Znicze
Źródło: Pixabay/Arcaion

Miliony zwierząt giną w straszny sposób. Czy uda się uratować bezbronne stworzenia?

28 Maja 2020

Zwierzęta giną masowo zabijane w bestialski sposób. Organizacje pro zwierzęce alarmują - sytuacja pogarsza się z dnia na dzień. Czy uda się zatrzymać rozlew krwi? Dane zebrane przez aktywistów porażają.

Organizacja Mercy For Animals bije na alarm - zwierzęta giną na skalę masową, sytuacja nie była jeszcze nigdy tak zatrważająca. Do MFA dołączają się inni aktywiści i fundacje - czy uda się powstrzymać rzeź zwierząt?

Koronawirus jako pretekst to zabijania zwierząt

W związku z epidemią koronawirusa cała gospodarka światowa uległa załamaniu. Kryzys dotknął również przemysł masarski. Setki tysięcy rzeźni i hodowli musiało zostać zamkniętych ze względu na bezpieczeństwo pracowników. Najgorzej sytuacja przedstawia się w Stanach Zjednoczonych, jednak prawda jest taka, że to, co dzieje się w masarniach na całym świecie mrozi krew w żyłach. Przedsiębiorcy przemysłu mięsnego zaczęli... zabijać na skalę masową zwierzęta. Powód? "Przeludnienie" - posługując się ich nomenklaturą.

Każdego dnia w męczarniach giną setki tysięcy zwierzaków, które zostały uznane za "zbyteczne" i "nadmiarowe". Nadprodukcja mięsa jest problemem, z którym świat zmaga się nie od dziś. Już przed epidemią produkowano niewspółmierną ilość mięsa do rynku zbytku. Jednak obecnie, w dobie koronawirusa, ta dysproporcja się tylko pogłębia. Jeżeli do tego dodamy brak miejsc w hodowlach i ubojniach - praktycznie nikt nie kontroluje rozrodczości zwierząt, otrzymamy obraz prawdziwej katastrofy. "Przeludnione" masarnie to tak naprawdę wynik skrajnego braku odpowiedzialności ze strony przedsiębiorców. Nieracjonalna polityka produkcji i sprzedaży doprowadziła do tego, że koncerny pozwalają sobie na wprowadzanie "rozwiązań", które kojarzą się z najgorszym.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pitbull i husky doczekali się dziecka. Maluch wygląda spektakularnie, słodycz sama w sobie 2. Kot jest dziś wyjątkowo niezadowolony. Jak myślicie, z jakiego powodu?

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Przemysł masarski przynosi o wiele większe straty niż te finansowePrzemysł masarski przynosi o wiele większe straty niż te finansowe
Pixabay/Jai79

Giną miliony zwierząt, spotyka je niewyobrażalne cierpienieGiną miliony zwierząt, spotyka je niewyobrażalne cierpienie
Pixabay/asompoch

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu ukrył się kot. Tylko 10% społeczeństwa umie go znaleźć bez podpowiedzi, reszta wymięka
  2. Buldog został przyłapany na oglądaniu telewizji. Reakcja psa na straszną scenę zaskakuję
  3. Tragiczna sytuacja koni w Janowie Podlaskim to efekt wielomiesięcznych zaniedbań. Co teraz dzieje się w stadninie?
  4. Dzieci rzucały w psa kamieniami. Rozedrgany pitbull nie chciał wyjść z kryjówki za śmietnikiem
  5. Adoptowała rasowego kota. Kiedy zaczął rosnąć, zamurowało ją. Kot stawał się coraz większy
  6. Lekarka została nagrana ukrytą kamerą. Wyszło na jaw, co robi z kotem

Źródło: francetvinfo.fr

Następny artykuł