Dłoń trzyma łapę
Źródło: Pixabay/Mylene2401

22 maja to bardzo ważna data nie tylko dla zwierząt. Świętujecie razem z nimi?

22 Maja 2020

Zwierzęta są istotami, które również mają swoje prawa. Niestety wielu ludzi o tym zapomina i praktycznie codziennie pojawiają się zasmucające informacje o ich łamaniu. Dzisiaj jest szczgólna data - obchodzimy Dzień Praw Zwierząt.

W 1997 roku została uchwalona Ustawa o ochronie praw zwierząt. Stało się tak dzięki petycji podpisanej przez 600 tysięcy obywateli i obywatelek, inicjatorami projektu byli członkowie organizacji Klub Gaja. Była to największa w Polsce kampania na rzecz ochrony praw zwierząt.

22 maja obchodzimy Dzień Praw Zwierząt!

Oprócz przepisów regulujących kwestie ochrony praw zwierząt, został ustanowiony Dzień Praw Zwierząt. Co roku 22 maja świętowany jest dzień walki o lepsze jutro zwierzaków. Jest to doskonała okazja do dołączenia się do działań charytatywnych oraz nagłaśniania problemu znęcania się nad zwierzętami w kraju i nie tylko.

Choć ustawa z 1997 nie jest idealna, a jej egzekwowanie pozostawia wiele do życzenia, to, że w polskim prawie są przepisy regulujące kwestie traktowania zwierząt można uznać za niemały sukces. Mamy nadzieję, że dzisiejsze święto przypomni politykom o tak ważnej kwestii, jaką jest ochrona praw zwierząt.

Jednak samo prawo nie wystarczy. Kolejną istotną kwestią jest nagłaśnianie przypadków znęcania się nad zwierzętami oraz powszechna i solidna edukacja mająca na celu uczenie szacunku dla zwierząt. Niestety w Polsce wciąż brakuje odpowiedniego programu edukacyjnego, z którego dzieci mogłyby dowiadywać się podstawowych informacji już od najmłodszych lat.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Znalazła małego kotka w alejce. Kiedy zabrała go do weterynarza, zdębiała 2. Kot zachowuje się, jakby wychował się z królikami. Skacze jak one

Świętujemy od rana, a Wy? Zachęcamy Was gorąco do wspierania organizacji pro zwierzęcych oraz poszerzania swojej wiedzy o fascynującym świecie zwierząt!

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Każde zwierzę zasługuje na szacunek i dobre traktowanie.Każde zwierzę zasługuje na szacunek i dobre traktowanie.
Pixabay/Marys_fotos

Edukowanie o prawach zwierząt oraz świecie przyrody jest kluczoweEdukowanie o prawach zwierząt oraz świecie przyrody jest kluczowe
Pixabay/StockSnap

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne warunki, ciężko powstrzymać łzy. Tragedia koni w Janowie Podlaskim
  2. Przed schroniskiem, żyły w strasznych warunkach. Nagrano momenty, gdy psy pierwszy raz widzą ocean
  3. Czy psy mogą spać w łóżku? Małgorzata Rozenek odpowiedziała na pytanie wymownym zdjęciem
  4. Schronisko podważa słowa ugryzionej przez psa aktorki. Jaka jest prawda?
  5. Kto uratuje konie z Janowa Podlaskiego? Makabryczne odkrycie w stadninach, skandaliczne szczegóły
  6. Ktoś wyrzucił do śmietnika karton po trawie. W środku nowonarodzone kocięta

Źródło: klubgaja.pl

Następny artykuł