zwierzęta w sprzedaży
Źródło: twitter.com/20320Vero

W sieci pojawiły się wstrząsające zdjęcia z supermarketu. Lodówki były pełne zapakowanych zwierząt

7 Listopada 2020

Zwierzęta zapakowane próżniowo w folie i styropianowe tacki przeraziły klientów jednego ze sklepów sieci E. Leclerc. W sieci pojawiły się zdjęcia sklepowych lodówek, które niejednego przeraziły. Supermarket odniósł się już do oburzonych głosów, jednak cała afera jeszcze się nie skończyła.

Zwierzęta zapakowane w plastik pojawiły się na dziale mięsnym w supermarkecie E. Leclerc w Morières-lès-Avignon w Vaucluse. "Produkty" miały jeszcze futro i pióra, a klienci byli wstrząśnięci tym widokiem. Zwierzęta w całości ofoliowane i wyłożone na styropianowej tacce wzbudziły ogólny popłoch, a sieć już odpowiedziała na zarzuty o nową, dziwną prezentację.

Golden retriever wygląda, jakby nosił maskę. Jego pyszczek jest niepowtarzalnyGolden retriever wygląda, jakby nosił maskę. Jego pyszczek jest niepowtarzalnyCzytaj dalej

Zwierzęta w plastiku na sprzedaż

Kilku klientów opublikowało na Twitterze zdjęcia z francuskiego supermarketu w miejscowości Morières-lès-Avignon. Fotki szybko zostały udostępnione dalej, a wszyscy zastanawiali się, z jakiego powodu sieć pozwoliła na sprzedaż zwierząt w całości, do samodzielnego oporządzenia.

W ofercie sklepu znalazły się zwierzęta takie jak między innymi zające, bażanty, a także kaczki. Wszystkie były dopuszczone do sprzedaży w całości, w dodatku wciąż z opierzeniem lub sierścią. Jedna z pierwszych klientek, która na własne oczy doświadczyła tego wstrząsającego widoku, postanowiła skierować sprawę prosto do supermarketu, oznaczając oficjalny profil w poście.

- E. Leclerc, czy to nowy sposób prezentacji mięsa w waszym sklepie w Morières-lès-Avignon? - czytamy zdanie opatrzone zdjęciami królików, bażantów i innych zwierząt zapakowanych w folię.

DZISIAJ GRZEJE:1. Zostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardła
2. Sesja narzeczeńska u Pawła z "Rolnik szuka żony". Zakochani z Baśkami w tle
3. Dla żartu pochwaliła się dziwacznymi zdjęciami z porodu. Internauci są zniesmaczeni, "powinnaś iść się leczyć"

Oświadczenie E. Leclerc

Oficjalny profil sklepu szybko odpowiedział klientom, których wzburzenie wzrastało z każdą minutą. Wygląda na to, że albo nastąpiła pomyłka, albo sklep widząc niezadowolenie klientów, postanowił wycofać produkty z oferty.

- Dzień dobry. Skontaktowaliśmy się ze sklepem w Morières, który wycofał już te produkty dziczyzny hodowlanej ze sprzedaży. Sklep przeprasza osoby, które poczuły się urażone - bzrmi krótkie oświadczenie sieci.

Sposób na ograniczenie konsumpcji mięsa?

Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób całe zwierzęta trafiły do sprzedaży i dlaczego - z tego co nam wiadomo - znalazły się tylko w jednym sklepie w dość niewielkiej miejscowości. Cała akcja rozpętała jednak dyskusję, której trudno w tej sytuacji uniknąć - czy ludzie kupowaliby mięso, gdyby było ono sprzedawane właśnie w takiej formie?

- No tak, bo przecież mięsko pojawia się magicznie w lodówach. Hodowane jest na drzewach, a następnie zbierane. Wcale nie ubija się najpierw zwierząt, takich ja te, które sprzedawano w hipermarkecie... - cytuje jednego z internautów o2.pl.

- Tak wygląda mięso, które później jest skórowane i ląduje w formie szynki lub pasztetu na twoim talerzu. A co myślałeś? - pisze kolejny.

- Wygląda na akcję stworzoną przez wegan. Gdyby więcej mięsa było tak sprzedawane, na pewno zmniejszylibyśmy konsumpcję - podzieliła się spostrzeżeniem internautka pod innym postem, a kolejna dodaje:

- Nie jest to bardziej szokujące niż te same zwierzęta sprzedawane w kawałkach...

Co myślicie o tej sprawie?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Przechodnie odebrali suczkę uzależnionemu od picia mężczyźnie. Niestety, było już za późnoPrzechodnie odebrali suczkę uzależnionemu od picia mężczyźnie. Niestety, było już za późnoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. Nowe, drakońskie kary za brak maseczki. Prezydent Andrzej Duda zadecydował
  3. Próbowali nauczyć dziecko mówić. Nagle do akcji wkracza pies, niewiarygodna reakcja pupila rozweseli każdego
  4. Jak oswoić chomika, żeby nie gryzł? Oto 5 najskuteczniejszych sposobów, jak oduczyć go agresji
  5. Wysiadł z samochodu i zaczął strzelać. Myśliwy odpowie za zabójstwo 16-letniego ucznia w szkolnym sadzie
  6. W Karpatach odnaleziono gatunek od dawna uznawany za wymarły. Pojawił się na Ziemi zaraz po wyginięciu dinozaurów
  7. Wyprze zwykłego schabowego, teraz króluje cebulowa panierka. Tani i banalny sposób na powalający smak

źródło: o2.pl, ouest-france.fr

Następny artykuł