martwy żubr
Źródło: Pogotowie Żubrowe Zachodniopomorskie

Zastrzelił pięknego żubra i wyciął mięso. Pojawiły się nowe fakty w sprawie leśniczego

11 Sierpnia 2020

Żubr miał zostać pomylony przez leśniczego z dwukrotnie mniejszym zwierzęciem. Mężczyzna tłumaczył, że wydawało mu się, że widzi dzika. Leśnik z Nadleśnictwa Łobez stanął przed sądem za zabicie zwierzęcia znajdującego się pod ścisłą ochroną. Przestępstwa miał dopuścić się 22 września 2019 roku. Dziś ruszył proces w tej sprawie.

Żubra znalazł grzybiarz podczas spaceru po lesie. Zwierzę trafiono w serce pociskiem myśliwskim po czym wycięto z jego ciała ponad 90 kilogramów mięsa. Brakowało również ogona, w którym znajdował się chip śledzący położenie zwierzęcia. Prokurator postawił leśnikowi zarzuty „zniszczenia w świecie zwierzęcym na terenie nadleśnictwa Łobez – Leśnictwa Rogówka w znacznych rozmiarach oraz spowodowania istotnej szkody w świecie zwierzęcym kraju poprzez zabicie zwierzęcia pozostającego pod ochroną gatunkową Skarbu Państwa".

Skandaliczne zachowanie kobiety w parku. Kamery nagrały, co zrobiła z labradoremSkandaliczne zachowanie kobiety w parku. Kamery nagrały, co zrobiła z labradoremCzytaj dalej

Żubr pomylił mu się z dzikiem

Leśniczy utrzymuje, że był pewny, że strzela do dzika. Tym zapewnieniom wiary nie daje prokuratura oraz organizacje zajmujące się ochroną zwierząt. Utrzymują, że doświadczony myśliwy nie mógł nie odróżnić jednego od drugiego. Poza tym, prawo łowieckie wymaga dokonania identyfikacji zwierzęcia przed oddaniem strzału. Pomyłka nie usprawiedliwia strzelca. Celność strzału jaki oddał także nie przemawia na jego korzyść. Musiał wyraźnie widzieć zwierzę by trafić je w okolice serca. Pocisk półpłaszczowy którego użył zgruchotał klatkę piersiową zwierzęcia, kawałki kości rozerwały mu serce uśmiercając na miejscu. Wersji leśniczego nie potwierdza także fakt, że zwierzę wytrybowano. Zabójca rozebrał je z mięsa w fachowy sposób. Nie możliwe, by nacinając skórę żubra i wycinając z niego kawałki mięsa nie zauważył swojej pomyłki.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Rolnik znalazł na polu bardzo dziwne jaja. Rozwiązanie zagadki zwala z nóg
2. Owczarek niemiecki i dziecko. Właściciele tej rasy nagrali, jak ich psy opiekują się dziećmi. Przepiękne

Żubr jest prawie dwa razy większy od dzika

Przedstawiciele WWF polska także nie dali wiary zapewnieniom mężczyzny. Żubry osiągają wysokość w kłębie około 1,8 metra, podczas gdy dziki mierzą lekko ponad metr. Waga zwierząt także różni się diametralnie. Żubr waży prawie tonę, podczas gdy dziki nie przekraczają 200 kilogramów. Doświadczony myśliwy, odpowiedzialny za między innymi, nadzorowanie populacji zwierząt leśnych nie powinien mieć żadnego problemu z odróżnieniem ich od siebie. Zdaniem ekologów, mężczyźnie mogło chodzić o mięso żubra. Na szczęście niewiele osób może się pochwalić jego skosztowaniem. Być może mężczyzna chciał dołączyć do tego niechlubnego grona.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spod ziemi było słychać paniczny pisk. Znalezisko zmroziło krew w żyłach
  2. Lekarz przeżył śmierć kliniczną i twierdzi, że był w niebie. Opowiada jak tam było
  3. Skandal w Janowie Podlaskim. Rynsztokowy język i bójka w strefie VIP aukcji
  4. Większość poddaje się po 20 sekundach. Nikt nie wierzy, że na zdjęciu jest pies
  5. Położył się na ganku, domownicy zadzwonili po służby. Nie mieści się w głowie, co zrobili niedźwiedziowi
  6. Dantejskie sceny w ośrodku wypoczynkowym w Polsce. Prawdziwy horror

Źródło: wtv.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł