Swiatzwierzat.pl

9 najrzadszych, ale szalenie pięknych kotów. Większość Polaków nawet nie wie, że istnieją!

17 Kwietnia 2022

Udostępnij:

Te rasy kotów są nie tylko rzadkie, ale przede wszystkim niezwykle fascynujące! Mają wyjątkowy wygląd i charakter, a swoją oryginalnością zachwycą każdego. Warto je poznać! (fot. unsplash/Tran Mau Tri Tam)

Slajd 1 z 9

Kot burmski

Kot burmski pochodzi z Birmy w Tajlandii i powstał w wyniku rozmnożenia kotki z Azji z kotem syjamskim. Ma wielkie oczy i futro koloru orzechowego, jest przy tym krępy i mocno zbudowany. Mruczki mają z natury duży temperament, są ruchliwe i do późnego wieku chętne do zabawy. Co ciekawe, wiele kotów tej rasy uwielbia aportować.(fot. Gary_McCloud, canva.com)

Slajd 2 z 9

Rex kornwalijski

Jak sama nazwa wskazuje, rex kornawalijski zawdzięcza swoje powstanie naturalnej mutacji, którą zauważono u kociaka urodzonego na farmie w Kornwalii w 1950 roku. Nie da się go pomylić z żadnym innym kotem. Jest zwierzakiem o smukłej, filigranowej sylwetce i charakterystycznych wielkich uszach. Ma przyjazny charakter i wyróżnia się dużą inteligencją. (Fot. rozmarina, canva.com)

Slajd 3 z 9

LaPerm

To dość mała rasa kotów, której początek miał miejsce w USA. Jego lekka i puszysta sierść, która przywodzi na myśl ondulację, sprawia, że aż ma się ochotę go przytulić. Można robić to bez obaw, ponieważ La Perm jest łagodnym i cierpliwym kotem. (Fot. oxico, canva.com)

Slajd 4 z 9

Munchkin

Koty tej rasy charakteryzują się krótkimi nogami i dosyć nieatletyczną postawą ciała. Mają krótkie i miękkie futerko, a ich nazwa jest związana z bohaterami z „Czarnoksiężnika z krainy Oz”, którzy byli karzełkami. Munchkiny są inteligentne, pogodne, towarzyskie oraz uczuciowe i przywiązują się do swojego właściciela jak psy (Fot. ellinnur, canva.com)

Slajd 5 z 9

Serengeti

Serengeti to rasa, która została stworzona stosunkowo niedawno przez doświadczoną hodowczynię Karen Sausman. Miała ona zamiar wyhodować kota o wyglądzie serwala. Koty te znane są z tego, że są lojalne, energiczne i zwinne, dlatego ich właściciele rzadko kiedy nudzą się w ich towarzystwie. (fot. instagram.com/spotted_felines_sarah)

Slajd 6 z 9

Amerykański Wirehair

To krótkowłosy kot domowy, pochodzący z USA, który trafił do Europy przed kilkoma wiekami. Jest bardzo ciekawym świata i inteligentnym zwierzęciem, potrzebującym dużo czułości. Ma spokojny charakter i dobrze dogaduje się z dziećmi, ale nie lubi samotności, dlatego warto zapewnić mu kompana do towarzystwa. (fot. slowmotiongli, canva.com)

Slajd 7 z 9

Sokoke

Sokoke ma dziki wygląd, ale to naturalna, wyewoluowana bez ingerencji człowieka rasa kota domowego, który jest bardzo łatwy w hodowli. Mruczki przypominające ocelota swoją nazwę zawdzięczają lasowi Arabuko Sokoke w Kenii. Sokoke to zwierzęta pełne gracji, które stale szukają kontaktu z człowiekiem. Mają charakterystyczne umaszczenie, krótką sierść i silne nogi. (fot. FOX z Pexels, canva.com)

Slajd 8 z 9

Nebelung

To stosunkowo nowa rasa i bliski krewny kota rosyjskiego niebieskiego. Koty nebelung są bardzo majestatyczne, spokojne i wyważone, a przy tym wrażliwe, czasem wręcz nieśmiałe w stosunku do ludzi. Mają piękne półdługie futro, które wymaga specjalnej pielęgnacji. (fot. Bibica, canva.com)

Slajd 9 z 9

Minuet/Napoleon

Mruczki nazwane na cześć francuskiego przywódcy politycznego to mieszaniec munchkina z persem. Standardowe osobniki charakteryzują się wyjątkowo krótkimi kończynami oraz pyszczkiem przypominającym pluszową zabawkę. Są inteligentne, uczuciowe i przywiązują się do swojego właściciela jak psy. Nie lubią zostawać same w domu. (Fot. eyfoto, canva.com)

unsplash/Nataliia Kvitovska

Rasy psów z zapierającymi dech w piersiach niebieskimi oczami. Zachwyca się nimi cały świat

Chociaż błękitne oczy u ludzi nie występują wcale rzadko, to u psów wyglądają zjawiskowo. U jakich ras pojawiają się te wyjątkowe barwy tęczówek? Przedstawiamy je w naszej galerii. (fot. unsplash/Nataliia Kvitovska)

Zobacz nastepną galerię >