chomik na dloni
Źródło: unsplash.com/Finn-E

Wielu Polaków popełnia identyczne błędy. Cierpią niewinne domowe zwierzęta

28 Września 2020

Zwierzęta domowe zazwyczaj są przygarniane w dobrej wierze. Wielu Polaków jednak nie ma pojęcia, ile popełnia błędów, myśląc, że pomaga zwierzakom. Przez to napędza się cierpienie zwierząt, a nieświadomi niczego właściciele nie wiedzą nawet, dlaczego ich pupile chorują lub umierają przedwcześnie. Okazuje się, że nie zawsze warto ufać tak zwanym specjalistom, ani tym bardziej samemu sobie.

Zwierzęta takie jak chomiki, świnki morskie, szczury czy rybki to popularny widok w polskim domu. Nie każdy jednak wie, jak prawidłowo się nimi zajmować, a ufając pracownikom sklepów zoologicznych często popełniamy błędy, których nawet nie jesteśmy świadomi. Przez to małe zwierzątka domowe cierpią, a my możemy nigdy się o tym nie dowiedzieć. Oto najpopularniejsze błędy, których dopuszczają się miłośnicy zwierząt.

Na zdjęciu ukrywa się kot. Większość ludzi nie jest w stanie go znaleźć bez podpowiedzi, dasz radę?Na zdjęciu ukrywa się kot. Większość ludzi nie jest w stanie go znaleźć bez podpowiedzi, dasz radę?Czytaj dalej

Zwierzęta domowe cierpią przez nasze błędy

O ile przygarnięcie psa zazwyczaj wiąże się z odpowiednim researchem i częstymi wizytami u weterynarzy - a przynajmniej tak powinno być - tak adopcja małego gryzonia czy rybki traktowana jest często jak zwykły zakup sprzętu elektronicznego, czy artykułów dekoracyjnych do domu. Wielu właścicieli pod wpływem impulsu kupuje małe zwierzę i zadowala się informacjami, które otrzymało od pracowników sklepu zoologicznego, którzy niestety nie zawsze są odpowiednio wykwalifikowani w tym zakresie. Sprzedawcy są jednak sprzedawcami i zależy im na zaoferowaniu klientom jak największej ilości zwierząt oraz produktów, co często skutkuje dobraniem niewłaściwych klatek czy niepotrzebnych akcesoriów. Ponadto zwierzęta ze sklepów zoologicznych często są niewiadomego pochodzenia, co oznacza, że nie wiemy, w jakim stanie zdrowia jest nasz nowy pupil.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niesłyszący mężczyzna przygarnął szczeniaka jedynego w swoim rodzaju. Ich wspólna historia wzrusza do łez
2. Pies przeprasza swojego kolegę za zjedzenie przysmaku. Nic słodszego dziś nie zobaczycie
3. Policja aresztowała eko-aktywistów. Włamali się do ubojni świń w ważnym celu, teraz grożą im zarzuty

Nawet jeżeli kochamy swoje zwierzątko, często brakiem wiedzy wyrządzamy mu krzywdę. Jaką na przykład? Za mała klatka albo akwarium to środowisko, w którym ciężko jest prowadzić szczęśliwe życie. Bardzo często widuje się mnóstwo rybek stłoczonych w za małym lub nieodpowiednio dobranym zbiorniku. Wciąż pokutuje przekonanie, że akwarium w kształcie kuli to świetny pomysł, tymczasem życie w takim środowisku to dla ryb niemal automatyczny wyrok śmierci. Są zestresowane, ponieważ nie mają się gdzie ukryć, szkło zniekształca im wizję i psuje wzrok, a pływanie w kółko prowadzi do zaburzeń błędnika, które są nieodwracalne - a to tylko kilka przykładów szkodliwości szklanej kuli.

Polacy nagminnie popełniają błędy

Podobnie jest z klatkami - to, że zwierzątko jest małe, niekoniecznie oznacza, że nie potrzebuje wiele przestrzeni. Każdy zwierzak ma określoną ilość powierzchni, której mu potrzeba do komfortowego życia. Warto też wspomnieć, że rzadko kiedy mówi się o tym, jakie zwierzęta potrzebują towarzystwa, a które są z natury samotnikami. Rodzice często nie pamiętają także o tym, że zwierzę to nie zabawka dla dziecka - ilość chomików, które giną z rąk dzieciaków jest ogromna, tak samo rybki często są przekarmiane zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

Warto więc pamiętać, że nawet malutkie zwierzątko, które możemy bez problemu nabyć w sklepie to nie zabawka. Przed przygarnięciem malucha pod swój dach powinniśmy zrobić odpowiedni research i przygotować dom na powitanie nowego członka naszej rodziny.

Kot za żadne skarby nie chce wyjść z posłania psa. Biedny buldog francuski próbuje wszystkiegoKot za żadne skarby nie chce wyjść z posłania psa. Biedny buldog francuski próbuje wszystkiegoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1500 zł dodatku miesięcznie. Wiceminister właśnie potwierdził wejście nowej dopłaty
  2. Pitbull i niewidoma kura. Niewiarygodna historia, przecieramy oczy ze zdumienia
  3. Amstaff wskakuje na łóżko, gdzie śpi niemowlę. Właściciel nie jest w stanie go powtrzymać
  4. Myślała, że padła ofiarą nieśmiesznego żartu. Po 10 latach znaleziono jej kota, niewiarygodne, co się z nim stało
  5. Niemożliwe zachowanie 2 psów. Nagranie kierowcy jest hitem, nikt nie potrafi go wyjaśnić
  6. Dyrektor muzeum w Auschwitz wydał oświadczenie. Prosi o łaskę dla skazanego nastolatka

źródło: WP.pl

Następny artykuł