ważne
Źródło: swiatzwierzat.pl

Ostrzeżenie dla mieszkańców. 4 dzikie zwierzęta na wolności, straż apeluje

29 Października 2020

Zwierzęta jakimś cudem wydostały się ze swojej zagrody i wybrały wolność. Jak informuje Super Express, sytuacja miała miejsce w Jankowicach obok Pszczyny. Ochotnicza Straż Pożarna w Kobiurze ostrzega i prosi o zgłoszenie w razie zauważenia dzikich zwierząt.

Zwierzęta wydostające się z niewoli nie są wcale nowością i co jakiś czas słyszymy o kolejnych przypadkach uciekinierów. Ostatnio najgłośniej było o manulu, azjatyckim kocie, który uciekł z poznańskiego zoo i został znaleziony dopiero po kilku dniach. Tym razem rzecz dzieje się w województwie śląskim, a strażacy apelują do mieszkańców rejonu o uwagę.

Monitoring przyłapał kobietę na parkingu. Gdy podchodzi do śmietnika, łzy same płyną do oczuMonitoring przyłapał kobietę na parkingu. Gdy podchodzi do śmietnika, łzy same płyną do oczuCzytaj dalej

Zwierzęta na wolności

Tym razem na wolność nie wydostał się dziki kot, czy jak kilka lat temu kangurzyca Stefania, uciekinierka z mini ogrodu zoologicznego w Dziekanowie Leśnym. Jak poinformowało OSP Kobiór, sprawa dotyczy czterech żubrów.

- Ostrzegamy o możliwości napotkania czterech żubrów, które uciekły z pokazowej zagrody w Jankowicach k/Pszczyny. Żubry znajdują się na terenie Nadleśnictwa Kobiór. Ostatni raz widziane były na terenie leśnym w rejonie Cielmic - podał zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej.

Strażacy zaapelowali również o ostrożność i uczulili mieszkańców wyżej wspomnianych rejonów, by reagowali, gdy zobaczą zwierzęta. W przypadku zauważenia żubrów należy skontaktować się z miejscowym nadleśnictwem pod numerem 32 2188181 lub zadzwonić pod numer alarmowy 112. W przypadku zaginionych zwierząt nigdy nie powinno się podejmować działań na własną rękę, by ich nie spłoszyć.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Właściciel nagrał psa w nietypowej sytuacji. Jeden drobny szczegół przykuł uwagę wszystkich
2. Brak słów. Dramat zwierząt trwał od miesięcy, wiele z nich nie miało żadnych szans
3. Monitoring nagrał, co sprzątacz robi psu. Nagranie dostało się do sieci

Jak żubry wydostały się na wolność?

Okazuje się, że wydostanie się żubrów z zagrody, wcale nie jest niecodziennym zdarzeniem, tym razem jednak zwierzęta zawędrowały dużo dalej, niż zwykle.

- Na dzień dzisiejszy mamy informację, że były widziane trzy żubry - samce na śródleśnej łące w okolicy tyskich Cielmic. Jest to niepokojące, bo to teren znacznie oddalony od rezerwatu w Jankowicach. Trzeba jednak podkreślić, że to, że żubry wychodzą poza rezerwat, mimo że jest on ogrodzony, jest normalnym stanem rzeczy - mówiła dla portalu Tychy.info Elżbieta Wójtowicz, kierowniczka rezerwatu.

Śląskie - uwaga na żubry

Mieszkańców wymienionych terenów ostrzega się przed wchodzeniem do rezerwatów i lasów, gdzie prawdopodobnie ukrywają się zwierzęta. Jest to bowiem okres rui żubrów - czas, w którym nikt rozsądny nie chciałby ich niepokoić.

- Częściej zdarza się to w okresie letnim, kiedy samice są w okresie wycieleń - wówczas wychodzą poza rezerwat, cielą się i potem wracają z cielakami do stada. Natomiast również się zdarza, że samce, szczególnie w okresie jesiennym, bo jest to okres rui i czas, w którym zwierzyna jest niepokojona przez grzybiarzy. Grzybiarze nie powinni wchodzić do rezerwatu, ponieważ jest on objęty zakazem wstępu, ale to się zdarza. Na to, że żubry wyszły, mogło się więc złożyć kilka czynników - kontynuuje.

Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób zwierzęta opuściły swoją zagrodę, ale poszukiwania nie ustają. Dziś zostają wznowione, a my przypominamy, że w przypadku napotkania żubrów, straż pożarna apeluje o telefony pod numerami 32 2188181 lub 112

Na oczach dziecka kopnął szczeniaka. Wstrząsające nagranie z Polski trafiło do sieciNa oczach dziecka kopnął szczeniaka. Wstrząsające nagranie z Polski trafiło do sieciCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przeszedł operację oczu i w końcu zobaczył swoją rodzinę. Wideo z jego reakcją jest hitem
  2. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków
  3. Cieszyła się, że jej kotka nauczyła się sztuczki. Nie przewidziała jednej katastrofy
  4. Żyje ich tylko 30 na świecie. Naukowcy twierdzą, że kawałek liny pozwoli je uratować
  5. Jak dziwnie śpią różne zwierzęta? Sowa rozwali Cię na łopatki
  6. Nawet Karol Strasburger zabrał głos na temat wyroku TK. Odważny wpis prezentera zdumiał internautów
  7. Wzmacnia odporność i pozwala zwalczyć najgorsze przeziębienie. Syrop z 3 składników bije rekordy popularnosći

źródło: se.pl

Następny artykuł