Krokodyl
Źródło: pixabay/PetrGanaj

Agresywny gad uciekł z hodowli. Zwierzę waży 250 kilogramów, ma 2 metry długości

9 Czerwca 2020

Zwierzę, które waży ćwierć tony uciekło hodowcy. Od kilkunastu dni szuka go zespół policji, ponieważ według ekspertów wielki krokodyl jest agresywny. Poszukiwania gada mają miejsce w rzece Duero w północno-zachodniej Hiszpanii.

Nie wiadomo, jak dokładnie doszło do ucieczki olbrzymiego krokodyla. Zwierzę prawdopodobnie zostało wypuszczone lub uciekło "jakiś czas temu" hodowcy. Jak informuje dziennik "Diario de Valladolid" potwierdzeniem obecności krokodyla było znalezienie resztek ryb, na których widać było ślady zębów zwierzęcia. Jego pożywienie znaleziono w rejonie rzeki Duero i jej dopływu Pisuergi.

Policja szuka olbrzymiego krokodyla

Krokodyl, który może mieć nawet 2 metry długości był widziany w rejonie miast Simancas oraz Tordesillas, które dzieli 20 km. Według ekspertów zwierzę kieruje się do Portugalii. Z pewnością jest to możliwe, ponieważ gad potrafi pokonywać duże dystanse. Mało tego, prawdopodobnie jest to krokodyl nilowy, czyli drugi z największych na świecie gadów. Czy zwierzę skusi się na pozostawiane dla niego pułapki? Należy być czujnym, bowiem krokodyl nilowy może nie jeść nawet przez cały rok. Czy zwierzę będzie teraz ukrywać się w rzece?

DZISIAJ GRZEJE: 1.Szczeniak miał jechać na śmierć. Został uratowany w ostatniej chwili, jego zdjęcia są niewiarygodne
2. Pies znalazł w ziemi ogromną kulkę. Właściciel zamarł, kiedy usłyszał jej syczenie

Krokodyl nilowy jest jednym z 3 gatunków krokodyli występujących w Afryce. Gad może osiągać długość do 5,5 metra a jego waga do 1 tony. Zwierzę może żyć nawet do 100 lat. Poluje na różne zwierzęta m.in. na antylopy, bawoły, ryby, krowy czy młode słonie. Swoje ofiary zaciąga pod wodę. Co ciekawe, gad wraz z pokarmem połyka kamienie, które ułatwiają mu trawienie. Krokodyl nilowy może wstrzymać oddech pod wodą nawet na ponad 45 minut. Gatunek ten nie jest zagrożony wymarciem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

krokodylKrokodyl nilowy - zdjęcie podglądowe
pixabay/miniformat65

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zainstalowała przed domem ukrytą kamerę. Gdy zobaczyła kto ją odwiedza, natychmiast musiała zareagować
  2. Dziewczynka smacznie spała. Niewiarygodne zachowanie psów rasy golden retriever
  3. Biedronka rusza dziś z hitową akcją dla zwierząt. Karmy dla psów i kotów prawie za grosze
  4. Niemowlę cały czas płakało. Zachowanie labradora wzrusza do łez. Rodzice wszystko nagrali
  5. Małe labradory wpadły do wody. Suczka próbowała nauczyć je pływać
  6. Na zdjęciu ukrył się mały jamnik. Czy potrafisz znaleźć go w minutę?

Źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł