Pies leży na trawie
Źródło: pexsels/Creative Vix

Zwierzęta cierpią z powodu pragnienia. Kraków apeluje o pomoc

28 Kwietnia 2020

Zwierzęta bezpańskie są obecnie w trudnej sytuacji. Miasto Kraków prosi o nie zapominanie o czworonogach w ciężkich chwilach. Wystarczy prosty gest, aby bezdomne psy i koty mogły przeżyć.

Panująca susza wdaje się we znaki nie tylko rolnikom, ale i zwierzętom. Spora część czworonogów ma problemy ze znalezieniem wody zdatnej do picia. Zbiorniki wysychają, poziomy wód w wielu miejscach strasznie opadają. Nie bez znaczenia jest również fakt panującej pandemii w kraju. W związku z obostrzeniami wiele osób spędza czas w domach, a co za tym idzie nie może w taki sam sposób jak wcześniej zajmować się czworonogami - mowa tu o tych bezpańskich.

Miasto Kraków widząc, co dzieje się na mieście, wystosowało apel do mieszkańców. Bezpańskie psy i koty mogą mieć obecnie problem ze znalezieniem wody. Wystarczy jeden prosty gest, aby zwierzęta nie cierpiały. Jaki?

Miski dla psów w czasie suszy

- W związku z trwającą suszą i długim okresem bez deszczu apelujemy do mieszkańców o wystawianie poideł dla zwierząt. Najbardziej odpowiednim poidłem jest duże, płaskie, płytkie naczynie z umieszczonym w środku kamieniem, żeby zwierzęta mogły bezpiecznie i wygodnie z niego korzystać. Wodę w naczyniu należy regularnie uzupełniać i zmieniać.Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że Kraków zamieszkują liczne owady, drobne ssaki, jeże oraz ptaki, które ze względu na przedłużający się brak opadów mają problem ze znalezieniem wody do picia. Zadbajmy o nie! - czytamy na stronie Urzędu Miasta Kraków.

Woda jest absolutnie niezbędna w diecie wszystkich zwierząt. Psy i koty nie powinny pić słodkich napojów czy alkoholu. Zwierzętom należy podawać wyłącznie czystą, chłodną, niegazowaną wodę. Jeśli miska z wodą nagrzewa się, to należy ją wymienić. Latem powinniśmy robić to nawet kilka razy dziennie! Zwierzęta tak samo jak ludzie potrzebują się ochłodzić.

Psom i kotom można podawać wodę butelkowaną, z kranu czy filtrowaną. Niestety, woda z kranu może być zanieczyszczona, jednak należy pamiętać, że lepiej podać psu czy kotu wodę, niż tego nie robić. Niedobór wody może prowadzić do odwodnienia czy nawet śmierci. Najlepiej zawsze mieć przy sobie butelkę wody, a gdy zobaczy się pustą miskę np. przed sklepem, to można ją napełnić.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

PiesWoda jest bardzo ważna w diecie psów
pixabay/947051

PiesPies pije wodę
unsplash/Courtney Clayton

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zwierzęta, które pomagały dzieciom spotkał straszny los. Tragedia w Mikołowie
  2. Suczka rasy dalmatyńczyk zaczęła rodzić. Weterynarz nie mógł uwierzyć na widok piesków
  3. Żołnierz wyjechał na misję. Dziewczyna sprzedała jego ukochanego psa
  4. Poważnie chory szczeniak był wielkości opakowania cukierów. Kiedy dorósł, wprawił wszystkich w osłupienie
  5. Umieścił psa na dachu samochodu i jeździł tak po mieście. Tłumaczenia porażają
  6. Porzucony kotek leżał na chodniku. Maluch miał kilka dni

Źródło: glos24.pl, morele. net

Następny artykuł