Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Galerie > Najbardziej puszyste rasy psów. Ich miękkie futerko wprawia w zachwyt, każdy chciałby takiego przytulić
10.10.2022 10:10

Najbardziej puszyste rasy psów. Ich miękkie futerko wprawia w zachwyt, każdy chciałby takiego przytulić

Nie da się ukryć, że puszyste psy chciałoby się głaskać i przytulać na okrągło. Należy jednak pamiętać, że ich odpowiednia pielęgnacja jest wyjątkowo ważna. Oto psie rasy o wielkich sercach, które wyglądają jak pluszowe kuleczki. Niewątpliwie musiały znaleźć się w tym zestawieniu!

unsplash/Julia Edbrooke

Slajd 1 z 7

wolfspitz-gde3a8ce6c 1280 (1)

Szpic wilczy to odmiana szpica, która powstała ze skrzyżowania pomeraniana, samojeda i norweskiego elkhunda. Niewątpliwie od razu przyciąga uwagę swoim gęstym, puszystym futrem. Sierść okrywowa jest w tym przypadku dość twarda, natomiast druga warstwa to miękki podszerstek, dzięki któremu mają tak zaskakującą objętość futra. To rasa psów żywiołowa i towarzyska, lecz warto zaznaczyć, że cechuje ją również duży upór.

Slajd 2 z 7

newfoundland-dog-g56c4f3c26 1280 (1)

Nowofundland należy do przedstawicieli ras olbrzymich, a jego rozmiary są naprawdę imponujące. Nie warto jednak ulegać pierwszemu wrażeniu, ponieważ te łagodne olbrzymy zazwyczaj są przyjazne dla ludzi i chętnie poddają się szkoleniom. Cechuje je przede wszystkim odwaga i czujność. Uwagę zwraca także ich nieprzemakalna sierść. Te psy są duże i ciężkie, zarówno pod względem kości jak i sierści.

Slajd 3 z 7

moujib-aghrout-9tTe3VtTMa0-unsplash (1)

Zdaniem niektórych chow-chow to pies, który ze względu na swoją puszystą sierść wokół szyi i umaszczenie może przypominać lwa. Psy należące do tej rasy wyróżniają się nie tylko czarno-fioletowym językiem, ale posiadają też piękne i gęste futro, wymagające częstego szczotkowania. Są wierne swoim właścicielom, choć nieczęsto zdarza się, aby odwzajemniały okazywanie uczuć. W kontaktach z człowiekiem są zazwyczaj powściągliwe.

Slajd 4 z 7

dog-g9ccf1519c 1280 (1)

Szpic miniaturowy (pomeranian) to w ostatnich latach bardzo modna rasa. Długa sierść wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a często zdarza się, że właściciele tej rasy dla swoich pupili decydują się na konkretną fryzurę. Mimo niewielkich rozmiarów, to bardzo aktywny piesek, który bardzo przywiązuje się do swojej rodziny i jest jej bezgranicznie oddany.

Slajd 5 z 7

dog-ge76e95adc 1280 (1)

Owczarek staroangielski (bobtail) to jedna z najbardziej puszystych ras wśród psów. Jej przedstawiciele są bardzo przyjaźnie nastawieni do człowieka oraz mają doskonały kontakt z dziećmi. Zdarza się jednak, iż bywają uparte. Ich bujna sierść z grubym podszerstkiem wymaga odpowiedniej i czasochłonnej pielęgnacji. Według wzorca rasy sierść na głowie, szyi i przednich łapach powinna być biała, natomiast reszta ciała pokryta włosem w najróżniejszych odcieniach niebieskiego, siwego lub szarego.

Slajd 6 z 7

dog-ga0336be15 1920 (1)

Hawańczyk to ruchliwy pies, który zdecydowanie potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Jest czujny i ufny, dobrze dogaduje się również z dziećmi. Ich przedstawiciele mają rozmaitą gamę kolorów. Ich włosy są miękkie i faliste, ale potrzebują dokładnej pielęgnacji. Z rzadka zdarza się u nich wełnisty podszerstek, jednak zazwyczaj sierść jest jednowarstwowa i składa się wyłącznie z włosa okrywowego

Slajd 7 z 7

samoyed-gc78fa38f3 1280 (1)

Samoyed to rasa pochodząca z terenów położonych w pobliżu Syberii, która niegdyś służyła za źródło ciepła dla swoich właścicieli przez swoje gęste futro. Ich włos jest gruby, ale także elastyczny. Często opisuje się go również jako polarny. Charakterystyczny dla nich jest odpowiedni połysk. Co ciekawe, samojeda nazywa się uśmiechniętym psem północy.

Tagi: