do Gerrarda Gethingsa i pochodzą z jego Instagrama gezgethings.

fot. instagram.com/gezgethings/

Slajd 1 z 6

fot. instagram.com/gezgethings/

Zdjęcia Gerrarda Gethingsa będą niemałą frajdą dla fanów kotów. Mężczyzna w swojej sztuce ukazał gigantyczne podobieństwo pomiędzy człowiekiem a domowym futrzakiem.

Slajd 2 z 6

fot. instagram.com/gezgethings/

Gethings stworzył projekt mający na celu uchwycenie podobieństwa między zwierzętami domowymi i ludzi. Efekty zrobiły furorę. W serii wyjątkowych fotografii widzimy modeli ucharakteryzowanych w "kocim" stylu". Ich stroje są podobne do kociej sierści, a sposób, w jaki pozują, przypomina "koci odpowiednik".

Slajd 3 z 6

instagram.com/gezgethings/

- Nie chcę kreować obrazów zwierząt, które są protekcjonalne. Podmioty moich prac są złożonymi i charakternymi stworzeniami, pełnymi patosu, humoru i nieprzewidywalności. Chce, żeby wyglądały epicko. Dla mnie zwierzę domowe nie jest mniej piękne czy mniej majestatyczne niż zwierzę dzikie. Zażyłość sprawia, że jako właściciele często o tym zapominamy. Jednak kiedy podejdzie się bliżej i zauważy się każdy pełen emocji detal w oczach psa, kota czy konia, wówczas można sobie przypomnieć, skąd to wszystko się bierze. Nagle zwierzęta domowe znów zaczynają wydawać się istotne i jedyne w swoim rodzaju. (…) - tak o swojej pracy mówi sam Gethings.

Slajd 4 z 6

fot. instagram.com/gezgethings/

Brytyjczyk w swoim czasie porównywał ludzi nie tylko do kotów, ale również do psów. Galerię jego zdjęcia można było podziwiać w galerii Fotografiska w Sztokholmie od 2021 do 2022 roku. Niedawno analogiczna wystawa została zainstalowana w Tallinie. Działa cieszą się wielkim zainteresowaniem.

Slajd 5 z 6

fot. instagram.com/gezgethings/

- Jestem bardzo podekscytowany, że byłem częścią wystawy w Fotografiska Sztokholm przez ostatnie kilka miesięcy. Jutro otwarcie wystawy w Fotografiska Tallin. Jeśli jesteś w/z Estonii, proszę przyjdź i zrób kilka zdjęć. Wystawa będzie trwać aż do czerwca — skomentował artysta.

Slajd 6 z 6

fot. instagram.com/gezgethings/

Gerrard Gethings to urodzony w 1970 roku fotograf, na którego pracach widać dużą fascynację światem zwierząt. Brytyjczyk uwielbia podkreślać podobieństwo pomiędzy psami i kotami a ludźmi. Jego projekt zestawiający koty i ludzi zachwyca.

Tagi: