dzik w studzience
Źródło: Straż Miejska Starachowice

Podczas spaceru usłyszała kwilenie ze studzienki. Nie spodziewała się zobaczyć w środku malutkiego zwierzęcia

9 Sierpnia 2020

Zwierzę wpadło do kanału znajdującego się tuż przy ścianie lasu. Do zdarzenia doszło w Starachowicach niedaleko ulicy Kopalnianej. Spacerująca kobieta przechodząc obok usłyszała cichutkie piski dochodzące ze środka niezabezpieczonej studzienki kanalizacyjnej. Gdy spojrzała w dół była zszokowana. Dostrzegła w środku, prawie dwa metry niżej, malutkie zwierzę. Było przerażone i piszczało wołając swoją matkę.

Zwierzę nie mogło wyjść z kanału. Na szczęście, był dostatecznie duże, by nie móc wejść głębiej w rurę odpływową. Maluch szamotał się na malutkiej przestrzeni, pozbawiony jedzenia czy pociechy ze strony matki. Kobieta nie mogła zostawić go w potrzebie. Od razu zadzwoniła po odpowiednie służby. Skierowano ją do straży miejskiej, szkolonej do radzenia sobie z dzikimi zwierzętami w opresji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze także byli zdziwieni tym, co zobaczyli. Nie wiadomo, czemu studzienka nie była zabezpieczona klapą. Być może ktoś postanowił sprzedać ją na złom, lub niedawno były prowadzone tam prace konserwacyjne.

Skrajnie zaniedbaną suczkę pożerały pasożyty. Sołtys za nic miał życie swojego pupila, teraz żąda jego zwrotuSkrajnie zaniedbaną suczkę pożerały pasożyty. Sołtys za nic miał życie swojego pupila, teraz żąda jego zwrotuCzytaj dalej

Zwierzę utknęło w ciasnym więzieniu

Strażnicy miejscu od razu przystąpili do akcji. Małym zwierzakiem okazał się młodziutki dzik. Prawdopodobnie w nocy szukał pożywienia i nie zauważył w ciemnościach otworu kanału. Przerażony zwierzak wpadł do dziury.

-Mieszkanka Starachowic będąca na spacerze w rejonie lasu przy ul. Kopalnianej usłyszała kwilenie wydobywające się ze studzienki, gdzie dostrzegła młodziutkiego dzika, który wpadł do środka - opowiada Waldemar Jakubowski Komendant SM w Starachowicach. Wysłani na miejsce strażnicy mimo energicznego zachowania młodziutkiego dzika zdołali go wydobyć z dwumetrowego kanału. Uwolniony ze zdradliwego kanału dzik, cały i zdrowy pobiegł do lasu. Na szczęście, całe działania udało się na tyle szybko przeprowadzić, że strażnicy zdążyli przed powrotem lochy, która broniąc swoich młodych może być bardzo niebezpieczna - dodał komendant w rozmowie z portalem eska.pl.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kiedy właścicielka rozsypała prochy psa ukazał jej się widok nie z tego świata. Czy zmarły pupil dał jej znak?
2. Dziś Wielki Dzień Pszczół w Polsce. Wiecie, ile miodu produkuje jedna przez całe życie?

Strażnicy wyciągnęli dzika z kanału

Funkcjonariuszom, posługującym się teleskopowym kijem, zakończonym pętelką udało się najpierw zahaczyć, po czym wyciągnąć przerażone zwierzę. Dzik nie pomagał im ciągle się szamotając i kopiąc kończynami. Małe zwierzęta nie stanowią zbyt dużego zagrożenia dla ludzi, jednak mogą doprowadzić do pewnych urazów. Strażnicy spieszyli się jak mogli, by zdążyć nim wróci locha. Nie bali się jedynie tego, że zdenerwowane widokiem swojego młodego zwierzę zaatakuje. Mogła także nie przyjąć go z powrotem do stada. Dzikie zwierzęta często nieufnie traktują te, które miały kontakt z człowiekiem. Gdyby locha wróciła nie w porę i zobaczyła mężczyzn dotykających jej dziecka, mogłaby nie tyle zaatakować, co wycofać się i porzucić zwierzę na pastwę losu.

Zbiórka na karmę dla zwierząt z Radys, każdy grosz się liczy! Kliknij TUTAJ, aby pomóc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mały terier zapłodnił rottweilera. Urodziły się szczeniaki, które są unikatową mieszanką wybuchową
  2. Wnuczek zafundował 87-letniej babci makijaż, który odmłodził ją o kilkadziesiąt lat
  3. Dlaczego koty ignorują nas, kiedy wołamy je po imieniu? Naukowcy rozwiali wszelkie wątpliwości
  4. Dziki pościg na plaży nudystów. Mężczyzna bez ubrań gonił za dzikiem, zwierzę ukradło mu torbę z drogą zawartością
  5. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował
  6. WizzAir pilnie poszukuje pasażerów lotu z Polski. Na pokładzie był zakażony

Źródło: facebook

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł