Swiatzwierzat.pl

10 najsłynniejszych psów z bajek. Towarzyszyły nam całe dzieciństwo, pamiętacie je wszystkie?

1 Czerwca 2022

Udostępnij:

Psy to zwierzęta, które bardzo często pojawiały się w filmach i kreskówach dla dzieci. Towarzyszyły nam przez całe dzieciństwo! Czy pamiętacie wszystkich psich bohaterów?

Slajd 1 z 10

Fot. YouTube/WB Kids International

Scooby Doo

Scooby Doo jest bohaterem wielu seriali i filmów animowanych, a także produkcji aktorskich, które opowiadają o paczce przyjaciół, prowadzących śledztwa. Ich zadaniem jest rozwiązywanie spraw detektywistycznych i odkrycie, kto stoi za szeregiem dziwnych zdarzeń, do jakich dochodzi w danym miejscu. Członkiem Tajemniczej Spółki jest tytułowy dog niemiecki o imieniu Scooby Doo. Charakteryzuje się niezwykłą miłością do jedzenia, a także tym, że nie należy do najodważniejszych bajkowych bohaterów.

Slajd 2 z 10

Fot. instagram.com/snoopygrams/

Snoopy

Snoopy to uroczy pies rasy beagle, którego właścicielem jest Charlie Brown. Ta fikcyjna postać z komiksów, stworzona przez Charlesa M. Schulza w 1950 roku obecnie rozpoznawalna jest na całym świecie! Snoopy znany jest z tego, że chodzi na dwóch łapach (od lat 1960.) i zwykle sypia na stromym dachu swojej budy.

Slajd 3 z 10

Fot. Screen z: YouTube/Disney Channel Polska

Pluto

Pluto to niezwykle wesoły i miły psiak, który od wielu lat towarzyszy słynnej Myszce Miki w jej bajkowych przygodach. Jest postacią fikcyjną stworzoną przez studio Walta Disneya. Występuje w wielu filmach animowanych oraz komiksach, bawiąc dzieci już od 1930 roku. Jego pierwowzór pojawił się w kreskówce pt. „The Chain Gang”. Wówczas był nim pies rasy bloodhound tropiący.

Slajd 4 z 10

Fot. Screen z: YouTube/MrLedVD

Pimpek

Dzieci w czasach PRL-u uwielbiały śledzić przygody Piotrusia i jego psa Pimpka. Ten żółty czworonóg należy do głównego bohatera serialu rysunkowego z lat 1964-1977 "Zaczarowany ołówek". Produkcję zrealizowało Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for w Łodzi. Pomnik poświęcony postaciom tej kultowej bajki można zobaczyć przed budynkiem Łódzkiego Domu Kultury.

Slajd 5 z 10

Fot. Screen z: YouTube/Boomerang Official

Huckleberry

Pies Huckleberry o charakterystycznym niebieskim umaszczeniu to bohater serialu animowanego, który został wyprodukowany w 1958 roku przez studio Hanna-Barbera. Przygody psiego szeryfa były wielokrotnie emitowany w polskiej telewizji w okresie PRL-u.

Slajd 6 z 10

Fot. Screen z: YouTube/retrobubblegum

Lady i Tramp

Lady i Tramp to bohaterowie kultowego filmu animowanego Walta Disneya, który opowiada o miłości suni rasy cocker-spaniel, wabiącej się Lady z bezpańskim kundlem nazywanym Trump. Początek ich znajomości nie należał do zbyt przyjemnych, ale wraz z kolejnymi perypetiami ich historia miłosna rozwija się w bajkowy sposób!

Slajd 7 z 10

Fot. Screen z: YouTube/Dante Dalmatyńczyk

Pongo i Czika

Pongo i Czika to kolejni psi bohaterowie występujący w amerykańskim filmie animowanym, wyprodukowanym przez studio Walta Disneya. Produkcja pod tytułem "101 dalmatyńczyków" sprawiła, że prawdopodobnie każde dziecko w latach 90. chciało mieć psa rasy dalmatyńczyk!

Slajd 8 z 10

Fot. Screen z: YouTube/Studio Filmów Rysunkowych

Reksio

Reksio to postać, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jeden z najpopularniejszych bohaterów polskich filmów animowanych do złudzenia przypomina rasę jack russell terriera, a jego przygody śledziły całe pokolenia Polaków przed telewizorami. Reksio miał nie tylko talent do zawierania przyjaźni z przedstawicielami innych gatunków, ale w każdym odcinku próbował swoich sił w nowych zawodach!

Slajd 9 z 10

Fot. Screen z: YouTube/Boomerang Official

Astro

Pies Astro to postać fikcyjna, która pojawia się w amerykańskim serialu animowanym "Jetsonowie". Astro jest dużym, szarym psem żyjącym w odległej przyszłości. Wiele wskazuje na to, że to przedstawiciel doga niemieckiego. Jest bardzo wesołym, zabawnym i energicznym zwierzakiem, ale niekiedy zdarzają mu się chwile słabości, gdy staje się nieporadny i lekkomyślny.

Slajd 10 z 10

Fot. Screen z: YouTube/Cartoon Network Polska

Chojrak Tchórzliwy Pies

"Chojrak Tchórzliwy Pies" to amerykański film animowany, którego bohaterem jest pies wabiący się Chojrak. Produkcja łączy czarną komedię z elementami horroru. Mimo że różowy czworonóg zawsze wszystkiego się boi, to potrafi odnaleźć w sobie na tyle odwagi, aby wyjść z każdych tarapatów bez szwanku i uratować swoją ukochaną panią Muriel Motykę.

unsplash/Nataliia Kvitovska

Rasy psów z zapierającymi dech w piersiach niebieskimi oczami. Zachwyca się nimi cały świat

Chociaż błękitne oczy u ludzi nie występują wcale rzadko, to u psów wyglądają zjawiskowo. U jakich ras pojawiają się te wyjątkowe barwy tęczówek? Przedstawiamy je w naszej galerii. (fot. unsplash/Nataliia Kvitovska)

Zobacz nastepną galerię >