Swiatzwierzat.pl

10 polskich gwiazd, którzy kochają zwierzęta całym sercem. Ich pupile żyją jak w bajce

1 Maja 2022

Udostępnij:

Te gwiazdy nie raz pokazały swoje wielkie serce dla zwierząt, pomagając bezdomnym czworonogom i aktywnie działając na ich rzecz, a co najważniejsze ofiarując im swoją miłość i dom.

Slajd 1 z 10

Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor miłość do zwierząt wyniosła z rodzinnego domu. Jej tata był biologiem i zawsze chętnie pomagał zwierzakom. Dziennikarka darzy je ogromną sympatią i na co dzień zajmuje się niemałą gromadką. Prowadząca "Naszego Nowego Domu" chętnie pomaga również stworzeniom spotkanym na planie programu. (Fot. instagram.com/katarzyna_dowbor_official/)

Slajd 2 z 10

Agnieszka Woźniak-Starak

Agnieszka Woźniak-Starak przygarnęła pod swój dach aż sześć psów, a oprócz tego angażuje się w ochronę praw zwierząt. Jej profil na Instagramie pełen jest zdjęć z ukochanymi zwierzakami, a w jednym z postów na temat Światowego Dnia Zwierząt napisała: "Chcemy dać zwierzętom głos, troszczyć się o nie i walczyć o ich prawa. Jest tyle do zrobienia". Fot. (instagram.com/aga_wozniak_starak/)

Slajd 3 z 10

Marcin Dorociński

Marcin Dorociński angażuje się w tak wiele akcji na rzecz zwierząt, że ciężko byłoby je wszystkie wymienić. Jego miłość do zwierzaków emanuje z profilu na Instagramie, gdzie pełno jest zdjęć jego ukochanych czworonogów, ale także dzikich zwierząt i ciekawostek o nich. Prywatnie aktor zaadoptował dwa kundelki: Rózię i Chlebka, które traktuje jak pełnoprawnych członków rodziny. (Fot. instagram.com/marcindorocinski/)

Slajd 4 z 10

Janusz Chabior

Janusz Chabior obdarzył wielką miłością psa Batmana, z którym wiąże się niezwykła historia. Aktor wziął go ze schroniska na potrzeby filmu, w którym grał. Bardzo szybko jednak przywiązał się do pupila i już go nie opuścił aż do momentu jego odejścia. Obecnie angażuje się w pomoc na rzecz zwierząt z Ukrainy i aktywnie działa na rzecz czworonogów ze schroniska, zachęcając do adopcji. (Fot. instagram.com/januszchabior/)

Slajd 5 z 10

Grażyna Szapołowska

Grażyna Szapołowska jest właścicielką owczarka niemieckiego, którego uważa za najbardziej lojalnego przyjaciela. Jak twierdzi, to jemu zawdzięcza urodę, ponieważ czworonóg motywuje ją do częstych spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Aktorka jest także przeciwniczką wykorzystywania zwierząt do pracy w cyrku. (Fot. instagram.com/grazyna_szapolowska/)

Slajd 6 z 10

Joanna Krupa

Joanna Krupa to kolejna gwiazda, która znana jest z wielkiej miłości do zwierząt. Pod własnym dachem ma aż pięć psów, które przygarnęła ze schroniska, ale pamięta także o tych wciąż czekających na nowy dom. Kupuje dla nich karmę i niezbędne akcesoria. Modelka angażuje się także w akcje sprzeciwiające się noszeniu naturalnych futer. (Fot. instagram.com/joannakrupa/)

Slajd 7 z 10

Karolina Korwin-Piotrowska

Karolina Korwin-Piotrowska jest wielką miłośniczką zwierząt, która nie waha się stawać w ich obronie, kiedy dzieje się im krzywda. W 2013 roku przeżyła straszną tragedię. Jej zwierzaki zginęły w pożarze, ale to nie spowodowało, że zrezygnowała z przygarnięcia kolejnych. Na szczęście ponownie jest właścicielką czworonożnych pupili, a szczególną sympatią darzy jack russell terriery. (Fot. instagram.com/karolinakp/)

Slajd 8 z 10

Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk jest właścicielką kilku zwierząt, które przygarnęła prosto z ulicy. Niedawno poinformowała o odejściu jednego z nich: kocura Bronka. Przy okazji zaapelowała do swoich fanów, aby także nie bali się przygarnąć bezdomnego zwierzaka. "Adoptujcie koty, nie bójcie się, poszukajcie bratniej duszy, takiej najbiedniejszej, zaniedbanej, skrzywdzonej. Podarujcie kotu dom." (Fot. instagram.com/agnieszkawlodarczykofficial/)

Slajd 9 z 10

Michał Piróg

Michał Piróg już w dzieciństwie wychowywał się w domu pełnym zwierząt, a obecnie aktywnie działa w wielu akcjach na rzecz ich ochrony. Od wielu lat jest weganinem, do czego zachęca także innych. W jego domu króluje puszysty szpic miniaturowy. (Fot. instagram.com/michalpirog/)

Slajd 10 z 10

Tomasz Oświeciński

Tomasz Oświeciński niejednokrotnie udowodnił, że los zwierząt nie jest mu obojętny. Aktor aktywnie pomaga psom ze schronisk, wyprowadzając je na spacery i ofiarując dla nich karmę. Angażował się także w pomoc zwierzętom z Ukrainy. Jego największą miłością są jednak konie, będące także pasją jego córki. (Fot. instagram.com/tomasz_oswiecinski_official/)

unsplash/Nataliia Kvitovska

Rasy psów z zapierającymi dech w piersiach niebieskimi oczami. Zachwyca się nimi cały świat

Chociaż błękitne oczy u ludzi nie występują wcale rzadko, to u psów wyglądają zjawiskowo. U jakich ras pojawiają się te wyjątkowe barwy tęczówek? Przedstawiamy je w naszej galerii. (fot. unsplash/Nataliia Kvitovska)

Zobacz nastepną galerię >