Smutny pies rozpłaszczony na podłodze
Źródło: policja.pl/Data publikacji 30.04.2020

Ktoś porozrzucał kiełbasę z gwoździami na osiedlu. Właściciele drżą o swoje zwierzaki

1 Czerwca 2020

Zwierzęta padają ofiarami bestialskiego traktowania praktycznie na każdym kroku. To, co od kilku miesięcy dzieje się w Gorzowie i okolicach wzbudza uzasadniony niepokój mieszkańców miasta. Czy służbom mundurowym uda się znaleźć bezwzględnego oprawcę zwierząt?

Już od kilku miesięcy gorzowscy miłośnicy zwierzaków alarmują - ktoś podrzuca na okolicznych trawnikach kiełbasy nafaszerowane gwoździami i żyletkami. Odnotowano już pierwsze ofiary tych śmiertelnie groźnych "smakołyków". Komu zależy na zadawaniu cierpienia niewinnym stworzeniom?

Nastawia straszliwe pułapki na zwierzęta

O tym, że ktoś zostawia na gorzowskich trawnikach smakołyki uwielbiane przez milusińskich nafaszerowane gwoździami i żyletkami, wiadomo nie od dziś. Pierwsze tego typu sytuacje zostały odnotowane już parę miesięcy temu. Jednak mimo zgłoszeń spływających od zaniepokojonych właścicieli czworonogów, nie udało się jeszcze pochwycić sprawcy. Ofiarą bestialskiego agresora padł m.in. york. Psiak połknął "rarytas", jego obrażenia były na tyle poważne, że konieczna była natychmiastowa operacja. Niestety z Gorzowa napływają kolejne niepokojące wieści - najeżone ostrymi narzędziami kawałki mięsa pojawiają się w coraz to nowszych lokalizacjach. Czy za okrutnym procederem stoi jedna i ta sama osoba? Opiekunowie zwierzaków wszczęli alarm na Facebooku i apelują - uważajcie na swoich milusińskich. Sprawa została zgłoszona lokalnej straży miejskiej, jednak nie udało się jeszcze pochwycić sprawcy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Chihuahua urodził się bez dwóch przednich łapek. Weterynarz poradził właścicielom, aby ją uśpić 2. Szczeniak usłyszał swoją ulubioną piosenkę z filmu Disneya. Właścicielka nagrała reakcję, rozkłada na łopatki

Czy uda się złapać winnego cierpienia zwierząt? Trzymamy za to kciuki i przesyłamy dużo wsparcia mieszkańcom Gorzowa i okolic.

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Zwierzaki znalazły się w ogromnym niebezpieczeństwieZwierzaki znalazły się w ogromnym niebezpieczeństwie
Pixabay/keyArt

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu schował się słodki psiak. Zadanie wydaje się banalnie proste, ale tylko nieliczni potrafią go szybko znaleźć
  2. Kundelek przebiegł 40 kilometrów, aby wrócić do umierającego właściciela. Dalsze zachowanie psa chwyta za serce
  3. Po śmierci właściciela trafił do ciasnego kojca, później do schroniska. Czy pies znajdzie w końcu kochający dom?
  4. Kiedy właściciel zmarł, chihuahua trafiła do schroniska. Jego codzienny rytuał chwyta za serce, ciężko nie płakać
  5. Zaginął ich pies. Po siedmiu latach stało się coś niebywałego, nikt nie mógł uwierzyć
  6. Niemowlę bawiło się na kocyku, kiedy york na nie skoczył. Rodzice wszystko nagrali

Źródło: gorzowianin.com

Następny artykuł