zwierze
Źródło: unsplash/ Susn Matthiessen

Dobra nowina dla mieszkańców Radomia. Od teraz nie zapłacisz za kastrację zwierzęcia, ruszyła ważna akcja

28 Września 2020

Zwierzęta mieszkańców Radomia będą mogły zostać za darmo wysterylizowane. Miasto przeznaczyło na ten cel dużą kwotę z budżetu obywatelskiego. Takie projekty mają na celu ograniczenie populacji bezpańskich psów i kotów. Weterynarze zalecają wykonywanie takich zabiegów. Niezaspokojony popęd płciowy może powodować ucieczki psów i prowadzić do ich niekontrolowanego rozmnażania. Warto temu zapobiec. Jest ku temu znakomita sposobność.

Zwierzęta, których właściciele nie planują rozmnażać, by prowadzić hodowlę danej rasy, warto poddać takiemu zabiegowi. Ma ona także pozytywne skutki zdrowotne dla zwierzęcia. Pozwala uniknąć zapaleń sutków u suczek, czy guzów jąder u psów. Wiąże się także ze zmniejszeniem skłonności psa do agresji. Czy należy więc kastrować każdego czworonoga? Na to pytanie odpowie najlepiej weterynarz. Lekarz po zbadaniu czworonoga określi, czy nie ma żadnych przeciwskazań do wykonania tego rutynowego zabiegu.

Poszła na kwarantannę, odmówiono jej pomocy przy psie. Słowa niektórych polskich urzędników oburzająPoszła na kwarantannę, odmówiono jej pomocy przy psie. Słowa niektórych polskich urzędników oburzająCzytaj dalej

Zwierzęta bezpłatnej kastracji poddadzą wszyscy mieszkańcy gminy

Celem urzędu miasta jest wykonanie około 1000 bezpłatnych zabiegów. W niektórych państwach, samorządy nie tylko zachęcają do sterylizowania zwierząt, ale wydają takie nakazy dla wszystkich posiadaczy futrzaków, poza licencjonowanymi hodowcami. W ten sposób udało się praktycznie wyeliminować problem bezpańskich zwierząt na terenie całej Holandii.

-Głównym celem tej akcji jest popularyzacja humanitarnej metody ograniczania populacji zwierząt domowych, w szczególności psów i kotów, w tym także zwiększenie świadomości właścicieli w zakresie odpowiedzialności za swoje zwierzęta i ich potomstwo oraz zwrócenie uwagi na problem, jakim jest niekontrolowane rozmnażanie się zwierząt – stwierdziła Katarzyna Piechota – Kaim z Biura Prasowego Prezydenta.

Na ten cel przeznaczono 300 tysięcy złotych z budżetu obywatelskiego.

DZISIAJ GRZEJE:1.16-latek prowadził azyl, zabili mu wszystkie zwierzęta. Stanął na nogi, ale pojawiły się olbrzymie problemy
2. Pies niechcący uderzył dziecko, wszystko się nagrało. Niesamowite, co zrobił chwilę później
3.Wielu Polaków popełnia identyczne błędy. Cierpią niewinne domowe zwierzęta

Zabiegi na zwierzętach wykonywane będą w 4 klinikach weterynaryjnych

Mieszkańcy Radomia z bezpłatnych zabiegów będą mogli skorzystać w czterech klinikach, które znajdują się na terenie gminy. Chcąc skorzystać z oferty właściciel czworonoga powinien najpierw umówić się na wizytę kwalifikującą, jeśli zwierzę zostanie dopuszczone do udziału w programie, weterynarz wyznacza termin zabiegu. Mieszkaniec ma obowiązek samemu dostarczyć i odebrać swojego czworonoga. Później należy wypełnić dokument o nazwie "karta na wykonanie zabiegu sterylizacji/kastracji psa/kota posiadającego właściciela na koszt Gminy Miasta Radomia’’. Właściciele psów będą musieli dodatkowo okazać mikroczip lub zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Wykaz klinik podejmujących się bezpłatnych zabiegów kastracji znajduje się pod TYM linkiem.

Chihuahua nie zamierza wstawać. Właściciel nagrał, jak maluch reaguje na pobudkęChihuahua nie zamierza wstawać. Właściciel nagrał, jak maluch reaguje na pobudkęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bezdomny poprosił o resztki jedzenia. Odpowiedź kierownika restauracji zamurowała gości
  2. Wierny pies nie chciał opuścić nieprzytomnego pana na krok. Zdjęcia rozczulają do łez
  3. Babcia wyszła tylko na spacer z yorkiem, a niechcący stała się gwiazdą. Wideo jest hitem sieci
  4. Skandaliczne zachowanie turystów w Tatrach. Narazili konie, tragedia
  5. Kot domowy tylko w domu z człowiekiem? Internauci stawiają sprawę jasno, wszystko przez ostatni atak mruczka na węża
  6. Kolejny kraj zamyka przed nami granicę. Wprowadzono ograniczenia dla przyjeżdżających z Polski

źródło: gazetawyborcza

Następny artykuł