Smutny pies niesie piłkę
Źródło: Pixabay/danielle828

Wstrząsające odkrycie w Katowicach. Zwierzętom groziło straszne niebezpieczeństwo

17 Maja 2020

Zwierzęta codziennie padają ofiarami bestialskich napaści. Jednak sadyzm, jakiego doświadczyły zwierzaki w Katowicach przechodzi ludzkie pojęcie.

Piętnastego maja rzecznik prasowy straży miejskiej w Katowicach przekazał wstrząsające wiadomości. Jeden z mieszkańców miasta zastawił straszną pułapkę na bezbronne stworzenia. Okrucieństwo tego człowieka poraża.

Zwierzęta raniły się o karton naszpikowany igłami

- Już jakieś psiaki musiały się boleśnie zranić – widać na nim ślady krwi. Drodzy posiadacze czworonogów uważajcie przy wyprowadzaniu naszych pupili na spacer. Niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć, gdzie następnym razem nasze psy natkną się na pułapkę. Sprawę zgłosiłem już na Nasz komisariat - pisze w poście na Facebooku Jacek Pytel, rzecznik katowickiej straży miejskiej.

Dokonano makabrycznego odkrycia - ktoś rozstawił straszną pułapkę na zwierzęta. Naszpikowany ostrymi, długimi i grubymi igłami karton stanowił bardzo poważne zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko psiaków, ale też kotów czy ptaków. Na kartonie były widoczne ślady krwi - oznacza to, że są pierwsze ofiary sadysty z Katowic. Rzecznik Jacek Pytel ostrzega - oprawca zwierząt może zaatakować po raz kolejny, w innych miejscach miasta. Funkcjonariusz apeluje do właścicieli czworonogów o wzmożoną czujność w trakcie spacerów z pupilami.

Motywy takiego postępowania są niewytłumaczalne. Sprawą zajmuje się już straż miejska, mamy nadzieję że jak najszybciej uda się znaleźć agresora oraz nałożyć na niego stosowną karę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wstrząsająca wypowiedź radnego. Bezdomne zwierzęta czeka przerażający los? 2.Pies zobaczył swoją panią po dwóch latach rozłąki. Nagranie porusza do łez

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Na kartonie widać ślady po tym, że zwierzęta już ucierpiałyNa kartonie widać ślady po tym, że zwierzęta już ucierpiały
Facebook/Jacek Pytel

Nie da się opisać sadyzmu tego, kto zadał zwierzętom taki bólNie da się opisać sadyzmu tego, kto zadał zwierzętom taki ból
Facebook/Jacek Pytel

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mama porzuciła kociaka z powodu dziwnego pyszczka. Dziś jest gwiazdą internetu, sama słodycz
  2. List 10-latka chwyta za serce. Dziecko poprosiło sąsiada o niezwykłą rzecz
  3. Opryski na polach śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt. Ilość zatruć poraża
  4. Bała się wyjść na taras. Warszawianka przez okno zobaczyła nietypowe zwierzę
  5. W warszawskim zoo urodziły się kolejne niezwykłe stworzenia. Możecie wybrać dla nich imię
  6. Tragedia w Goryszewie. Znaleziono amstaffy w zbiorniku wodnym

Źródło: eska.pl

Następny artykuł