Zwierzęta mają nam wiele do powiedzenia
Źródło: pixabay/hannah grace

Japończycy mają wizję na 2040 rok. Wiadomo, co ze zwierzętami na świecie

31 Lipca 2020

Zwierzęta oraz ludzie nadal nie znaleźli wspólnego języka, którym mogliby się płynnie porozumiewać. Trudności w komunikacji uwarunkowane są oczywistymi różnicami gatunkowymi, jednak eksperci przewidują, że w ciągu najbliższych 20 lat może nastąpić ogromny przełom w dziedzinie nauki, który pozwoli właścicielom rozumieć mowę ich pupili. Raport opublikowany przez japońskich naukowców zaskakuje.

Zwierzęta porozumiewają się w sposób, który dla przedstawicieli innych gatunków, w tym także ludzi nie jest w pełni zrozumiały. Na przestrzeni wieków człowiek nauczył się odczytywać zachowania zwierząt na tyle umiejętnie, aby zrozumieć ich podstawowe potrzeby i emocje. Mowa zwierząt nie ogranicza się jedynie do ostrzegania, nawoływania i proszenia, jest dużo bardziej skomplikowana i składa się na nią wiele czynników, takich jak głos, mimika, zachowanie, ruch ogona czy jeżenie się sierści. Jednak to, o czym dokładnie miauczą, szczekają, kumkają, rżą, ryczą i śpiewają zwierzaki wciąż pozostaje dla ludzi nieodkrytą zagadką.

Chihuahua znalazła w trawie środki odurzające, nieświadoma zażyła je. Najsmutniejszy widok, jaki nagranoChihuahua znalazła w trawie środki odurzające, nieświadoma zażyła je. Najsmutniejszy widok, jaki nagranoCzytaj dalej

Do 2040 roku komunikacja ze zwierzętami może okazać się prawdą

Wizje i przesłanki na temat przyszłości są wszechobecnym tematem debat, które toczone są przez myślicieli, naukowców czy zwyczajnych ludzi od zarania dziejów. Współcześnie literatura fantastyczna czy filmy z gatunku science fiction czerpią pełnymi garściami z teorii dotyczących mniej lub bardziej odległych czasów, zaś w powszechnej świadomości za kolebkę futurystycznej myśli uważana jest Japonia. Naukowcy z Kraju Kwitnącej Wiśni opublikowali w tym roku raport uzupełniający tzw. Białą Księgę, czyli dokument przygotowany przez tamtejsze ministerstwo nauki i technologii, który zawiera w sobie przewidywania dotyczące rozwoju technologicznego i naukowego. W skład ekspertów pracujących nad stworzeniem tegorocznej księgi wchodzi m.in. laureat Nagrody Nobla – Akira Yoshino. Dokument zawiera aż 37 przypuszczeń, które spodziewanie urzeczywistnią się do 2040 roku. Jedną z prognoz na najbliższe dwudziestolecie jest możliwość porozumiewania się ze zwierzętami. Nieprawdopodobne? A jednak!

DZISIAJ GRZEJE:1. Tragiczne doniesienia z Polski. Wśród rannych są dzieci
2. Dzieci pudla i labradora są super słodkie. Ciężko oderwać wzrok od szczeniaków
3. Gęś trzęsła się porzucona na ulicy. Gdy podeszli bliżej zorientowali się, że pod skrzydłem chowa inne zwierzątko

Czy porozumiewanie się ze zwierzętami jest możliwe?

Który właściciel nie chciałby usłyszeć, co jego ukochany pupil ma do powiedzenia? Według przewidywań naukowców rozwój technologii VR (wirtualna rzeczywistość) oraz AR (rozszerzona rzeczywistość) pozwoli na to, aby swobodnie komunikować się z naszymi zwierzakami. Raport w tej kwestii objaśniał, ze urządzenia VR i AR będą w przyszłości powszechnie wykorzystywane do symultanicznych tłumaczeń, a także jako wirtualne centrum informacji. Oznacza to, że urządzenia te mogą umożliwić właścicielom kotów czy psów prowadzenie "bezpośredniej rozmowy" z ich podopiecznymi.

Innym założeniem japońskich naukowców jest pełna automatyzacja sektora gospodarki obejmującego rolnictwo czy hodowlę zwierząt. Eksperci uważają, że w ciągu najbliższych dwudziestu lat ludzi pracujących przy uprawie, zbiorze plonów oraz hodowli i uboju zwierząt zastąpią maszyny. Półprodukty i gotowe artykuły będą transportowane bezpośrednio od producentów do sklepów i ze sklepów do klientów za pomocą dronów.

Przyszłość świata leży w rękach naukowców!

Oczywiście nie wszystkie przewidywania naukowców zawsze się sprawdzają. W wydaniu białej księgi z 1977 roku opublikowano m.in. raport, który przewidywał wynalezienie leku powstrzymującego przerzuty komórek rakowych w organizmie w ciągu 20 lat, jednak po dziś dzień nie odkryto metody, która dawałaby stuprocentową gwarancję na uniknięcie nawrotu choroby. Możliwość komunikacji ze zwierzakami bardzo poprawiłaby jakość życia niejednego właściciela pupila, dlatego miejmy nadzieję, że ta interesująca prognoza spełni się jak najszybciej.

Pomóc psom z Radys można TUTAJ.

ŚLEDŹ NAS NA INSTAGRAMIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europa znowu się zamyka. Kolejne kraje wprowadzają obostrzenia
  2. Znaleźli starego psa przywiązanego do płotu. Miał ze sobą list, jego treść wyciska łzy z oczu
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Odebrany interwencyjnie labrador zmienił się nie do poznania. Wcześniej był głodzony, mieszkał w piwnicy
  5. Mężczyzna wskoczył do wodnego zbiornika w zoo. Wszystko się nagrało
  6. Doberman zaczął biec w kierunku dziewczynki. Wszystko się nagrało
  7. Rząd znów zdecydował o przywróceniu kwarantanny po powrocie do kraju. W. Brytania przywraca restrykcje

Źródło: national-geographic.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł