źrebak
Źródło: Facebook.com/Fundacja Ktoś - historia ocalonych koni

Mały źrebak urodził się kaleką, czekała go eutanazja. Ostatnia szansa, by go uratować

25 Sierpnia 2020

Źrebak o uroczym imieniu Migotka, urodził się bez żadnych szans. Los od początku skazał zwierzę na cierpienie. Maleńki koń ma ledwo 3,5 miesiąca, a już musi walczyć o przetrwanie, to już ostatnia szansa na pomoc Migotce.

Źrebak bardzo dzielnie walczy o sprawność. Niestety, koszty leczenia malutkiego konia są naprawdę wysokie. Fundacja Ktoś postanowiła pomóc Migotce i założyła zbiórkę, dzięki której może się udać uzbieranie odpowiedniej kwoty. A nie jest ona niska - niestety, ale uratowanie życia malutkiego źrebaka jest naprawdę kosztowne.

Wymalowała kota na żółto, wygląda jak Pikachu. Powód inny niż myślisz, ale czy słuszny?Wymalowała kota na żółto, wygląda jak Pikachu. Powód inny niż myślisz, ale czy słuszny?Czytaj dalej

Źrebak potrzebuje pomocy

Mała Migotka urodziła się z silnym przykurczem nóg, który uniemożliwia jej prawidłowy rozwój i funkcjonowanie. Właściciele konika byli bezradni, myśleli już o eutanazji. Wtedy pojawiła się Fundacja Ktoś, która wzięła pod skrzydła małe źrebię i zapewniła mu pierwszy etap leczenia, konieczny do przeżycia. To jednak nie koniec walki źrebaka. Podjęto decyzję o operacji, która polega na podcięciu ścięgien. Po tym zabiegu Migotkę oczywiście czeka bardzo intensywna rehabilitacja. W tej chwili Fundacji udało się uzbierać już prawie 15 tysięcy złotych, niestety, nie jest to nawet 50% potrzebnej kwoty.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Nieprawdopodobna przemiana kundelka z Radys. Trafił do adopcji, zmienił się o 180 stopni
2. Okrzyknięto go najbrzydszym tygrysem świata. Czy zasługuje na miłość?
3. Skandaliczne zachowanie nastolatków. Włamali się do zoo, okropne, co zrobili zwierzętom

Migotka się nie poddaje

Fundacja w swojej zbiórce opisuje, jak kochanym zwierzakiem jest mały źrebak. Migotka mimo swoich trudnych przeżyć jest bardzo ciekawa świata, radosna i dzielna. Wolontariusze liczą, że udzielona pomoc zapewni źrebakowi warunki do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju i nie poddają się w walce o życie Migotki. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, by wiedzieć, że ten koń naprawdę chce żyć. Choć los nie był dla niego łaskawy, teraz może otrzymać szansę na normalne życie. Zbiórka, którą prowadzi fundacja będzie trwała jeszcze przez kilka godzin, warto więc pomóc, by ocalić niewinne życie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy myśleli, że pies wraca na grób swojego pana. Gdy poznali prawdę, musieli natychmiast zareagować
  2. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia
  3. Dlaczego kot atakuje dziecko? Agresja nie bierze się znikąd
  4. Warszawa. Znalazła na podjeździe małego pieska. Chwilę później okazało się, że bardzo się myliła
  5. Husky ma guza na całym pyszczku. Wciąż jest piękny, ale wiele osób się go boi
  6. TVP ogłosiło świetną nowinę dla polskich kibiców. Stacja kupiła nowe prawa transmisyjne

źródło: ratujemyzwierzaki.pl

Następny artykuł