Swiatzwierzat.pl

MUNDIAL 2022. Gwiazdy reprezentacji Polski i ich zwierzaki. Poznajcie milusińskich naszych piłkarzy

17 Listopada 2022

Udostępnij:

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy piłkarze to nie tylko znakomici sportowcy, ale również miłośnicy zwierząt. Swoimi pupilami chętnie dzielą się w swoich social mediach ku uciesze fanów. To właśnie czworonożni przyjaciele są z nimi nawet wtedy, gdy wyniki meczu zawodzą ich oczekiwania. W ich towarzystwie zdecydowanie łatwiej jest się także zrelaksować po trudnym meczu i odpocząć przed kolejnymi zawodami. Trzeba przyznać, że niektóre rasy są naprawdę interesujące!

Slajd 1 z 14

instagram/marina_official

instagram/marina_official

Wojciech Szczęsny (Juventus FC) - bramkarz

Wojciech Szczęsny wraz z żoną Mariną i synkiem Liamem opiekują się pudelkiem o imieniu Nala. To już drugi pies tej rasy, na którego zdecydowała się rodzina piłkarza. Nala zagościła w domu bramkarza po odejściu za Tęczowy Most wcześniejszego pupila. Nala często towarzyszy swojej pani, gdy ta kibicuje przed telewizorem ukochanemu. Oprócz tego jest prawdziwą psią przyjaciółką ich synka, który uwielbia się z nią bawić!

Slajd 2 z 14

instagram/juuulencja

instagram/juuulencja

Jan Bednarek (Aston Villa FC) - obrońca

Suczka Candy, która jest buldogiem francuskim, to wierna fanka swojego opiekuna Jana Bednarka. Piesek ma nawet koszulkę meczową, którą dumnie nosi podczas każdego meczu transmitowanego w telewizji, gdy na boisku pojawia się jej pan. Ku uciesze rodziców, stała się także świetną przyjaciółką ich dziecka. Towarzyszy im w najważniejszych momentach życia, chociażby w dniu ślubu, gdzie chętnie pozowała do zdjęć.

Slajd 3 z 14

instagram/mattycash622

instagram/mattycash622

Matty Cash (Aston Villa FC) - obrońca

Kolejny z obrońców naszej reprezentacji w piłkę nożną wziął pod opiekę pięknego rottweilera. Choć nie wiadomo jak wabi się jego pupil, zwierzę było szkolone pod okiem profesjonalistów w Ambassador Protection Dogs. W związku z tym możemy wnioskować, że jest mistrzem posłuszeństwa zarówno w domu, jak i na spacerach. Po jego spojrzeniu widać, że darzy swojego pana wyjątkowym uczuciem.

Slajd 4 z 14

instagram/aga_jedrzejczyk

instagram/aga_jedrzejczyk

Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) - obrońca

Obrońca, grający aktualnie w Legii Warszawa chętnie odpoczywa w towarzystwie najbliższych, w tym maltańczyka o imieniu Nela. Co prawda, biały kudłaty piesek więcej czasu spędza zapewne z jego żoną, lecz na zdjęciach widać, że piłkarz również zajmuje szczególne miejsce w jego sercu.

Slajd 5 z 14

instagram/j.kiwior

instagram/j.kiwior

Jakub Kiwior (Spezia Calcio) - obrońca

Jakub Kiwior ceni towarzystwo swojego pudelka na tyle, że wraz ze swoją partnerką postanowili go zabrać nawet na wspólne wakacje zagranicą. Piesek ma liczne ubranka, w których chętnie pozuje do zdjęć. Swoim opiekunom towarzyszy nie tylko podczas spacerów, ale także w restauracjach.

Slajd 6 z 14

instagram/klaudiaxkurek

instagram/klaudiaxkurek

Mateusz Wieteska (Clermont Foot 93) - obrońca

Mateusz Wieteska wraz ze swoją ukochaną opiekują się pieskiem rasy shih tzu. Z social mediów możemy dowiedzieć się, że ich sunia nazywa się Fendi. Podczas wspólnych spacerów nie zapominają uwiecznić tej magicznej chwili na zdjęciach, które następnie udostępniają w sieci. Jak przyznaje partnerka Wieteski, mimo, że Fendi wygląda jak mała, niewinna kulka, to czasem daje popalić swoim opiekunom.

Slajd 7 z 14

instagram/krystianbielik

instagram/krystianbielik

Krystian Bielik (Birmingham City) - pomocnik

Krystian Bielik, który gra na pozycji obrońcy, ma pupila rasy labrador retriever o imieniu Timon. Jego czworonożny przyjaciel jest prawdziwym fanem zabawy. Piłkarz opublikował nawet nagranie, jak zmęczony po wygłupach odpoczywał na otwartych drzwiczkach od zmywarki. Z nim na pewno nie można się nudzić!

