Szczeniak wygląda jak mała foka
Źródło: youtube/Jc Videos

To szczeniak czy foka? Internauci zakochali się w uroczym zwierzęciu

30 Marca 2020

Zwierzątko wywołało niemałe poruszenie w sieci. Wszystko przez jego słodki wygląd. Zwierzę wygląda jak mały szczeniak lub foka.

Kolejna debata w sieci już się rozpoczęła. Wszystko przez publikację trwającego 9 sekund filmiku, na którym widzimy małe zwierzę. Pewna osoba uchwyciła na wideo słodkiego zwierzaka. Okazało się, że internauci mają problem z rozpoznaniem gatunku.

Pies czy foka?

Opiekun udostępnił w serwisie YouTube film, na którym pokazuje pielęgnacje swojego psa. Okazało się, że czworonóg uwielbia się kąpać, a po kontakcie z wodą jego uszy opadają. Aby wróciły do naturalnego, puszystego stanu wystarczy je osuszyć i delikatnie przeczesać grzebieniem. Zabieg trwa kilka sekund, ale to co się dzieje przed nim zachwyciło internautów. Okazało się, że słodki piesek z opadniętymi uszami wygląda jak mała foka. Bez podpisu i obejrzenia wideo, łatwo można się pomylić.

- Jakie to słodkie!
- Uwielbiam, awww - piszą internauci pod filmikiem.

Wideo ze słodkim pieskiem stało się viralem, jednak jego opiekun nie zdradziła, jak czworonóg się nazywa. Wiemy, jednak co to za rasa! Pies to bichon frise.

Bichon frise - co wiemy o rasie?

Bichon friese to małe czworonogi należące do grupy psów do towarzystwa. Zwierzęta są bardzo eleganckie, a ich sierść składa się ze skręconych, puszystych włosów. Należy ją codziennie szczotkować oraz przycinać, aby nie była zbyt długa. Białe pieski cieszą się wielką popularnością. Świetnie dogadują się z dorosłymi, dziećmi i innymi czworonogami.

Dorosłe psy ważą ok. 3-6 kg i mierzą 23-28 cm wzrostu. Zwierzęta cieszą się dobrym zdrowiem, choć mogą mieć problemy z łzawieniem oczu czy z przesuwaniem się rzepek kolanowych.

ZOBACZ WIDEO I ZDJĘCIA:

Bichon frisePies bichon frise
pixabay/u_91zgw5yq

bichon frisePieski tej rasy są bardzo słodkie!
pixabay/u_91zgw5yq

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porzucili psa w sezonie wakacyjnym. Husky ze schroniska znalazł dom
  2. Pierwsze chwile kociaka w nowym domu. Wszystko, co musisz wiedzieć
  3. Chcieli oddać psa do schroniska, bo był agresywny. Pracownikom odebrało mowę na widok czworonoga
  4. Niezwykłe zachowanie psa w szpitalu. Czworonóg pomaga lekarzom i pielęgniarkom
  5. Pitbull chwycił niemowlę za pieluchę. Matka nie zdążyła zareagować
  6. Zaopiekował się 4 porzuconymi kotkami. Kiedy zaczęły rosnąć, odkrył czym naprawdę są

Źródło: purina.pl, huffpost.com

Następny artykuł