zwierzak
Źródło: facebook.com/dingoHQ

Myślał, że znalazł porzuconego koalę. Bardzo się pomylił, wziął do domu wyjątkowo rzadkie zwierzę

1 Października 2020

Zwierzę znalezione przez australijskiego farmera z początku wydało mu się... koalą. Najwyraźniej mężczyzna nie był zbyt biegły, jeśli chodzi o gatunki zwierząt, ale chyba nikt by się nie domyślił, kogo tak naprawdę spotkał na swojej drodze. Mężczyzna, wykonując codzienne obowiązki, zupełnie przypadkiem natknął się na zwierzaka i postanowił mu pomóc.

Zwierzę błąkało się po świecie samotnie, choć było jeszcze bardzo młode. Mężczyzna znalazł zwierzaka w wieku dopiero ok.6-8 miesięcy, kiedy powinno być pod opieką któregoś ze swoich rodziców. Kiedy farmer zauważył zwierzaka, wiedział, że potrzebuje pomocy, gdyż sam długo nie pożyje. Na początku myślał, że ratuje... misia koala. Co ciekawe, tak naprawdę do domu zabrał jedno z najbardziej rzadkich zwierząt na świecie!

Zobaczyła nagranie z monitoringu i zbladła. Przed jej domem kręciło się gigantyczne dziwne zwierzęZobaczyła nagranie z monitoringu i zbladła. Przed jej domem kręciło się gigantyczne dziwne zwierzęCzytaj dalej

Farmer uratował zwierzę

Szybko okazało się, że zwierzak, którego zabrał do domu koalą zdecydowanie nie jest. Zamiast tego, w domu farmera zjawił się gatunek, który w miejscu, gdzie go znaleziono został spotkany dopiero po raz drugi od 10 lat! Szybko wyszło bowiem na jaw, że zwierzę, które zgarnął farmer to pies dingo - jednak nie byle jaki. Na początku zdawało się, że psiak to zwyczajny mieszaniec, ze względu na kolor jego futra. Dingo same w sobie nie są aż tak rzadkie, jednak badanie wykazało, że ten okaz jest w 100% czystej rasy górskiej odmiany dingo. Takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko, jako że dingo bardzo często krzyżują się z psami domowymi. W związku z tym napotkanie na swojej drodze czystej rasy tej odmiany graniczy z cudem!

Ten konkretny zwierzak prawdopodobnie został porzucony przez rodzinę ze względu na popularne odstrzały psów dingo. Mimo że gatunek jest zagrożony, farmerzy wciąż często pozbywają się potencjalnie niebezpiecznych dla ich własnych zwierząt dzikich psów. Zwierzę uratowane przez farmera zostało gruntownie przebadane i oddane w ręce profesjonalistów w ramach programu ochrony. Dzięki temu rzadka odmiana górska ma szansę przetrwać!

DZISIAJ GRZEJE: 1. Maleńka chihuahua dała niezapomniany koncert. Urocze wideo podbiło serca internautów
2. Kura zniosła jajko z ogonem. Porażające zdjęcia dziwnych jajek obiegły internet, prawda zwala z nóg
3. Nagrano największy dramat w życiu matki. Ostatnie pożegnanie suczki ze szczeniakiem wyciska łzy z oczu

Psy dingo

Czym różni się pies dingo od psa domowego? Kryteriów jest wiele, jednak najczęściej wymieniane to inna budowa czaszki i fakt, że dingo... nie potrafią szczekać. Jednak łudząco przypominają zwyczajne, znane nam dobrze psy. Ich populacja jest niestety zagrożona właśnie przez częste krzyżowanie się z psem domowym. "Czerwona księga gatunków zagrożonych" Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i Jej Zasobów klasyfikuje psy dingo jako zagrożone wyginięciem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Mijali umierającego psa w rowie, zadzwonili po pomoc, gdy już nie żył. Prawda przeraziła ratowników, było zupełnie inaczejMijali umierającego psa w rowie, zadzwonili po pomoc, gdy już nie żył. Prawda przeraziła ratowników, było zupełnie inaczejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od 15 października kolejne podarunki od ZUS. Tysiące Polaków załapie się na mniejsze składki
  2. Labrador i chihuahua mają szczeniaka. Właściciele pokazali mieszkankę tych dwóch ras, niewiarygodne
  3. Pochwalili się pupilem nie z tego świata. Ludzie nie dowierzali własnym oczom, wygląda jak mieszanka kota i psa
  4. Owczarek zbliżył się do malutkiego dziecka. Nikt nie przewidział, co stanie się sekundę później
  5. Pies błaga właściciela, żeby nie wychodził do pracy. Nie do wiary, ma najsmutniejsze oczka na świecie
  6. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy

źródło: dailymail.com

Następny artykuł