Pięć bezpańskich kotów na ulicy.
Źródło: Pixabay/MrsBrown

Wstrząsająca wypowiedź radnego. Bezdomne zwierzęta czeka przerażający los?

17 Maja 2020

Zwierzęta żyjące bezpańsko na ulicach są skazane na bardzo ciężki los. Urzędnicy jednak zamiast walczyć o ich lepsze jutro, proponują rozwiązania, od których włos się jeży na głowie.

Problem populacji bezpańskich psów i kotów ma ogromną skalę. Zwierzęta rozmnażają się w sposób niekontrolowany, stanowią zagrożenie dla życia ptaków, gryzoni oraz zwierząt domowych, jednak przede wszystkim - potrzebują pomocy człowieka. Niestety najczęściej nie mogą na nią liczyć.

Skandaliczna wypowiedź radnego wywołała burzę

W trakcie ostatnich głosowań Rady Miejskiej w Wieliczce, urzędnicy zajmowali się „Programem opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Wieliczka na 2020 rok”. Wydawałoby się, że ten bardzo ważny temat, istotny przede wszystkim z etycznego punktu widzenia, powinien spotkać się z dużą empatią oraz zaangażowaniem ze strony pracowników ratusza. Tak jednak się nie stało. Mimo, że udało się przegłosować wprowadzenie nowych ustaleń i budżetu poświęconego na opiekę nad bezpańskimi zwierzętami, w trakcie obrad padły skandaliczne słowa.

Stanisław Dziedzic (radny PiS) postanowił wyrazić swoją nie tyle co kontrowersyjną, lecz wstrząsającą opinię na temat planowanych modyfikacji.

- Niebywałe jest, że rozczulamy się nad psami i kotami, a brakuje nam pieniędzy na inne cele. Ja jestem za tym, by utylizować te bezdomne stworzenia. Nie opiekować się, hotele i inne rzeczy im finansować, ale po prostu utylizować, przeznaczyć środki na utylizację - perorował radny w trakcie dyskusji, Wypowiedź przytacza Dziennik Polski, korzystając z nagrań z posiedzenia.

Co miał na myśli Dziedzic posługując się jednoznacznie kojarzącym się określeniem? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, zwłaszcza, że sam urzędnik nie chce komentować swojej oburzającej wypowiedzi. Zasmucające jest również to, że żaden z uczestników głosowania w żaden sposób nie zareagował na tego typu postulaty wygłaszane w trakcie obrad. Oczywiście - po fakcie, przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce, w rozmowie z Dziennikiem Polskim krytykuje słowa Dziedzica. Jednak czy na tego typu reakcje nie jest za późno?

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kary za znęcanie się nad zwierzętami. Powinni podwyższyć? 2. PSYZWIERZĘTA Pies zobaczył swoją panią po dwóch latach rozłąki. Nagranie porusza do łez

Całe szczęście w Wieliczce przegłosowano program. Zostały też wybrane lecznice i ośrodki weterynaryjne, które będą współpracować z Radą Miejską w trakcie wdrażania nowych ustaleń. Zwierzęta będą dokarmiane, sterylizowane oraz będzie im udzielana opieka medyczna. Wydawałoby się, że zapewnienie bezpańskim zwierzętom podstawowych warunków do bezpiecznego życia nie powinno dla nikogo stanowić problemu. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Bardzo zasmucająca.

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Bezpańskie koty to częsty widok.Bezpańskie koty to częsty widok.
Pixabay/MirceaIancu

Czy bezpańskie zwierzęta czeka straszny los?Czy bezpańskie zwierzęta czeka straszny los?
Pixabay/MirceaIancu

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mama porzuciła kociaka z powodu dziwnego pyszczka. Dziś jest gwiazdą internetu, sama słodycz
  2. Husky uciekł z domu. Kamery zdradziły powód jego zachowania, właścicielka nie mogła uwierzyć
  3. List 10-latka chwyta za serce. Dziecko poprosiło sąsiada o niezwykłą rzecz
  4. Bała się wyjść na taras. Warszawianka przez okno zobaczyła nietypowe zwierzę
  5. Owczarek niemiecki tonął na oczach mieszkańców miasta. Wszyscy wstrzymali oddech
  6. W warszawskim zoo urodziły się kolejne niezwykłe stworzenia. Możecie wybrać dla nich imię

Źródło: dziennikpolski24.pl

Następny artykuł