Slajd 8 z 14

instagram/kamilgrosicki10

instagram/kamilgrosicki10

Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) - pomocnik

Kamil Grosicki także ma ukochanego czworonoga, który towarzyszy jemu i jego rodzinie niezależnie od kraju, w którym aktualnie gra. Piłkarz zdecydowanie należy do grona osób, które uwielbiają relaksować się u boku swojego pupila. Zdjęciami uroczego maltańczyka chętnie dzieli się w sieci i otwarcie nazywa go swoim najlepszym kumplem.

Slajd 9 z 14

instagram/lauraslowiak

instagram/lauraslowiak

Piotr Zieliński (SSC Napoli) - pomocnik

Piotr Zieliński wraz z partnerką opiekują się czekoladowym labradorem o imieniu Mia. Piesek towarzyszy im nie tylko w domu, ale także podczas wyjazdów. To naprawdę piękny zwierzak o mądrym spojrzeniu, którym potrafi zawrócić w głowie każdemu miłośnikowi tej przyjacielskiej rasy.

Slajd 10 z 14

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

instagram/_rl9

Robert Lewandowski (FC Barcelona) - napastnik

Czym nasze zestawienie byłoby bez Lewego i suczki Belli? Niezaprzeczalnie największa sława naszej reprezentacji - Robert Lewandowski - także jest szczęśliwym posiadaczem pieska. Wraz z jego żoną Anną i dwoma córeczkami opiekują się przedstawicielką rasy hybrydowej, bowiem pod swój dach zdecydowali przygarnąć zwierzaka powstałego ze skrzyżowania pudla miniaturowego lub średniego z cavalier king charles spanielem.

Slajd 11 z 14

instagram/arekmilik

instagram/arekmilik

Arkadiusz Milik (Juventus FC) - napastnik

Arek Milik także jest miłośnikiem merdających ogonkiem stworzeń. Wraz z byłą partnerką adoptowali setera angielskiego o imieniu Ganador. Choć ich drogi się rozeszły, a piesek został ze swoją właścicielką, jesteśmy przekonani, że w sercu piłkarza nadal zajmuje szczególne miejsce.

Slajd 12 z 14

instagram/Jacek Piątek

instagram/Jacek Piątek

Krzysztof Piątek (US Salernitana 1919) - napastnik

Szczególnymi względami buldogi francuskie darzy także Krzysztof Piątek. Napastnikowi i jego żonie Paulinie towarzyszy przedstawiciel tej rasy, który nazywa się Bolek, choć pieszczotliwie zwracają się do niego po prostu Bobo. Warto również wiedzieć, że zgodnie z decyzją nowożeńców zamiast kwiatów, goście zasypali ich prezentami ślubnymi w postaci karmy dla bezdomnych psiaków!

Slajd 13 z 14

instagram/robert_gumny

instagram/robert_gumny

Robert Gumny (FC Augsburg) - obrońca

Co prawda, nie wiadomo, czy zawodnik FC Augsburg ma swojego pupila, lecz w swoich social mediach pochwalił się zdjęciem z bardziej egzotycznymi zwierzakami. Prawdopodobnie podczas wakacji odpoczywał w towarzystwie uroczych lemurów. Najwyraźniej tacy kompani bardzo mu odpowiadali, co można wywnioskować po szerokim uśmiechu piłkarza.

Slajd 14 z 14

instagram/czeslaw_michniewicz

instagram/czeslaw_michniewicz

Czesław Michniewicz - trener

Miłośnikiem zwierząt jest również sam trener reprezentacji Polski - Czesław Michniewicz. Choć sam opiekuje się pieskiem rasy Jack Russell terrier, wygląda na to, że dużą sympatią darzy również chow chowy.

facebook/Aarnikotka Exotics

Najbrzydsze zwierzęta świata: ranking prawdziwych brzydali. Urodą nie grzeszą, ale mają supermoce

Nie da się ukryć, że Matka Natura nie była równie hojna dla wszystkich zwierząt, jeśli chodzi o kwestię urody. Niektóre z nich są wyjątkowo szkaradne, co nie znaczy, że można traktować je w gorszy sposób lub z nich szydzić. Choć rzadko docenia się ich wygląd zewnętrzny, w ramach rekompensaty mogą pochwalić się super mocami. Przedstawiamy ranking prawdziwych brzydali w świecie zwierząt!

Zobacz nastepną galerię >