zwierzę na ziemi
Źródło: reddit.com/u/Klaanigan

Znalazła małe zwierzę w strugach deszczu. Nie była pewna, czy jeszcze żyje

27 Października 2020

Zwierze znalezione przez kobietę na chodniku w deszczowy dzień było tak małe, że miała problemy z rozpoznaniem jego gatunku. Przemoczone maleństwo nawet się nie poruszało, bała się, że mogła natknąć się na nie, gdy było już za późno. Wyczuła jednak puls i postanowiła zabrać je do domu, by je ogrzać i wysuszyć.

Zwierzę okazało się malutkim kotkiem. Był tak młody, że nie mógł jeszcze otworzyć oczu. Musiał zostać porzucony krótko po narodzinach. Trudno powiedzieć, czy pozbył się go właściciel matki, czy sama kotka. Brak pożywienia, lub inne czynniki mogą skłonić matkę do opuszczenia swojego dziecka. Mruczek był tak mały, że kobieta bała się go podnieść, by nie zrobić mu krzywdy. Ostatecznie spakowała oseska do papierowego pudełka i zaniosła do swojego domu. Postanowiła poszukać w internecie informacji, które pozwoliłby oszacować wiek zwierzaka.

Wyjechali, zostawili psa na pastwę losu. Zwierzę cudem przeżyło, widok dla osób o mocnych nerwachWyjechali, zostawili psa na pastwę losu. Zwierzę cudem przeżyło, widok dla osób o mocnych nerwachCzytaj dalej

Zwierzak okazał się malutkim kotkiem

Ze znalezionych w internecie zdjęć wywnioskowała, że kotek ma maksymalnie trzy tygodnie. Oznaczało to, że nie jest w stanie przyjmować stałych pokarmów. Okazało się, że kobieta musiała zaopatrzyć się w zapas mleka zastępczego dla kotów. Choć tego typu specyfiki są dość drogie, są obecnie szeroko dostępne w internecie i sklepach zoologicznych. Rozrobione z wodą podaje się kotu przez butelkę. Specyfiki są także dostępne w praktycznie każdym gabinecie weterynaryjnym. W sytuacji, w której mamy do czynienia z bardzo wygłodzonym maluchem, możemy się tam udać.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Właściciel nagrał psa w nietypowej sytuacji. Jeden drobny szczegół przykuł uwagę wszystkich
2. Kary uderzą zapominalskich kierowców. Zaczynają się od 170 złotych, wystarczy zapomnieć o jednym
3. Monitoring nagrał, co sprzątacz robi psu. Nagranie dostało się do sieci

Odchowanie tak drobnego futrzaka nie stanowi łatwego zadania. Przy odpowiednim zaangażowaniu jest jednak możliwe. Kobieta poświęcała kilka godzin dziennie na opiekę nad maleństwem, które potrzebowało wiele ciepła i miłości. Na szczęście nie złapało kociego kataru, co było bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę warunki, w jakich je znaleziono.

Z każdym dniem stan malucha był coraz lepszy. Szybko przywiązywała się do swojej opiekunki. Okazało się, że zwierzę jest malutką kotką, o biało-szarej sierści. Otrzymała imię Iris. Po tygodniu mruczek samodzielnie chodził, starał się nawet wyskakiwać z pudełka, w którym go trzymano.

Całą historię opisał użytkownik Reddit posługujący się nickiem Klaanigan. Z jego relacji wynika, że jego matka znalazła zwierzaka, którym wspólnie się opiekowali. Komentujący post użytkownicy byli zachwyceni ich postawą. Mało kto włożyłby taki wysiłek w ratowanie znalezionego na ulicy czworonoga. Na szczęście Iris wyrosła na dorodną i piękną kotkę.

Pies, który wygląda, jak kot. Mamy zdjęcia niezwykłego szczeniakaPies, który wygląda, jak kot. Mamy zdjęcia niezwykłego szczeniakaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak był w okropnym stanie. Nie mógł uwierzyć, kto przyszedł go adoptować
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Kotek urodził się ze zdeformowanym pyszczkiem. Jest niepowtarzalny, pokochano go bez względu na wygląd
  4. Przyjechali zerwać łańcuchy, kiedy z szopy usłyszeli ciche piski. Niespodziewane tłumaczenia właścicielki
  5. Mocne słowa weterynarz w sprawie strajku kobiet. "W dzisiejszej Polsce chyba lepiej być s***, niż kobietą"
  6. Czynsz nawet za złotówkę. Miasto znalazło sposób na wsparcie tysięcy Polaków w obliczu pandemii
  7. Zostało ci mięso z rosołu? Cudownie, zrobisz z niego najlepszy farsz do pierogów

Źródło: kochamyzwierzaki

Następny artykuł