swieczka
Źródło: pixabay/Sponchia

Kenia. Tragiczna śmierć trzech pięknych żyraf. Poraził je prąd

23 Lutego 2021

Przykra wiadomość z Kenii. Nie żyją 3 piękne żyrafy, które zahaczyły głowami o linie energetyczne. Firma Kenya Power, która odpowiada za konstrukcje słupów wysokiego napięcia wydała oświadczenie w tej sprawie.

Ciała żyraf znaleziono nieopodal słupów wysokiego napięcia. Jak podaje BBC, zwierzęta próbowały przejść pod liniami energetycznymi, o które zahaczyły głowami. Dwie z zagrożonych wyginięciem żyraf zmarły w piątek, kolejna w niedzielę. Poniosły śmierć na miejscu, nie udało się ich uratować.

Kenia. Śmierć trzech żyraf

Za budowę słupów w tamtych w Soysambu Conservancy odpowiada firma Kenya Power. Po śmierci żyraf spółka musiała zmierzyć się z krytyką, jednak zarzuty okazały się bezpodstawne. Zanim firma postawiła słupy na tamtym miejscu, zleciła dokładne obliczenie wysokości, na jakiej powinny powstać. Obliczenia okazały się błędne.

Niemniej jednak firma nie umywa rąk od tragedii i obiecała zmienić słupy. Wkrótce mają one zostać zastąpione wyższymi konstrukcjami, bezpiecznymi dla najwyższych zwierząt na świecie.

Nowe oświadczenie Kaczora. Raper z Poznania odniósł się do ataku na kobietę spacerującą z psemNowe oświadczenie Kaczora. Raper z Poznania odniósł się do ataku na kobietę spacerującą z psemCzytaj dalej

Zagrożony gatunek

Żyrafy Rothschilda to gatunek zagrożony. Na świecie pozostało ich około 1,6 tysiąca.

Populacja w Soysambu wynosiła 124 żyraf. W 2018 roku było 50 samców, 41 samic i 33 młodych.

Niestety, okazuje się, że śmierć poprzez porażenie prądem nie zdarzyła się po raz pierwszy. W 2018 roku żyrafa o imieniu Argos również umarła z powodu zbyt nisko rozmieszczonych linii energetycznych. W ciągu 10 lat z tego powodu śmierć poniosło 6 żyraf.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł