Tęcza
Źródło: Pixabay/fietzfotos

Pożegnanie z ukochanym pupilem. Dlaczego zwierzęta odchodzą za Tęczowy Most?

3 Czerwca 2020

Zwierzęta czeka życie po śmierci? Dla większości miłośników zwierzaków odpowiedź na to pytanie jest prosta. Oczywiście, ze tak! I to jakie - w końcu czworonogi trafiają za Tęczowy Most. W zwierzęcym niebie niczego nie brakuje, a wszystkie cierpienia, choroby i ból odchodzą w zapomnienie.

Zapewne wielu z Was zadawało sobie pytanie, dlaczego utarło się mówić, że po śmierci zwierzaki przechodzą na drugą stronę Tęczowego Mostu. Co tak naprawdę kryje się za tym sformułowaniem? Jakie jest jego pochodzenie?

Zaświaty zwierząt - kraina za Tęczowym Mostem

Co czeka zwierzęta po śmierci? Większość uważa, że milusińscy trafiają do rajskiej krainy. Ale najpierw, zanim się do niej dostaną przechodzą przez Tęczowy Most. Skąd pojawił się taki obraz? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele, powstało wiele teorii dotyczących genezy tego mitu. Uważa się, że jego początków należy doszukiwać się w wierszach z lat 80-tych i 90-tych. Teksty te miały na celu pocieszyć właścicieli zwierzaków po odejściu ich pociech. Pojawia się w nich bajkowy obraz Tęczowego Mostu, po którym dusze zwierząt przechodzą do raju. Jak on wygląda? Przyjęło się, że jest to piękna łąka, milusińskim niczego nie brakuje - mają tyle jedzenia i picia, ile potrzebują. Również wszelkie choroby, bóle i cierpienia odchodzą w zapomnienie, zostały po innej, ziemskiej, stronie mostu. Jednak pomimo dostatku, zwierzakom brakuje czegoś bardzo ważnego - towarzystwa swojego ukochanego opiekuna. Czy połączą się z nim kiedyś? Tak - w niebie. Ale nie martwcie się - bezpańskie zwierzaki też czeka szczęście w zaświatach. Po prostu trafiają prosto do nieba.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Uwolniono 77 psów i kotów. Laboratorium chciało skazać je na pewną śmierć 2. Uważacie, że psy są podobne do swoich właścicieli? Niektóre porównania są niewiarygodne

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Po drugiej stronie Tęczowego Mostu na zwierzaki czeka rajPo drugiej stronie Tęczowego Mostu zwierzakom niczego nie brakuje
Pixabay/272447

Każdy zwierzak trafia do rajuKażdy zwierzak trafia do raju
Pixabay/Pexels

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psychozabawa z kotem, która ujawnia ukrytą prawdę o sobie. Dzięki niej dowiesz się, jaki kierunek w życiu obrać
  2. Mężczyzna wszedł do schroniska i pobił psy. Znamy szczegóły zatrważającego napadu
  3. Owczarek nie opuścił chłopca w ciężkich chwilach. Zdjęcie ze szpitala wzrusza do łez
  4. Kupili szczeniaka w sieci za tysiąc złotych. Kilka godzin później podjęli okropną decyzję
  5. Kotek znalazł małe zwierzę w ogrodzie i przyniósł do domu. Kiedy właścicielka poznała prawdę, zamarła z wrażenia
  6. Kobieta nagrała ostatnie chwile ze swoim psem. Na chwilę przed śmiercią, zwierzę zrobiło niezwykłą rzecz

Źródło: psy.pl

Następny artykuł