Dwa wystraszone psiaki w klatce
Źródło: Facebook/TOZ Opole

Odebrano jej zwierzęta, część już nie żyła. Straszne znalezisko w szambie

10 Czerwca 2020

Zwierzęta były przetrzymywane w tragicznych warunkach. Interwencja wolontariuszy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami trwała 8 godzin. Udało się uratować 16 psów, ich stan jest ciężki - zwierzaki znajdują się na krawędzi życia i śmierci. Szczegóły sprawy są wstrząsające, skala problemu okazuje się być o wiele większa niż wszyscy myśleli.

Wolontariusze opolskiego oddziału TOZ otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która nie radzi sobie z opieką nad 16 psami. Kiedy pracownicy organizacji znaleźli się we wskazanym miejscu nie byli w stanie uwierzyć w to, co ukazało się ich oczom.

Kilkanaście psów było w stanie krytycznym, nikt nie reagował

Pracownicy TOZ od razu po otrzymaniu zgłoszenia pojechali do domu jednej z mieszkanek gminy Rudniki. Według informatora, kobieta nie radziła sobie z opieką nad stadem psów. Na miejscu okazało się, że w domu kobiety żyje 16 psów. A właściwie - znajduje się na granicy życia i śmierci. Zwierzęta były odwodnione, wygłodzone, chore i przerażone. Domostwo należące do kobiety było w tragicznym stanie. Psy dosłownie żyły w swoich odchodach. Jak się okazało, dwa dni przed interwencją TOZ, na miejscy pojawili się przedstawiciele gminy, którzy... chcieli zaszczepić psy.

Wolontariuszom zajęło 8 godzin wyłapanie przestraszonych psów. Zwierzęta nie pozwalały do siebie podejść, gryzły i broniły się. Jednak na tym nie koniec - uczestnicy interwencji dokonali makabrycznego odkrycia. W przydomowym szambie unosiły się zwłoki dwóch psów. Z ustaleń wynikło, że zwierzęta wpadły do brudnej wody i utonęły - nie zostały zamordowane. TOZ otrzymał wsparcie innej fundacji, Fioletowy Pies. Psiaki trafiły do obu ośrodków i od razu zostały otoczone opieką weterynaryjną.

DZISIAJ GRZEJE:1.Szczeniak miał jechać na śmierć. Został uratowany w ostatniej chwili, jego zdjęcia są niewiarygodne
2. Niemowlę cały czas płakało. Zachowanie labradora wzrusza do łez. Rodzice wszystko nagrali

Zachęcamy do wsparcia TOZ, na Facebooku organizacji trwa zbiórka na uratowane psiaki. Wśród psów są 3 malutkie szczeniaki.

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zainstalowała przed domem ukrytą kamerę. Gdy zobaczyła kto ją odwiedza, natychmiast musiała zareagować
  2. Dziewczynka smacznie spała. Niewiarygodne zachowanie psów rasy golden retriever
  3. Biedronka rusza dziś z hitową akcją dla zwierząt. Karmy dla psów i kotów prawie za grosze
  4. Niemowlę cały czas płakało. Zachowanie labradora wzrusza do łez. Rodzice wszystko nagrali
  5. Małe labradory wpadły do wody. Suczka próbowała nauczyć je pływać
  6. Na zdjęciu ukrył się mały jamnik. Czy potrafisz znaleźć go w minutę?

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Następny artykuł