maszyna w chinach
Źródło: weibo/ ju xiaowen

Aż chce się płakać. Potraktowali żywe zwierzęta jak zabawki, umieszczając je w automacie

9 Listopada 2020

Żywe zwierzęta stały się nagrodami dla graczy. Na taki pomysł nagradzania wpadł pewien chiński producent, który zamknął bezbronne istoty w wielkiej maszynie. Skandal to za mało powiedziane.

Zwierzęta spotkał okrutny los, a wszystko to zgotował im producent gry nastawiony na zysk. Postanowił umieścić żywe szczeniak i kocięta w zamkniętym boksie, tym samym próbując zachęcić przechodniów do gry na jego maszynie. Zwierzęta były nagrodą dla graczy. Czekały aż ktoś je wygrana, umieszczone w małych klatkach w maszynie.

Policjant z Żor uratował 8 kociąt wyrzuconych w worku do rzeki. Jednak to nie jedyna jego bohaterska akcjaPolicjant z Żor uratował 8 kociąt wyrzuconych w worku do rzeki. Jednak to nie jedyna jego bohaterska akcjaCzytaj dalej

Producent zamknął zwierzęta w maszynie

Do sieci przedostało się zdjęcie maszyny z żywymi zwierzętami. Producent umieścił ją w centrum handlowym w Szanghaj, w Chinach. Przechodnie byli w szoku widząc bezbronne istotki zamknięte w wielkiej maszynie. Choć na zdjęciu umieszczonym na wielkim pudełku zwierzaki były szczęśliwe, te umieszczone w środku zdecydowanie nie. Szczenięta i kocięta żyły w skandalicznych warunkach. Nie mogły się ruszyć, nie miały kuwety, pozostawiono im jedynie miskę z wodą i jedzeniem...

Jak podaje "Daily Mail" właścicielem maszyny była firma Yi Chong Yi Wu. Firma postawiła maszynę w tym miejscu na życzenie klienta, który poprosił o nią na imprezę halloweenową! Kiedy zdjęcia maszyny wyciekły do sieci, organizacje pro zwierzęce od razu zareagowały.

- Zwierzęta nie są jednorazowymi zabawkami. To nie jest zabawna gra, a gra na życie i śmierć - sprawę skomentowało PETA. - Zwierzęta mogą zostać w łatwy sposób zranione, m.in. przez wielokrotne ich upuszczenie. Wyglądają jakby umierały w cierpieniach przez odwodnienie i głód.

Internauci nie pozostali na firmie suchej nitki, maszyna została od razu wycofana. Producent przeprosił za jej postawienie, dodając, że żaden szczeniak i kotek nie ucierpiał w grze, jednocześnie przyznając rację, że zwierzęta wyglądają na nieco zmęczone z powodu słabej wentylacji maszyny.

DZISIAJ GRZEJE:1. Zostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardła
Magda z "Rolnik szuka żony" wielką przegraną programu? Wszystko jest już jasne
3. Dla żartu pochwaliła się dziwacznymi zdjęciami z porodu. Internauci są zniesmaczeni, "powinnaś iść się leczyć"

Chiny a zwierzęta

W Chinach zwierzęta są kategoryzowane jako "żywy inwentarz" i traktuje się je na równi z trzodą chlewną. O zmianę ich traktowania od lat walczą urzędnicy z Zachodu i obrońcy praw zwierząt. Dopiero niedawno w Chinach nastąpił przełom i niektóre miasta zakazały jedzenia psów i kotów. Przepis, który wszedł w życie 1 maja w mieście Shenzen jest zasługą epidemii koronawirusa, która swój początek miała mieć na targu żywych zwierząt w Wuhan.

– Psy i koty jako zwierzęta domowe nawiązały bliższe relacje z ludźmi niż wszystkie inne zwierzęta, a zakaz spożywania psów i kotów oraz innych zwierząt domowych jest powszechną praktyką w krajach rozwiniętych oraz w Hongkongu i na Tajwanie – wyjaśniały władze miasta w oficjalnym oświadczeniu. – Zakaz ten odpowiada również oczekiwaniom ludzi w rozwijającej się cywilizacji człowieka.

Wydaje się, że zakaz jedzenia psów i kotów na całym świecie powinien być kwestią czasu. Jednak oprócz zakazu spożywania pupili, pozostaje jeszcze zadbać o kwestię ich traktowania. Niestety zarówno w Polsce, jak i na świecie nie wszyscy pamiętają, że zwierzęta mają uczucia, potrzebują warunków i nie są zabawkami na chwilę. O zwierzęta należy dbać jak o najlepszych przyjaciół. Za ich złe traktowanie można nawet pójść do więzienia.

ZOBACZ WIDEO:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8920797/Pets-sold-prizes-Kittens-puppies-forced-live-game-machine-Chinese-mall.html#v-829589292503511884

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotka rodziła co miesiąc. Właścicielka wzięła ją do weterynarza i odkryła prawdę o zwierzęciu
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Kobieta zostawiła na chwilę psa przed pocztą. Jednak zanim weszła do budynku, zrobiła coś wspaniałego
  4. Niemowlę zrobiło niespodziewaną pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa
  5. Weterynarze walczyli do upadłego, żeby uratować psa bogatego biznesmena. Nie do wiary, jak im później podziękowano
  6. Lekarze odradzali jej poród, ale postawiła na swoim. Lata później Kuba zdumiał rodzinę niesamowitym wyczynem
  7. Wieczorem pokroiła 2 główki kapusty. Rano opadła jej szczęka

źródło: theanimalclub.net

Następny artykuł