Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Galerie > Jaki pies nadaje się do bloku? 10 ras, które świetnie zaadaptują się do życia w mieszkaniu
24.03.2022 18:54

Jaki pies nadaje się do bloku? 10 ras, które świetnie zaadaptują się do życia w mieszkaniu

Nie każdy, kto kocha zwierzęta, ma dom z wielkim ogrodem. Jeżeli mieszkasz w niedużym mieszkaniu i planujesz mieć psa, rozważ 10 ras, które świetnie odnajdą się na małej powierzchni. Niektóre rasy mogą Cię zaskoczyć!

Corgi
unsplash/Samantha Jean

Slajd 1 z 10

Yorkshire terrier

Yorkshire Terrier to rasa, która znajduje się na szczycie rankingu psów, które najlepiej nadają się do mieszkania. Są niewielkich rozmiarów, mało ważą i nie są za bardzo szczekliwe. To przyjazny dla domowników pupil, który łatwo dostosowuje się nowych warunków.

Slajd 2 z 10

Maltańczyk

Maltańczyk jest spokojnym psem, co stanowi główną zaletę dla właścicieli mieszkania. Dodatkowym plusem jest jego niewielki rozmiar, waży około 3-4 kg i posiada sierść bez podszerstka, którą zrzuca w małych ilościach. To zdecydowanie ułatwia sprzątanie małej powierzchni.

Slajd 3 z 10

Boston terrier

Psy rasy Boston Terrier są przede wszystkim bardzo łagodne i sympatyczne. Chociaż są nieco większe, w porównaniu do innych psiaków na liście, są bardzo rodzinne i przywiązane do opiekuna, dlatego nie przeszkadza im nawet przebywanie na małej przestrzeni. Dzięki dużej inteligencji są także łatwe do wyszkolenia.

Slajd 4 z 10

Buldog francuski

Buldog francuski to spokojny i cichy pies o przyjaznym nastawieniu. Lubi odpoczywać i nie potrzebuje długich i aktywnych spacerów. Chociaż jest niewielki (waży 8-13 kg), to jego charakter nie jest typowy dla psów małych ras - pod względem temperamentu bardziej przypomina duże psy. Świetnie nadaje się do mieszkania w bloku.

Slajd 5 z 10

Cavalier King Charles Spaniel

To małe, przyjazne i spokojne psy, które nie posiadają typowego dla psów myśliwskich instynktu łowieckiego. Ważą około 6 - 8 kg i lubią towarzystwo ludzi, dlatego idealnie nadają się do mieszkania ze starszą osobą.

Slajd 6 z 10

Basset

Mimo masywnej postury i dużej wagi (20-29 kg), bassety charakteryzują się łagodnym usposobieniem. Potrafią zająć się zabawkami i lubią pieszczoty. Pies tej rasy jest towarzyski i chętnie przebywa z rodziną. Kocha dzieci. Jednak ze względu na to, że ma krótkie łapy, nie nadaje się do mieszkania na wyższym piętrze, chyba że w bloku jest winda.

Slajd 7 z 10

Buldog angielski

Buldog angielski to średniej wielkości pies, ale dobrze czujący się na małych przestrzeniach. Waży ok. 18 kg - 25 kg. Lubi odpoczywać w domu i nie wymaga zbyt wiele aktywności fizycznej. Świetnie nadaje się także dla rodzin z dziećmi, ponieważ jest niezwykle spokojny i tolerancyjny.

Slajd 8 z 10

Amstaff

To pies niezwykle inteligentny, który uwielbia wyzwania fizyczne i umysłowe. Trzeba jednak uważać, ponieważ amstaff potrafi wykorzystywać słabości właściciela. Wbrew powszechnej opinii jest bardzo przyjaznym stworzeniem i tworzy bliską więź ze swoim opiekunem, a dla dzieci potrafi być opiekuńczy i delikatny.

Slajd 9 z 10

Grayhound

Mimo dużych rozmiarów psy rasy Greyhound nadają się do mieszkania, ponieważ są z natury łagodne i potrafią zająć się sobą. Chociaż kiedyś były wykorzystywane podczas psich wyścigów, to obecnie nie wymagają ekstremalnych treningów. Aby zaspokoić ich naturalne potrzeby, wystarczy zapewnić im niedługą, ale intensywną gonitwę, np. z innym psem.

Slajd 10 z 10

Dog

Ten wybór może zaskakiwać, ponieważ dog niemiecki jest naprawdę sporych rozmiarów psem, ale jednocześnie jest bardzo delikatny, cierpliwy i przyjazny. Ten spokojny gigant uwielbia przesiadywać na kanapie i wspaniale odnajduje się nawet w mieszkaniach o małym metrażu.

Tagi: