wrak samochodu
Źródło: Facebook/OSP Nowe Miasto

Wypadek w mazowieckim. Przed maskę wyskoczył olbrzymi zwierz, nie miała szans wyhamować

22 Września 2020

Zwierz nagle wtargnął na jezdnię prowadzącą przez las. Leśne stworzenia często stają się uczestnikami wypadków drogowych. Co roku na drogach giną setki saren, zająców, lisów, jeży, łosi i dzików. Niestety problem wydaje się nie do rozwiązania. Nie możemy ogrodzić dróg prowadzących przez takie tereny, miałoby to zgubny wpływ na ich ekosystem. Żadne znaki nie uchronią kierowcy przed zderzeniem, jeśli zwierzę wybiegnie wprost pod koła pojazdu.

Zwierzę wbiegło na drogę z prawej strony. Kobieta prowadząca samochód marki hyundai nie miała żadnej szansy na reakcję. Uderzyła w nie, po czym straciła panowanie nad pojazdem, który wjechał wprost do rowu. Niebezpieczny wypadek zdarzył się około godziny 6:00 na trasie relacji Nowe Miasto-Płońsk w miejscowości Kadłubówka. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Kierująca autem kobieta doznała urazu kręgosłupa. Musiała zostać przewieziona do szpitala.

Zwierzę wbiegło wprost pod koła pojazdu

Wypadek spowodował ogromny dzik. We wczesnych godzinach porannych, poruszając się z dozwoloną prędkością ciężko wypatrzeć ukryte w leśnej gęstwinie zwierzę o brunatnej sierści. Niestety dzikie zwierzęta nie są w stanie zrozumieć zasad ruchu. Drogi często przebiegają przez ich siedliska lub żerowiska. Często dochodzi do sytuacji, w której oślepione światłami nadjeżdżającego samochodu stworzenie zamiera w bezruchu na środku jezdni. Niestety wielu kierowców nie zwraca uwagi na znaki ostrzegawcze ustawione na skrajach lasów. Zderzenie ze zwierzęciem, szczególnie masywnym, takim jak dzik lub łoś może nawet skończyć się tragicznie dla kierowcy. Z racji na swoją wielkość mogą one nawet zgnieść dach pojazdu lub przebić przednią szybę.

DZISIAJ GRZEJE:1. Suczka urodziła szczenięta, sekundę później właściciel wyrzucił je na łąkę. Potem było tylko gorzej
2. Ogromny doberman nagle zbliżył się do maluszka. Chwilę potem wydarzyła się niezwykła rzecz
3. Konie w Janowie zostaną uratowane. Rząd dołoży miliony do słynnej hodowli

To już drugi wypadek z udziałem zwierzęcia w tej okolicy

W niedzielę niedaleko od miejsca tego zdarzenia, w miejscowości w Gucinie jadące drogą relacji Ojrzeń-Nowe Miasto renault uderzyło w łosia. Do wypadku doszło po godzinie 19:00. Znów znaczenie miały panujące na trasie warunki, przede wszystkim ciemność. Łoś wtargnął na jezdnię z lewej strony i wbiegł wprost pod nadjeżdżający samochód. Kierowca, 46-letni mężczyzna wyszedł ze zdarzenia bez szwanku, ucierpiał jednak 9-letni pasażer auta. Zwierzę nie przeżyło zderzenia. Policja apeluje o czujność w trakcie przejazdów po leśnych trasach.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Budżet 72-latka był niewielki, a w zrujnowanym domu przestało działać światło. Nie mógł uwierzyć w to, co spotkało go potem
  2. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  3. Wypadek w mazowieckim. Przed maskę wyskoczył olbrzymi zwierz, nie miała szans wyhamować
  4. Pies załamał się, gdy właściciele sprzedali jego najlepszego przyjaciela. Uciekł z domu, aby go odnaleźć
  5. Krokodyl chciał ich zaatakować, a oni go zlekceważyli. Niemożliwe, co z nim robili
  6. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu

Źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł