Smutny 16-latek z małym kotkiem
Źródło: Facebook/Stowarzyszenie Buba Pomocna dla Zwierząt/Gazeta Miastecka

16-latek założył azyl dla zwierząt. Ktoś się do niego włamał i zrobił przerażającą rzecz

25 Czerwca 2020

Zwierzęta zamieszkujące azyl założony przez 16-letniego Nikodema padły ofiarą wyjątkowo brutalnego ataku. Chłopak zaangażowany w pomoc w ramach Stowarzyszenia Buba Pomocna dla Zwierząt stworzył w przydomowej szopie schronienie dla królików, świnki morskiej i szpaka. Nikodem kocha zwierzęta, a pomoc im już jest jego największą pasją w życiu. 8 czerwca stało się coś wstrząsającego - włamywacze wtargnęli do pomieszczeń zamieszkiwanych przez zwierzęta i dopuścili się bestialskiego czynu.

Zwierzęta i niesienie im pomocy to największa pasja Nikodema. Mimo, że chłopak ma zaledwie 16 lat, już zaczął bardzo aktywnie działać w Stowarzyszeniu Buba Pomocna dla Zwierząt, pod swój dach przygarnął psy i koty, a dzięki uprzejmości sąsiadów, którzy udostępnili mu swoją przydomową szopę - stworzył mały azyl dla porzuconych zwierzaków takich jak króliki, świnki morskie czy ptaki. Niestety - na początku czerwca doszło do tragedii. Włamywacze wtargnęli do podopiecznych Nikodema i zamordowali wszystkie zwierzęta, które mieszkały w azylu. Gazeta Miastecka udała się na miejsce, aby porozmawiać z nastolatkiem. 23 czerwca zamieściła obszerny materiał z tej rozmowy u siebie w gazecie.

6-letnia małpa zabiła człowieka. Służby odkryły porażające szczegóły6-letnia małpa zabiła człowieka. Służby odkryły porażające szczegółyCzytaj dalej

Włamali się do azylu i zamordowali wszystkie zwierzęta

Nikodem zbudował swoim podopiecznym boksy, przestronne klatki oraz gołębnik. 16-latek włożył w swoją pracę całe serce - kocha zwierzęta i chce im nieść pomoc. Niestety 8 czerwca stało się coś przerażającego - kiedy chłopak poszedł odwiedzić swoich podopiecznych zastał wstrząsającą scenę.

Sześć królików z poderżniętymi gardłami, świnka morska przebita na wylot śrubokrętem, młody szpak ze skręconym karkiem powieszony na gwoździu pod sufitem, głową w dół - opisuje zdarzenie na swoim profilu facebookowym Stowarzyszenie Buba Pomocna dla Zwierząt.

Można się jedynie domyślać, co mógł poczuć młody miłośnik zwierząt, który na ich ratunek poświęcał każdą wolną chwilę. W żaden sposób nie da się znaleźć wyjaśnienia dla tego typu postępowania. 16-latek nie wie, czy chce odbudować swój azyl, dlatego, że obawia się kolejnego ataku. Przyjaciele chłopaka oraz inni ludzie o dobrym sercu postanowili go wesprzeć i pomóc w stworzeniu nowego schronienia dla bezpańskich, potrzebujących pomocy zwierzaków. Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce!

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją 2. Fenomenalny trik na uspokojenie psa podczas burzy. Każdy właściciel powinien go poznać

Sprawą zajęła się policja w Bytowie. Trwają przesłuchania świadków oraz zbieranie dowodów. Sprawcom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beagle wąchał i lizał po nosie panią. Kobieta u lekarza poznała druzgocącą prawdę
  2. Jelenia Góra. Mieszkał w bloku ze świnką wietnamską. Wyjechał, zwierzę dostało "dożywocie"
  3. Golden retriever pobił rekord. Właściciele nie mogą ukryć dumy, ich pies zadziwił cały świat
  4. Lidl ze świetną okazją na Dzień Psa 2020. Rzucił na sklepy absolutne hity dla zwierzaków
  5. Pitbulle zaatakowały chihuahua. Właściciele rzucili się psu na ratunek, doszło do tragedii
  6. Powiedział husky'emu "Dzień dobry". Rozmowne zwierzę odpowiedziało właścicielowi w zabawny sposób, świetne nagranie

Źródło: o2.pl

Następny artykuł