Pies w szelkach
Źródło: Instagram/ahmed.manai26

Naukowiec poświęcił życie dla zwierząt z niepełnosprawnościami. Nikt nie jest w stanie uwierzyć w jego działania

2 Lipca 2020

Zwierzęta z niepełnosprawnościami najczęściej są skazane na straszny los. Każdego dnia na całym świecie umierają w cierpieniach tysiące poważnie chorych stworzeń. Najczęściej nawet nie są podejmowane próby ratunku zwierzaków, które straciły łapy, czy mają inne równie poważne obrażenia. Dlatego to, co robi dla potrzebujących pomocy, a nie eutanazji zwierząt, pewien młody, tunezyjski naukowiec jest tak ważne i daje nadzieję na poprawę losu zwierząt z niepełnosprawnościami.

Zwierzęta z niepełnosprawnościami najczęściej spotyka straszny los. Praktycznie nikt nie daje im szansy na przeżycie ani na lepsze jutro. Najczęściej są poddawane eutanazji, nikt nie podejmuje wyzwania pomocy poszkodowanym, ciężko chorym stworzeniom. Całe szczęście nie wszyscy zgadzają się na taki stan rzeczy. Ahmed Manai, młody tunezyjski artysta i naukowiec, postanowił pokazać światu, że ratunek zwierzętom z niepełnosprawnościami to wcale nie aż tak skomplikowane zadanie. Jego działania zyskują coraz szersze grono wielbicieli.

Labrador zakradł się do noworodków. Zaniepokojona odgłosami matka wbiegła do pokoju, jej życie legło w gruzachLabrador zakradł się do noworodków. Zaniepokojona odgłosami matka wbiegła do pokoju, jej życie legło w gruzachCzytaj dalej

Naukowiec postanowił odmienić los zwierząt

Ahmed Manai jest przykładem osoby, której los zwierząt nie jest obojętny. Tam, gdzie inni nie widzą żadnej nadziei, tam Ahmed wykorzystuje swój talent i wiedzę, żeby nieść pomoc. Tunezyjczyk konstruuje protezy dla zwierząt z niepełnosprawnościami. I to nie tylko psów czy kotów, ale również ptaków. Jego pasja, zaangażowanie i działanie na rzecz najbardziej potrzebujących zaskarbiły mu już bardzo liczne grono wielbicieli. Jego konto na Instagramie obserwuje już ponad kilkadziesiąt tysięcy osób. Ahmed jest żywym przykładem na to, że dla chcącego nic trudnego. Niepełnosprawność wcale nie przekreśla szans na lepsze życie. Okaleczone, chore zwierzaki też mogą być szczęśliwe i zyskać nowe, lepsze życie.

Oprócz tego, że Ahmed konstruuje niesamowicie funkcjonalne protezy dla zwierząt z niepełnosprawnościami, to jeszcze wykorzystuje do ich tworzenia przedmioty z odzysku. Nie dość, że mężczyzna pomaga zwierzętom, które najprawdopodobniej czekał straszny los - eutanazja, to jeszcze pokazuje, że pomoc zwierzakom wcale nie wymaga specjalnego sprzętu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wyrzucili 2-miesięcznego szczeniaka na śmietnik. Maluch miał bardzo małe szanse na przeżycie 2. Internauci dostają szału przez pozornie zwykłe zdjęcie. Ukrywa się na nim żaba, ale tylko najbardziej spostrzegawczy ją widzą

Zdjęcia zwierzaków uratowanych przez Ahmeda mówią same za siebie - warto pomagać i szukać kreatywnych rozwiązań. Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu Ahmeda ogromna ilość zwierzaków dostała drugie życie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Każde zwierzę zasługuje na lepsze jutroKażde zwierzę zasługuje na lepsze jutro
Instagram/ahmed.manai26

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najdroższy kot świata. Kosztuje nawet do 40 tysięcy złotych, jest niewiarygodny
  2. 2-letnie dziecko wyszło niezauważone z domu. Na swojej drodze spotkało pitbulla, niestety stała się tragedia
  3. Pies policyjny ścigał przestępcę. 10-letnie dziecko stanęło na jego drodze, doszło do tragedii
  4. Wzruszająca historia z Polski. Właściciele przez pół roku szukali zaginionego psa, który odnalazł się w Radysach
  5. Znalazł suczkę na poboczu drogi. Kiedy spojrzał na jej ogon, odkrył straszną prawdę
  6. Dziecko wyciągnęło rączkę do owczarka. Rodzice wszystko nagrali

Źródło: wamiz.com

Następny artykuł