zwierze znalezione w lesie
Źródło: youtube.com

Znaleźli w lesie nikomu nieznane zwierzę. Wszyscy zadrżeli ze strachu, kiedy odkryli, czym naprawdę jest

25 Października 2020

Zwierze, które miało zostać znalezione w lesie w stanie Pahang w Malezji wywołało niemałą sensację. Sprawę relacjonowały światowe media, wszyscy starali się dowiedzieć, jakiego gatunku jest ta istota. Jako że większość doniesień opierała się na fotografiach udostępnionych w sieci, znaleźli się ludzie podważający autentyczność znaleziska.

Zwierzę ochrzczono "małym wilkołakiem". Istotnie przypominało tę mityczną bestię. Ciało i głowa istoty pokryte były rzadką szczeciną czarnych włosów lub sierści. Miało cztery łapy oraz ogon. Najbardziej interesująca była jednak jego głowa. Przypomniała twarz ludzkiego niemowlaka. Wygląd stworzenia rzeczywiście może wzbudzić w człowieku niepokój. Oprócz wpisu w sieci pojawił się także krótki filmik. Mężczyzna podszedł na nim do ciała. Dotknął go i unosił głowę, by widzowie mogli mu się lepiej przyjrzeć.

Wampiry jednak istnieją. Nie wierzysz? Kot o nietypowej urodzie wygląda jak najprawdziwszy krwiopijcaWampiry jednak istnieją. Nie wierzysz? Kot o nietypowej urodzie wygląda jak najprawdziwszy krwiopijcaCzytaj dalej

Zwierze wywołało burzę w internecie

Zwierzę istotnie przypominało połączenie człowieka z wilkiem lub psem. Istoty różnych gatunków zazwyczaj nie mogą się ze sobą krzyżować. Człowiek nie jest w stanie mieć potomstwa z żadną inną istotą, więc od razu wykluczono takie warianty. Pojawiły się jednak spekulacje na temat tego, że może być to mocno zdeformowany płód.

Natura niejednokrotnie potrafi nas zadziwić swoimi kreacjami. Dochodzi do różnych, pozornie niewiarygodnych mutacji genetycznych, wciąż odkrywamy nowe gatunki zwierząt. Nic więc dziwnego, że pojawienie się takiej istoty uznano za prawdopodobne. Znając jednak prawa, jakimi rządzi się internet, postanowiono wszcząć dochodzenie, by ustalić, czy nie mamy do czynienia z informacją nieprawdziwą. Sprawą zajęła się nawet malezyjska policja. Autor wpisu aktywnie uczestniczył w dyskusji, twierdząc, że władze chcą zatuszować niewygodne dla nich fakty.

Niektórzy komentujący podejrzewali z kolei, że cała sprawa może być mistyfikacją. Poddawali filmik szczegółowej analizie i opierając się między innymi na sztywności ciała zwierzęcia, orzekli, że może być ono wykonane z gumy lub silikonu dobrze imitującego skórę. Nie udało się jednak uzyskać definitywnej konkluzji.

W sprawę szybko zaangażowały się środowiska, próbujące dowieść istnienia istot paranormalnych oraz krypto zoolodzy. Fani teorii o tym, że po ziemi chodzą mityczne bestie pokroju Yeti i Wielkiej Stopy byli zachwyceni tym znaleziskiem. Stanowiło ono dla nich niezbity dowód na istnienie wilkołaków.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Po 3 latach poszukiwań odnalazł zaginionego psa. Reakcja zwierzęcia sprawiła, że właściciela zatkało, jest nagranie
2. Nagły zwrot akcji. Magda z "Rolnik szuka żony" już nie musi się niczego obawiać
3. Dziecko raczkuje w stronę owczarka niemieckiego. Wtedy pies od razu reaguje, rodzice nie wierzą własnym oczom

Prawda o zwierzęciu wyszła na jaw

Śledztwo policji pozwoliło na dojście do prawdy o nietypowym zwierzęciu. Okazało się, że jest to dzieło sztuki wykonane przez włoskiego artystę Laira Maganuco. Mężczyzna zawodowo trudni się wykonywaniem takich makabryczny figur z silikonu, który do złudzenia przypomina skórę.

Przy niektórych projektach posługuje się nawet kłami i kośćmi zwierząt, by uzyskać jeszcze bardziej realistyczny efekt. Wszyscy ci, którzy od początku kwestionowali autentyczność nagrania, odczuli dużą satysfakcję. Część osób, która go broniła, do tej pory nie dała się jednak przekonać. Twierdzą, że te doniesienia to rządowa przykrywka całej afery. Uważają, że zwierzę trafiło do tajnego laboratorium, a władze wydały takie oświadczenie, by uspokoić opinię publiczną.

Rzecznik malezyjskiej policji zaprzeczał tym rewelacjom. Stwierdził, że nie jest już prowadzone w tej sprawie żadne postępowanie. Nikomu nie postawiono zarzutów, ponieważ cała akcja od początku miała stanowić, trzeba przyznać, że dość udany, żart.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Zwierzę z malezyjskiego lasu

Kinga Duda ma już dość. Córka prezydenta i funkcjonariusz SOP interweniowali w Krakowie. Powód jest zaskakującyKinga Duda ma już dość. Córka prezydenta i funkcjonariusz SOP interweniowali w Krakowie. Powód jest zaskakującyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite. Powiedziała do swojego psa, że go kocha. Mały piesek odpowiedział i wzruszył ją do łez
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Dlaczego koty tak dziwnie się zachowują? Oto 5 nietypowych manier mruczków, które wykraczają poza ludzką logikę
  4. Artur Szpilka pochwalił się nowymi tatuażami. Miłośnicy zwierząt nie kryją zachwytu
  5. Dramat w Lublinie. Znalazła ledwo żywego psa zakopanego pod wiaduktem. Spod ziemi wystawał mu tylko pyszczek
  6. Ma 56 lat i jest najstarszą dziewczyną Bonda. Monica Bellucci zdradziła sekret wiecznej młodości
  7. Prosty sposób na łatwiejsze oddychanie w maseczce. Większość Polaków popełnia błąd np. podczas robienia zakupów spożywczych

Źródła: youtube jestpozytywnie.pl

Następny artykuł