Swiatzwierzat.pl

Najbardziej puszyste rasy psów. Ich miękkie futerko wprawia w zachwyt, każdy chciałby takiego przytulić

10 Października 2022

Udostępnij:

Nie da się ukryć, że puszyste psy chciałoby się głaskać i przytulać na okrągło. Należy jednak pamiętać, że ich odpowiednia pielęgnacja jest wyjątkowo ważna. Oto psie rasy o wielkich sercach, które wyglądają jak pluszowe kuleczki. Niewątpliwie musiały znaleźć się w tym zestawieniu!

Slajd 1 z 7

pixabay.com/CarlosAndresCruz

Nowofundland

Nowofundland należy do przedstawicieli ras olbrzymich, a jego rozmiary są naprawdę imponujące. Nie warto jednak ulegać pierwszemu wrażeniu, ponieważ te łagodne olbrzymy zazwyczaj są przyjazne dla ludzi i chętnie poddają się szkoleniom. Cechuje je przede wszystkim odwaga i czujność. Uwagę zwraca także ich nieprzemakalna sierść. Te psy są duże i ciężkie, zarówno pod względem kości jak i sierści.

Slajd 2 z 7

pixabay/Alexas_Fotos

Szpic wilczy

Szpic wilczy to odmiana szpica, która powstała ze skrzyżowania pomeraniana, samojeda i norweskiego elkhunda. Niewątpliwie od razu przyciąga uwagę swoim gęstym, puszystym futrem. Sierść okrywowa jest w tym przypadku dość twarda, natomiast druga warstwa to miękki podszerstek, dzięki któremu mają tak zaskakującą objętość futra. To rasa psów żywiołowa i towarzyska, lecz warto zaznaczyć, że cechuje ją również duży upór.

Slajd 3 z 7

unsplash/Moujib Aghrout

Chow chow

Zdaniem niektórych chow-chow to pies, który ze względu na swoją puszystą sierść wokół szyi i umaszczenie może przypominać lwa. Psy należące do tej rasy wyróżniają się nie tylko czarno-fioletowym językiem, ale posiadają też piękne i gęste futro, wymagające częstego szczotkowania. Są wierne swoim właścicielom, choć nieczęsto zdarza się, aby odwzajemniały okazywanie uczuć. W kontaktach z człowiekiem są zazwyczaj powściągliwe.

Slajd 4 z 7

pixabay/ignartonosbg

Szpic miniaturowy

Szpic miniaturowy (pomeranian) to w ostatnich latach bardzo modna rasa. Długa sierść wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a często zdarza się, że właściciele tej rasy dla swoich pupili decydują się na konkretną fryzurę. Mimo niewielkich rozmiarów, to bardzo aktywny piesek, który bardzo przywiązuje się do swojej rodziny i jest jej bezgranicznie oddany.

Slajd 5 z 7

pixabay/Xtrodinary

Samoyed

Samoyed to rasa pochodząca z terenów położonych w pobliżu Syberii, która niegdyś służyła za źródło ciepła dla swoich właścicieli przez swoje gęste futro. Ich włos jest gruby, ale także elastyczny. Często opisuje się go również jako polarny. Charakterystyczny dla nich jest odpowiedni połysk. Co ciekawe, samojeda nazywa się uśmiechniętym psem północy.

Slajd 6 z 7

pixabay/JACLOU-DL

Owczarek staroangielski

Owczarek staroangielski (bobtail) to jedna z najbardziej puszystych ras wśród psów. Jej przedstawiciele są bardzo przyjaźnie nastawieni do człowieka oraz mają doskonały kontakt z dziećmi. Zdarza się jednak, iż bywają uparte. Ich bujna sierść z grubym podszerstkiem wymaga odpowiedniej i czasochłonnej pielęgnacji. Według wzorca rasy sierść na głowie, szyi i przednich łapach powinna być biała, natomiast reszta ciała pokryta włosem w najróżniejszych odcieniach niebieskiego, siwego lub szarego.

Slajd 7 z 7

pixabay.com/JACLOU-DL

Hawańczyk

Hawańczyk to ruchliwy pies, który zdecydowanie potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Jest czujny i ufny, dobrze dogaduje się również z dziećmi. Ich przedstawiciele mają rozmaitą gamę kolorów. Ich włosy są miękkie i faliste, ale potrzebują dokładnej pielęgnacji. Z rzadka zdarza się u nich wełnisty podszerstek, jednak zazwyczaj sierść jest jednowarstwowa i składa się wyłącznie z włosa okrywowego

10 filmów ze zwierzętami dodających otuchy w chłodne, jesienne wieczory. Bez nich jesień się nie liczy

Jesienią w chłodne, deszczowe popołudnia nic nie poprawia humoru tak, jak film ze zwierzętami w roli głównej. To idealny pomysł na spędzenie czasu nie tylko dla miłośników czworonogów. Wśród nich znajdziemy komedie, ale także wyciskacze łez, na których mogą wzruszyć się nawet najwięksi twardziele. Większość to propozycje obowiązkowe nie tylko na tę porę roku!

Zobacz nastepną galerię >