Burza
Źródło: pixabay/Free-Photos

Nie tylko ludzie mogą cierpieć przez złą pogodę. Tysiące właścicieli musi dziś szczególnie uważać na swoje zwierzęta

10 Lipca 2020

Zwierzęta nie lubią burz czy grzmotów. Słysząc huki szukają schronienia w cichych miejscach, chowają się tak, aby nikt ich nie znalazł. Przestraszone mogą bardzo daleko uciec, znalezienie ich może potem graniczyć z cudem. Dziś, właściciele zwierząt szczególnie powinni uważać na swoje pupile. IMGW wydało ostrzeżenia.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Mieszkańcy wielu województw mogą spodziewać się w piątek gwałtownych zjawisk meteorologicznych. Burze mogą pojawić się w prawie całej Polsce. Należy pilnować swoich zwierzaków, które nie lubią huków i grzmotów. Nie zalecane są długie spacery. Nigdy nie wiadomo, kiedy zacznie padać. Nikt nie chce wracać do domu przemoczony. Poza tym, przestraszony pies może uciec. Złapanie go często może potem graniczyć z cudem. Lepiej nie spuszczać zwierzaków ze smyczy.

Milioner zamienił rzeźnię w schronisko dla psów. Wydał całą fortunę na pomoc dla zwierzakówMilioner zamienił rzeźnię w schronisko dla psów. Wydał całą fortunę na pomoc dla zwierzakówCzytaj dalej

Pogoda na piątek, 10 lipca

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed burzami. Mieszkańcy których województw muszą szczególnie uważać? Jak czytamy na stronie IMGW w zachodniopomorskim i pomorskim będzie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Pojawią się opady deszczu, miejscami burze, ale głównie w południowych powiatach. Z kolei w warmińsko-mazurskim i podlaskim zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Opady deszczu, głównie przelotne. Po południu miejscami także burze. Mieszkańcy małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego muszą uważać na wiatr. Ten okresami może być porywisty. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni.

Gdzie będzie grad? IMGW prognozuje na województwa: wielkopolskie, lubuskie, kujawsko-pomorskie, dolnośląskie, opolskie i śląskie. Uważać muszą też mieszkańcy mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego

DZISIAJ GRZEJE: 1. Golden retriver znalazł niecodzienną pracę w szpitalu. Jego pojawienie się wywołuje uśmiechy pacjentów
2. Znaleźli starego psa przywiązanego do płotu. Miał ze sobą list, jego treść wyciska łzy z oczu

- Polska znajduje się w zasięgu niżu z układem frontów atmosferycznych, przemieszczających się znad Pomorza Zachodniego na północny wschód. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie - czytamy na stronie IMGW.

Pamiętajmy, że wiele zwierząt boi się hałasu. Nasze pupile często nie rozumieją, co się dzieje przez co mogą zachowywać się inaczej niż dotychczas. Przestraszone czworonogi mogą wpaść w panikę, uciec. Niestety, to może zakończyć się tragedią np. wpadnięciem pod samochód czy zgubieniem się. Ptaki często ratując się ucieczką wpadają na drzewa, budynki, słupy. Niektóre dzikie zwierzęta mogą doznać dużego stresu, umrzeć na atak serca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koty i psy użądlone przez owady. Spuchły im łapy, nosy i pyszczki
  2. Jedno z najpopularniejszych turystycznych miast wprowadza zakaz handlu psim mięsem. Brawo
  3. Rabowali domy, byli nieuchwytni. Wpadli przez małego owczarka niemieckiego
  4. Milioner zamienił rzeźnię w schronisko dla psów. Wydał całą fortunę na pomoc dla zwierzaków
  5. Mariola Bojarska-Ferenc apeluje o rozsądną opiekę nad zwierzętami. "Pies to nie zabawka"
  6. Kłusownicy włamali się do rezerwatu, aby zapolować na nosorożce. Zostali zjedzeni przez lwy

Źródło: imgw.pl


Następny artykuł