Słoń też chciał pojawić się na imprezie
Źródło: youtube/Kerry Dunne

Impreza w basenie zakłócona przez obecność wielkiego, dzikiego zwierzęcia. Nic sobie nie robiło z bliskości człowieka

5 Maja 2020

Zwierzęta w Afryce na ogół trudno wytropić. Często wymaga to ogromnej cierpliwości i wprawy. A czasami wystarczy urządzić zabawę i przygotować odpowiednie atrakcje...

To była jedna z tych sytuacji, których nikt nie jest w stanie przewidzieć. Kto mógłby wpaść na pomysł, że impreza zostanie przerwana, bo wszyscy będą zszokowani obecnością słonia? Co więcej, wielkie i dzikie zwierzę wcale nie było zaskoczone albo zestresowane. Czuło się naturalnie w obecności człowieka. Po prostu zaczęło robić to, po co przyszło. Zbliżyło się do wielkiego basenu i włożyło tam trąbę. Słoń zaczął pić wodę.

Zwierzę nie bało się człowieka

Do nietypowego zdarzenia doszło w Botswanie – państwie w południowej Afryce. Turyści radośnie spędzali czas na słońcu, chłodząc się zimną wodą z basenu. Było głośno, gwarno – ludzie po prostu spędzali doskonale wolny czas w samym środku afrykańskiej przyrody. Nie spodziewali się, że egzotyczna natura postanowi dołączyć do beztroskiej zabawy. Zza krzaków wyłoniła się potężna sylwetka słonia, który z ogromną pewnością siebie kroczył w kierunku imprezowiczów. Turyści byli przerażeni, zaczęli panikować i uciekać. Część z nich chwyciła jednak za telefon,wiedząc, że są świadkami czegoś niesamowitego.

Słoń wcale nie interesował się człowiekiem. Skupił się na tym, by ugasić wielkie pragnienie. Dwukrotnie zanurkował trąbą w basenie, wypijając litry zimnej wody. Widać, że nie tylko ludziom doskwierały afrykańskie upały. Wszyscy byli zdumieni, lecz dzikie zwierzę nie zapomniało o manierach. Gdy już się napił, słoń pomachał ogromnymi uszami. Wyglądało to tak, jakby ssak chciał wszystkim podziękować za pomoc i po prostu podziękować, życząc miłej zabawy w egzotycznym buszu.

DZISIAJ GRZEJE:1. Dziecko zbliżyło się do husky. Rodzice wszystko nagrali
2. Psy za darmo z OLX? Uważajcie, pod ogłoszeniami kryją się kłamstwa, w które nie da się uwierzyć

Gdy film został opublikowany w sieci, wiele osób zapytało się autora i świadka zdarzenia, czy woda była chlorowana. Takie substancje mogły okazać się szkodliwe dla słonia afrykańskiego. Na całe szczęście woda była w pełni zdatna do picia. Nikt wcześniej nie decydował się dodawać do niej chemicznych związków i pierwiastków.

Turyści wypoczywali w szczególnym miejscu. Ich obóz bezpośrednio sąsiadował z terenami, którymi "władają" słonie afrykańskie. Pobliskie piaski to ich własne terytorium. Nic dziwnego, że raz na jakiś czas decydują się opuścić granice swoich legowisk, by zaprzyjaźnić się z nowymi gośćmi wycieczek.

ZOBACZ FILM I ZDJĘCIA:

Słoń nie zrobił krzywdy człowiekowiSłoń nie zrobił krzywdy człowiekowi
youtube/Kerry Dunne

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 8 mitów o psach, w które wciąż wierzy wiele osób. Nie popełniaj tych błędów
  2. Fenomen na skalę światową. "Stulatka" z ZOO w Zamościu została matką
  3. Chciał sprawdzić jak husky zareaguje na "dzikie zwierzę". Mina czworonoga nie pozostawia żadnych wątpliwości
  4. Labrador ma rzadko spotykaną chorobę. Niespodziewane, czym się objawia
  5. Okropny żart skończył się tragicznie dla konia. Znamy szczegóły dramatycznej akcji ratunkowej
  6. Ryzykowała własnym życiem i dzieci, aby przedostać się na drugą stronę jezdni. Mama kaczka niczego się nie bała

Źródło: animalchannel.co

Następny artykuł