Szczeniak na badaniu lekarskim
Źródło: Fundacja na rzecz zwierząt Serce na łapce - Słupsk

Blisko 100 zwierząt może nie przeżyć w maju. Fundacja prosi o wsparcie

21 Maja 2020

Zwierzęta potrzebują naszej pomocy szczególnie teraz. Epidemia koronawirusa ma katastroficzny wpływ również na działalność schronisk i organizacji pro zwierzęcych. Jak je wesprzeć w tym trudnym czasie?

Niestety w związku z epidemią koronawirusa cały świat pogrążony jest w bardzo ciężkim kryzysie. Ze szczególnie trudną sytuacją borykają się również schroniska i organizacje pro zwierzęce. Wolontariusze załamują ręce i apelują o pomoc. Jak można ich wesprzeć i zaangażować w działanie na rzecz bezbronnych stworzeń?

Zwierzęta nas potrzebują szczególnie teraz

Jedną z fundacji, która bardzo pilnie potrzebuje pomocy jest Fundacja Na Rzecz Zwierząt "Serce na łapie" - OPP Słupsk. Zarządzają nią dwie osoby, które w swoje działania przelewają całą swoją energię i miłość do zwierząt. Niestety - organizacja znalazła się na skraju. Może nie przetrwać kolejnego miesiąca.

Fundacja Na Rzecz Zwierząt "Serce na łapie" zajmuje się m.in. sterylizacjami kotek w celu uniknięcia szerzenia się bezdomności wśród zwierząt. Ale to nie jedyny obszar ich działań. Wolontariusze współpracują na codzień z zespołem weterynarzy i wspólnie ratują praktycznie każde zwierzę, które do nich trafia w stanie wymagającym natychmiastowej interwencji. Ponadto fundacja zajmuje się procesem adopcyjnym. Dzięki pracy jej członków aż 60 zwierzaków znalazło dom!

- Pod opieka naszej Fundacji na dzień dzisiejszy jest razem 75 kotów, 8 psów, i 10 kociaków - piszą pracownicy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kot nigdy nie zapomni rzeczy, którą właściciele zrobili. Codziennie im przypomina 2. Kot zachowuje się, jakby wychował się z królikami. Skacze jak one

Działalność Fundacji Na Rzecz Zwierząt "Serce na łapie" jest transparentna, a raporty o jej budżetowaniu są ogólnodostępne. Zachęcamy Was gorąco do wsparcia organizacji ze Słupska, jak również innych działań pro zwierzęcych!

Link to zbiórki znajdziecie tutaj.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Ilość zwierząt potrzebujących pomocy każdego dnia wzrastaIlość zwierząt potrzebujących pomocy każdego dnia wzrasta
Pixabay/272447

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przejeżdżał obok torów kolejowych, nagle zauważył, że coś się rusza. Ciężko uwierzyć, co ludzie zrobili szczeniętom
  2. Pozwolili dobermanowi podejść do dziecka. Gdy zaczął szczekać, rodzice nie zareagowali
  3. Ogromny kot pojawił się w schronisku. Wolontariusze przecierali oczy na jego widok
  4. Przed schroniskiem, żyły w strasznych warunkach. Nagrano momenty, gdy psy pierwszy raz widzą ocean
  5. Twoje dziecko boi się zwierząt? Wiemy jak oswoić lęk
  6. 10-tygodniowy kot znaleziony w stanie krytycznym. Można pomóc

Źródła: przyjacielezwierzat.pl

Następny artykuł