ogromne zwierze
Źródło: twitter.com/Shane B. Murphy

Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Sceny jak z filmu, nagle wyłoniło się wielkie zwierzę

30 Listopada 2020

Zwierzę widziane na Florydzie przypomina prehistoryczną bestię lub filmowe monstrum. Ponad 4-metrowy gad napędził dużo strachu dwóm myśliwym polującym na kaczki z łodzi. Żywa skamielina połasiła się na ich zdobycz.

Zwierzę zostało zidentyfikowane jako ogromny krokodyl. Wodny drapieżnik także postanowił zapolować na pływające po powierzchni wody ptaki. Choć widok przedstawiciela tego gatunku stanowi na Florydzie codzienność, tak ogromne osobniki należą do rzadkości. Mrożące krew w żyłach nagranie z tego zdarzenia udostępniono na Twitterze. Zazwyczaj polowanie na kaczki nie wiąże się z takimi emocjami. Mężczyźni mogli poczuć się jak bohaterowie Hollywoodzkie produkcji lub poszukiwacze potwora z Loch Ness.

Pies straszliwie rozpaczał. Dotknęła go wielka tragedia, której nikt poza nim nie potrafił zrozumiećPies straszliwie rozpaczał. Dotknęła go wielka tragedia, której nikt poza nim nie potrafił zrozumiećCzytaj dalej

Zwierzę budzi grozę

Ludzie odczuwają podświadomy strach przed zwierzętami tej wielkości. Nawet oswojeni z widokiem aligatorów mężczyźni byli w szoku, widząc gada, którego ogromny, pełen ostrych jak noże zębów pysk mógłby przegryźć ich ponton na pół. Na szczęście nie był on zainteresowany polowaniem na ludzi.

Krokodyle znajdują się na szczycie łańcucha pokarmowego. Nie ma drapieżników, które mogłyby polować na tych doskonale przystosowanych do życia w swoim środowisku myśliwych. Choć wiele z nich prowadzi samotniczy tryb życia, czasem łączą się w grupy łowieckie. Są w stanie pożreć pijącą z zamieszkanego przez siebie zbiornika krowę. Niesprowokowane ataki tych bestii na człowieka zdarzają się jednak sporadycznie. Motywacją gada jest wtedy praktycznie wyłącznie głód. Często jednak zdarzają się sytuacje, w których nieświadomi niczego turyści naruszają ich teren.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Internauci porównują wielkie zwierze do dinozaura

Początkowo nagranie z tego bliskiego spotkania wzbudziło ogromne zdumienie internautów. Wielu z nich sądziło, że mamy do czynienia z pewną manipulacją i widoczne na filmiku zwierzę w rzeczywistości nie osiąga tak imponujących rozmiarów. Ostatecznie jednak wnikliwa analiza materiałów doprowadziła ich do wniosku, że faktycznie mamy do czynienia z mierzącym ponad cztery metry aligatorem.

Zwierzę jednym kłapnięciem szczęk zjada słusznych rozmiarów kaczkę. Nagranie takie jak to mocno oddziałują na ludzką wyobraźnię. Być może podobne widoki stały się początkiem legend o potworach z morskich głębin, zdobiących marginesy średniowiecznych map.

Zobacz wideo:

Dlaczego kot macha ogonem? Właścicielu, bądź uważny, mruczek wysyła Ci ważny sygnałDlaczego kot macha ogonem? Właścicielu, bądź uważny, mruczek wysyła Ci ważny sygnałCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło:o2.pl

Następny artykuł