Złoty opos
Źródło: Instagram/ sreinisch

Weterynarze zaniemówili. Do lecznicy trafiło niesamowite stworzenie. Czy to postać z bajki?

22 Maja 2020

Zwierzę, które trafiło do pewnej australijskiej lecznicy wprawiło w osłupienie wszystkich weterynarzy. Nie mogli uwierzyć własnym oczom, stworzenie wyglądało jak postać z bajki!

W internecie co jakiś czas pojawiają się niesamowite zdjęcia tajemniczych stworzeń, które swoim wyglądem przypominają postaci rodem z baśni. Jednak istota, która trafiła do australijskiej lecznicy Boronia Veterinary Clinic And Animal Hospital wprawiła wszystkich w osłupienie. Weterynarze nie widzieli czegoś podobnego na oczy.

Weterynarze zajęli się opieką nad... Pikachu?

Australia słynie ze swojej imponującej fauny i flory. Mimo ostatnich pożarów, które spustoszyły jej bujną przyrodę, na wielkim kontynencie wciąż można spotkać mnóstwo fascynujących stworzeń. Przekonali się o tym weterynarze Boronia Veterinary Clinic And Animal Hospital, pod których opiekę trafił zwierzak, którego wygląd wskazywał raczej na bajkowy rodowód.

Małe stworzenie, które przez swoich wybawców jest pieszczotliwie nazywane mianem Pikachu, jest w rzeczywstości... złotym oposem! To bardzo rzadko występujące umaszczenie u zwierzaka tego gatunku. Maluch został znaleziony kiedy miał zaledwie 5 miesięcy, musiał wypaść swojej matce. Leżał przy drodze bezbronny, głodny i przerażony. Całe szczęście jego znalazcy od razu zabrali go do kliniki, gdzie zwierzak został otoczony odpowiednią opieką. Po leczeniu, maluch trafił do organizacji zajmującej się ochroną dzikich gatunków i przywracaniem ich naturalnemu środowisku, z którego się wywodzą.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 22 maja to bardzo ważna data nie tylko dla zwierząt. Świętujecie razem z nimi? 2. Kot zachowuje się, jakby wychował się z królikami. Skacze jak one

Okazuje się, że złotych oposów jest więcej, chociaż i tak jest to bardzo rzadko spotykane zjawisko wśród tych zwierząt. Zdjęcia niezwykłych stworzeń są prawdziwym hitem w sieci.

A Wam jakie fantastyczne stworzenie przypominają rozkoszne urwisy?

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot urodził się z dwoma pyszczkami. Porażający widok
  2. Znalazła małego kotka w alejce. Kiedy zabrała go do weterynarza, zdębiała
  3. Przed schroniskiem, żyły w strasznych warunkach. Nagrano momenty, gdy psy pierwszy raz widzą ocean
  4. Czy psy mogą spać w łóżku? Małgorzata Rozenek odpowiedziała na pytanie wymownym zdjęciem
  5. Schronisko podważa słowa ugryzionej przez psa aktorki. Jaka jest prawda?
  6. Kto uratuje konie z Janowa Podlaskiego? Makabryczne odkrycie w stadninach, skandaliczne szczegóły

Źrodło: boredpanda.com

Następny artykuł