pies i kot
Źródło: facebook.com/tvaleksandrow/

Mieszkańcy kamienicy są wstrząśnięci. Sąsiadka wyprowadziła się, ale zostawiła głodne zwierzęta, okropny widok

9 Września 2020

Zwierzęta zostały pozostawione same sobie w koszmarnych warunkach. Mieszkanka Aleksandrowa Łódzkiego wyprowadziła się do swojego konkubenta, jednak w starym mieszkaniu zostawiła psa i kota, które musiały radzić sobie same. Na szczęście sąsiedzi zaalarmowali odpowiednich ludzi.

Zwierzęta były odwiedzane przez nieodpowiedzialną kobietę średnio raz w tygodniu. Wtedy właścicielka zostawiała im jedzenie i picie, jednak jak można się domyślić, było to stanowczo za mało. Sąsiedzi starali się dokarmiać zwierzaki przez uchylone okno, jednak nie mogli patrzeć bezczynnie na cierpienie zwierząt. Mieszkańcy kamienicy doskonale znali uciążliwą sąsiadkę, która od lat sprawiała im wiele kłopotów. Wcześniej wychowywała w mieszkaniu trójkę dzieci, jednak kilka miesięcy temu przeniosła się do swojego konkubenta. Z jakiegoś powodu uznała jednak, że w poprzednim domu zostawi psa i kota. Zaalarmowani sąsiedzi wzięli sprawę w swoje ręce.

Dlaczego kot przewraca się na grzbiet? Mowa kociego ciała, którą powinniśmy znaćDlaczego kot przewraca się na grzbiet? Mowa kociego ciała, którą powinniśmy znaćCzytaj dalej

Zwierzęta porzucone w mieszkaniu

Jak można się domyślić, zwierzęta cierpiały z głodu i samotności. Spragniony i niedożywiony pies wył całymi dniami i nocami, czego nie mogli nie usłyszeć sąsiedzi. Mieszkańcy kamienicy zaalarmowali więc policję, która weszła do mieszkania wraz z urzędnikami Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz przedstawicielami Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Ja relacjonują dla Fakt24, widok był przerażający.

- To, że zwierzęta żyją i nie doszło do żadnej tragedii, to zasługa mieszkańców tej kamienicy. Zawsze do nas dzwonią i do Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, jeśli coś złego dzieje się w tym mieszkaniu. Tak jak ostatnio. Poza tym przez pewien czas próbowali psa i kota dokarmiać oknem - informuje Katarzyna Rezler z Centrum Kryzysowego UM w Aleksandrowie Łódzkim.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jeż i kot są najlepszymi przyjaciółmi. Nietypowy duet stał się prawdziwymi gwiazdami
2. Jedno z polskich województw zostanie odgrodzone 100-kilometrowym płotem. Powód jest poważny

Czy kobietę spotka kara?

Czy za zaniedbanie zwierząt grozi matce trójki dzieci jakaś kara? Urzędnicy chcą, by sprawa trafiła do sądu i robią co mogą w tej sprawie.

- Prowadzimy postępowanie, żeby odebrać administracyjnie tej pani zwierzęta. Materiał dowodowy zbierany jest przez policję w kierunku zarzutu znęcania się nad czworonogami i porzucenia. Potem chcemy, by sprawa trafiła do sądu. Mam nadzieję, że ta pani w końcu dostanie zakaz posiadania zwierząt - cytuje Katarzynę Rezler Fakt24.

Zwierzęta trafiły do schroniska. Dorosły pies i trzymiesięczny kotek mają szansę na godne życie. Pozostaje jeszcze kwestia dzieci - jak informuje Telewizja Aleksandrów Łódzki, czworo dzieci kobiety jest już w domu dziecka, pozostała trójka znajduje się pod jej opieką. Miejmy nadzieję, że dostaną szansę, by wychowywać się w normalnych, godnych warunkach.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Możesz załapać się nawet na 113 tys. złotych. Właśnie rozpoczął się nabór wniosków
  2. Owczarek zorientował się, że jedzie do weterynarza. Wideo z auta to komedia
  3. Jechała autostradą, gdy zobaczyła jak ktoś wyrzuca coś z auta. Kobieta błyskawicznie zareagowała
  4. Sparaliżowana po wypadku dziewczynka poznaje swojego psa-pomocnika. Uchwycono magiczny moment na zdjęciach
  5. Dorobił się milionów na przemyśle futrzarskim. Milioner tłumaczy się z warunków panujących na fermach zwierząt
  6. Wielka ewakuacja w dużym polskim mieście. Życie mieszkańców zagrożone. Straszne

źródło: fakt.pl, facebook.com/tvaleksandrow

Następny artykuł