piesowilk
Źródło: facebook.com/Eestimaa Loomakaitse Liit

Zauważyli tonące zwierzę w jeziorze. Myśleli, że wyciągnęli psa, byli w wielkim błędzie

22 Września 2020

Zwierzę dostrzegli pracujący na tafli zamarzniętego jeziora mężczyźni. Rando Kartsepp, Robin Sillamäe i Erki Väli nie mogli obojętnie patrzeć na cierpienia niewinnego stworzenia. Od razu pobiegli wyciągnąć je z lodowatej wody. Udało im się wyciągnąć je z jeziora. Szybko owinęli je ręcznikiem i zabrali do swojego samochodu, by się ogrzało.

Zwierzę było zziębnięte. Przypominały wyrośniętego owczarka niemieckiego. Do zdarzenia doszło w Estonii. Mężczyźni, nie wiedząc do kogo może należeć zguba, zawieźli je do najbliższej lecznicy weterynaryjnej. Całą drogę było bardzo spokojne. Leżało z głową na kolanach jednego z robotników. Wydawało się, że między nim a mężczyznami nawiązała się pewna nić porozumienia. Sprawiało wrażenie wdzięcznego za ratunek, zachowywało się tak, jakby przy nich czuło się bezpiecznie.

Zabrała pitbulla na badanie krwi. Gdy weterynarz zbliżył się z igłą, pies nie czekał nawet sekundyZabrała pitbulla na badanie krwi. Gdy weterynarz zbliżył się z igłą, pies nie czekał nawet sekundyCzytaj dalej

Zwierzę zadziwiło wszystkich

Gdy robotnicy i ich nowy przyjaciel dotarli do kliniki weterynaryjnej, mężczyźni od razu zabrali zwierzaka do lekarza. Ten jedynie rzucił na niego okien, po czym przekazał im szokującą nowinę. Okazało się, że uratowali młodego wilka. Zachowywał się on w tak uległy sposób, ponieważ był zziębnięty i miał bardzo niskie ciśnienie krwi. Weterynarze stwierdzili, że drapieżnika ma około roku.

- Kiedy robotnicy dotarli do brzegu, biedny wilk był wyczerpany i zziębnięty. Mężczyźni szybko wynieśli go z wody i zabrali do samochodu. Tam owinęli go ręcznikiem, osuszyli oraz ogrzali. Następnie zawieźli go do kliniki weterynaryjnej. Na miejscu udzielono mu odpowiedniej pomocy. Wilk został już przywrócony do zdrowia oraz wypuszczony na wolność - czytamy na Facebooku Estońskiego Związku Ochrony Zwierząt.

Tak bliskie spotkanie człowieka z wilkiem należy do rzadkości. Tym bardziej, że mimo bardzo bliskiego kontaktu, zwierzak nie wykazywał ani śladu agresji. Wydawał się ufać swoim wybawcom.

DZISIAJ GRZEJE:1. Suczka urodziła szczenięta, sekundę później właściciel wyrzucił je na łąkę. Potem było tylko gorzej
2. Ogromny doberman nagle zbliżył się do maluszka. Chwilę potem wydarzyła się niezwykła rzecz
3. Konie w Janowie zostaną uratowane. Rząd dołoży miliony do słynnej hodowli

Zwierzę wróciło na wolność

Po tym jak Estoński Związek Ochrony Zwierząt opłacił leczenie zwierzaka w klinice weterynaryjnej, podjęto decyzję o wypuszczeniu go na wolność. Zwierzakowi założono jedynie obrożę z nadajnikiem GPS. Wilk nawet nie odczuje, że ją nosi. Pozwoli ona monitorować zachowania młodego drapieżnika na wolności. Takie nadajniki pozwalają unikać spotkań ludzi z dzikimi zwierzętami.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że cała ta historia ma taki dobry finał. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc temu wilkowi. W szczególności dziękujemy trzem mężczyznom, którzy wyciągnęli go z wody oraz weterynarzom, którzy nie bali się udzielić pomocy dzikiemu wilkowi.” – napisali członkowie Estońskiego Związku Ochrony Zwierząt.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Budżet 72-latka był niewielki, a w zrujnowanym domu przestało działać światło. Nie mógł uwierzyć w to, co spotkało go potem
  2. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  3. Wypadek w mazowieckim. Przed maskę wyskoczył olbrzymi zwierz, nie miała szans wyhamować
  4. Pies załamał się, gdy właściciele sprzedali jego najlepszego przyjaciela. Uciekł z domu, aby go odnaleźć
  5. Krokodyl chciał ich zaatakować, a oni go zlekceważyli. Niemożliwe, co z nim robili
  6. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł