Swiatzwierzat.pl > Galerie > 10 filmów ze zwierzętami dodających otuchy w chłodne, jesienne wieczory. Bez nich jesień się nie liczy
05.10.2022 14:21

10 filmów ze zwierzętami dodających otuchy w chłodne, jesienne wieczory. Bez nich jesień się nie liczy

Jesienią w chłodne, deszczowe popołudnia nic nie poprawia humoru tak, jak film ze zwierzętami w roli głównej. To idealny pomysł na spędzenie czasu nie tylko dla miłośników czworonogów. Wśród nich znajdziemy komedie, ale także wyciskacze łez, na których mogą wzruszyć się nawet najwięksi twardziele. Większość to propozycje obowiązkowe nie tylko na tę porę roku!

popcorn-ga1dcda10c 1280 (1)

Slajd 1 z 10

uwolnić orkę

Ten film to już klasyk kina rodzinnego. "Uwolnić orkę" to opowieść o chłopcu, który swoje winy musi odpracować na terenie oceanarium. Tam poznaje orkę, z którą połączy go niesamowita więź. Dziecko zdobywa zaufanie zwierzęcia, które ufa mu, jak nikomu innemu. To wzruszająca propozycja dla widzów w każdym wieku.

Slajd 2 z 10

hachiko

"Mój przyjaciel Hachiko" to wspaniała opowieść o przyjaźni człowieka i psa. Tytułowy czworonożny bohater udowodnił, że jest bezgranicznie oddany swojemu właścicielowi - nawet po jego śmierci. Co ciekawe, dramat powstał w oparciu o prawdziwe wydarzenia, którymi w minionym wieku żyła cała Japonia. To prawdziwy wyciskacz łez, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

Slajd 3 z 10

sekret wilczej gromady

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć pozycji przeznaczonych dla młodszych widzów. "Sekret wilczej gromady" to animacja przygodowa, która opowiada o młodej łowczyni. Wraz z ojcem udaje się do Irlandii, aby zapolować na ostatnią wilczą watahę. W trakcie pobytu poznaje tajemniczą dziewczynkę z plemienia, która jak głosi legenda, w nocy zmienia się w zwierzę. Film został okrzyknięty przez krytyków jedną z najpiękniejszych produkcji 2020 roku, dlatego bez dwóch zdań będzie idealną propozycją na jesienny wieczór.

Slajd 4 z 10

marley i ja

Pies zamiast dziecka? Coraz więcej par podejmuje taką decyzję, a bohaterowie tego filmu decydują się na kupno małego labradora. Mimo, iż planem protagonisty była adopcja psa, aby zaspokoić instynkt macierzyński swojej żony, znalazł prawdziwego kompana. Marley wprowadził w ich życie prawdziwy chaos, lecz także wiele uśmiechu i miłości. Uprzedzamy - zanim zdecydujecie się na seans, lepiej przygotujcie chusteczki!

Slajd 5 z 10

fantastyczny pan lis

"Fantastyczny Pan Lis" to to animowana komedia dla całej rodziny, do którego starsza widownia wcale nie musi być sceptycznie nastawiona. Opowiada o historii tytułowego lisa i jego rodziny, któremu farmerzy wypowiadają wojnę, ponieważ wykrada im zapasy. Zwierzę nie zamierza ukrywać swojej drapieżnej natury i powołuje złodziejską szajkę. Główny bohater naprawdę jest fantastyczny, podobnie jak reszta zwierzęcej ferajny.

Slajd 6 z 10

babe

Filmy o zwierzęcej tematyce nie zawsze muszą kręcić się tylko dookoła psów i kotów. Oto mała świnka Babe, która ma nietypowe marzenie - chce zostać psem pasterskim. Z pomocą swoich przyjaciół z farmy robi wszystko, aby tak się stało. Bierze nawet udział w konkursie na najlepszego obrońcę stada. Ta komedia familijna jest przepełniona dobrym humorem i być skłoni Cię do ograniczenia spożywania mięsa.

Slajd 7 z 10

ratatuj

Czym byłaby jesień bez apetycznych, zachęcających do skosztowania dań? Pozostając w tym klimacie, warto poszukać kulinarnych inspiracji w filmie "Ratatuj". Główny bohater bajki, szczur Remy, bardzo chciałby zostać kucharzem. Los sprawił, że trafił do kanałów pod jedną z najlepszych paryskich restauracji. Mimo, że na początku nie jest tam mile widziany, to z biegiem czasu udowadnia swój talent. Ten powinien poznać zarówno młodociany, jak i dojrzały miłośnik kuchni.

Slajd 8 z 10

kot bob i ja

Tytułowy kot Bob to istna kocia legenda, która okazuje się wielkim wsparciem dla muzycznego grajka. James to bezrobotny mężczyzna boryka się między innymi z uzależnieniem od narkotyków, a jego domem było mieszkanie socjalnie. To dzięki niemu Bobowi muzyk ma szansę wrócić do normalnego życia i otaczającej go rzeczywistości. Ta produkcja przywraca wiarę w ludzi i udowadnia, że nie ma znaczenia, skąd pochodzisz oraz ile masz pieniędzy. Każdy może czynić dobro, pomagać, czy ratować zwierzęta w potrzebie.

Slajd 9 z 10

lassie

Tytułowa Lassie i jej ukochany właściciel Flo zostają skazani na rozłąkę. Pies ucieka od nowej właścicielki, aby powrócić do najlepszego przyjaciela. Podczas podróży czeka go wiele przygód. "Lassie, wróć!" to nie tylko piękny obraz więzi, jaka narodziła się między dwunastolatkiem a czworonogiem, ale też opowieść o miłości, która nie przemija i nie daje o sobie zapomnieć.

Slajd 10 z 10

zakochany kundel

Zakochany kundel to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników produkcji Walta Disneya. W tej ponadczasowej adaptacji animowanej, klasycznej opowieści poznajemy losy dwóch psów, które wyruszyły razem w świat. Animacja podbiła serca widzów z całego świata i doczekała się już dwóch wersji - pierwszej z 1955 roku i tej nowszej z 2019 roku. Obie wzruszają równie mocno!

Tagi: